Ухвала
від 05.11.2018 по справі 381/3321/18
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2/381/1428/18

381/3321/18

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 листопада 2018 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Соловей Г.В., розглянувши матеріали за зустрічною позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Великогуляківської сільської ради Фастівського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно - земельний пай , -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Фастівського міськрайонного суду Київської області знаходиться справа за позовом ОСОБА_2 до Великогуляківської сільської ради Фастівського району Київської області, ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно - земельний пай .

05.11.2018 року відповідачем ОСОБА_1 через канцелярію суду було подано зустрічну позовну заяву до ОСОБА_2, Великогуляківської сільської ради Фастівського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно - земельний пай .

Розглянувши вказану позовну заяву вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 175,177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:

виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору.

Позивачем за зустрічним позовом не зазначено та не надано доказів про досудове врегулювання спору, а також не зазначено, в чому полягає спір між позивачем та відповідачами, які норми закону порушені з боку відповідачів.

Так, відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України за №2 від 12 червня 2009 року Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Згідно п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування , за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Таким чином, передумовою звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав є наявність постанови нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.

В своїй позовній заяві позивач за зустрічним позовом просить суд визнати за нею право власності на спадкове майно, що відкрилося після смерті батька ОСОБА_3, померлого 04.10.2004 року, а саме на ? земельного паю розміром 5,2 га, що знаходиться на території Великогуляківської сільської ради, проте нею не подано до суду доказів про вирішення питання про отримання свідоцтва про право на спадщину в досудовому порядку.

Також в своїй позовній заяві позивач не зазначає та не надає доказів на підтвердження належності її до кола спадкоємців після смерті ОСОБА_3.

Крім того, ст. 176 ЦПК України встановлює, що ціна позову визначається: у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.

У п.а п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.1995 року №20 Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності роз'яснено, що під дійсною вартістю майна розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.

Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою або фізичною особою-підприємцем позовної заяви майнового характеру стягується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який складає 1762 грн.

Як вже було зазначено, ОСОБА_1 заявлені вимоги про визнання за нею право власності на ? земельного паю розміром 5,2 га, що знаходиться на території Великогуляківської сільської ради . При цьому ціною позову визначено 148328,26 грн та сплачено судовий збір в розмірі 741,64 грн - вартості ? частини земельної ділянки. Проте в обґрунтування дійсності вартості майна позивачем не надано відповідних доказів.

Крім того заявляючи вимоги про визнання права власності на земельний пай в порядку спадкування, позивачем за зустрічним позовом не надано доказів, що підтверджують наявність права на вищевказаний пай у спадкодавця.

Вказані недоліки позовної заяви перешкоджають прийняттю судом рішення про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху , який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст.175, 185 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В:

Зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Великогуляківської сільської ради Фастівського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно - земельний пай залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків позовної заяви протягом десяти днів з моменту отримання ухвали. Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися не поданою та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Г.В. Соловей

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення05.11.2018
Оприлюднено07.11.2018
Номер документу77638193
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —381/3321/18

Ухвала від 26.12.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Рішення від 26.12.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 10.12.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 10.12.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 05.11.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 05.10.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні