Справа № 219/10989/18
Провадження №2/219/3225/2018
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
7 листопада 2018 року Артемівський міськрайонний районний суд Донецької області
в складі: головуючої судді Чопик О.П.,
з участю: секретаря
судового засідання ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Бахмуті Донецької області за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Першої Горлівської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 (зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1) звернулась в суд з позовом до Першої Горлівської державної нотаріальної контори (місцезнаходження за адресою: Донецька область, м.Бахмут, вул.Незалежності, 73) про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.
Ухвалою судді від 5 жовтня 2018 року відкрито провадження у справі, вирішено проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
Водночас, після відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ст.175 Цивільного процесуального кодексу України, оскільки належним чином не здійснено виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини. Позивач просить визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті її матері, ОСОБА_3, однак не зазначає з чого складається вказана спадщина. Це унеможливлює перевірку правильного визначення підсудності справи.
Відповідно до ч.11 ст.187 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 , 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Таким чином, у зв'язку з тим, що позовну заяву подано без додержання вимог цивільного процесуального закону, приходжу до висновку, що таку слід залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків.
Роз'яснити позивачеві, що згідно з ч.ч.12, 13 ст.187 Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 Цивільного кодексу України. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 Цивільного кодексу України), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
У відповідності до п.п.3, 4 ч.5 ст.12 Цивільного процесуального кодексу України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість роз'яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов'язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
З огляду на викладене, з метою правильного вирішення спору, для забезпечення принципу змагальності сторін, суд роз'яснює позивачеві право на залучення як співвідповідача, заміну відповідача на територіальну громаду в особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Крім того, на підставі п.3 ч.2 ст. 198 Цивільного процесуального кодексу України, оскільки питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні, підготовче судове засідання по справі слід відкласти.
Керуючись ст.ст.187, 198 Цивільного процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в :
позовну заяву ОСОБА_2 до Першої Горлівської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, залишити без руху, надавши ОСОБА_2 строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відкласти підготовче судове засідання по справі до 13.00 год 28 листопада 2018 року, яке проводити з повідомленням сторін у приміщенні Артемівського міськрайонного суду Донецької області (Донецька область, м.Бахмут, вул.Миру, 5), 213 кабінет.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала складена та підписана 7 листопада 2018 року.
Головуюча О.П. Чопик
Суд | Артемівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2018 |
Оприлюднено | 08.11.2018 |
Номер документу | 77659343 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Чопик О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні