ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

06.11.2018 р.                                                   справа № 914/1731/18

Суддя Юркевич М.В., розглянувши матеріали

позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю незалежної телерадіокомпанії «Ірта», м. Сєвєродонецьк

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю телерадіокомпанії «Нові комунікації», м. Львів

про: стягнення 255 483,87 грн. заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю незалежна телерадіокомпанія «Ірта» звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю телерадіокомпанії «Нові комунікації» про стягнення 255 483,87 грн. заборгованості за договором про розповсюдження реклами №0107/17.

Ухвалою від 21.09.2018р. було відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження, надано сторонам строк для подання відзиву та документів по справі, а також заперечення проти розгляду справи у спрощеному провадженні.

На адресу господарського суду 05.11.2018р. надійшло клопотання відповідача про залишення позову без розгляду. У вказаному клопотанні відповідач звернув увагу суду на те, що при поданні позову позивач не в повній мірі надіслав відповідачу позовних матеріалів, зокрема самого тексту позовної заяви та додатків до неї. Таким чином, відповідач просить суд на підставі п. 8 ч. 1 ст. 226 ГПК України залишити поз без розгляду.

Розглянувши подане клопотання, суд дійшов висновку відмовити в його задоволенні з огляду на наступне:

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 226 ГПК України, суд залишає позов без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172, 173 цього кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.

Як вбачається з ухвали про відкриття провадження, судом не було визначено позивачу строк для усунення будь-якого недоліку, як і не було виявленого останнього в позовних матеріалах. Тому, застосування п.8. ч.1 ст. 226 ГПК України є передчасним.

В той же час, розглянувши доводи відповідача, які викладені ним у розглядуваному клопотанні, суд, перевіривши докази відправлення позовної заяви та доданих документів відповідачу встановив, що дійсно в переліку документів про відправку відповідачу відсутня копія позовної заяви з додатками, а наявні – рахунки фактури та акт звірки взаєморозрахунків від 19.06.2018р.

З огляду на наведене, суд погоджується з доводами відповідача про наявність недоліків при поданні позовної заяви з боку позивача.

Зокрема, згідно ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобовязані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до ч. 11 ст. 176 ГПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з визначенням строку для усунення недоліків.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 162, 164, 174, 176 господарського процесуального кодексу України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позовну Товариства з обмеженою відповідальністю незалежної телерадіокомпанії «Ірта» - залишити без руху.

2.          Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених в цій ухвалі недоліків.

3.          Зобов'язати позивача у строк передбачений п. 2 резолютивної частини ухвали надіслати на адресу відповідача копію позовної заяви з долученими до неї документами (додатками). Докази відправки невідкладно надати суду.

4.          У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі п. 8 ч. 1 ст. 226 ГПК України.

5.          Ухвала набрала законної сили відповідно до ст. 235 ГПК України.

6.          Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя                                                                                 Юркевич М. В.

Дата ухвалення рішення 06.11.2018
Оприлюднено 08.11.2018

Судовий реєстр по справі 914/1731/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Рішення від 18.12.2018 Господарський суд Львівської області Господарське
Ухвала від 19.11.2018 Господарський суд Львівської області Господарське
Ухвала від 06.11.2018 Господарський суд Львівської області Господарське
Ухвала від 21.09.2018 Господарський суд Львівської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 914/1731/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону