ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07.11.2018 м ХарківСправа № 922/3007/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД "ТБУ", м. Харків про стягнення 11 172,44 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дієса" (позивач) звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД "ТБУ" (відповідача) заборгованість за надані згідно умов Договору № 010614 від 01 червня 2014 року послуги: моніторинг та аналіз споживчого попиту та обігу товарів знаком/знаками для товарів та послуг TM Astonish, в розмірі 7 960,48 грн., а також інфляційні втрати та 3% річних.
Дослідивши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса" та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
Згідно з пунктами 8, 9, 10 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема:
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, всупереч вимог статті 162 Господарського процесуального кодексу України Товариством з обмеженою відповідальністю "Дієса" не зазначено в позовній заяві інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; не надано письмового підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, в прохальній частині позовної заяви Товариством з обмеженою відповідальністю "Дієса" не зазначено розмір заявлених до стягнення з відповідача інфляційних втрат та 3% річних, нарахованих на суму основної заборгованості за Договором № 010614 від 01 червня 2014 року.
Згідно приписів статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини другої статті 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи те, що позовну заяву подано без додержання вимог статті 162 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати заявнику час на усунення відповідних недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса" без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Дієса" строк на усунення недоліків позовної заяви - 7 (сім) днів з дня вручення позивачу даної ухвали.
3. Визначити Товариству з обмеженою відповідальністю "Дієса" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- зазначення інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- надання попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
- надання письмового підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- зазначення розміру заявлених до стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД "ТБУ" інфляційних втрат та 3% річних, нарахованих на суму основної заборгованості за Договором № 010614 від 01 червня 2014 року;
- направлення відповідачу доказів усунення вищезазначених недоліків позовної заяви та надання до суду доказів такого направлення (опис вкладення).
4. Попередити позивача про те, що ч.4 статті 174 ГПК України визначено: якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду в порядку, передбаченому ГПК України.
Ухвалу підписано 07.11.2018.
Суддя ОСОБА_1
справа № 922/3007/18
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2018 |
Оприлюднено | 07.11.2018 |
Номер документу | 77656873 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Рильова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні