Ухвала
від 06.11.2018 по справі 520/17136/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 520/17136/18

Провадження № 1-кс/520/6668/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.11.2018 року

Слідчий суддя Київського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 розглянувши у судовому засіданні в м. Одесі клопотання слідчого СВ Київського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 про проведення обшуку у кримінальному провадженні за № 42018162010000068 від 26.09.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, слідчим відділом Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області здійснюється судове розслідування у кримінальному провадженні за № 42018162010000068, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.09.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.

Виконуючи окреме доручення співробітниками Управління СБУ в Одеській області встановлено окремі обставини функціонування протиправної схеми з привласнення коштів в особливо великому розмірі, а також місця, де зберігаються предмети та документи, які можуть бути доказами у даному провадженні.

Зокрема, отримано дані, що 02.06.2003 року, на підставі договору № 16\06\02 та додатків до нього, укладених між Міністерством культури та мистецтв України та ТОВ «Фірма Будущее», останнє отримало виключні майнові авторські права на фільмофонд Одеської кіностудії, який містить понад 500 фільмів та є власністю держави. 65% виручених від трансляції та демонстрації вказаного фільмофонду коштів, згідно умов договору та відповідних додатків до нього, ТОВ «Фірма Будущее» зобов`язалось перераховувати Міністерству культури.

Натомість, відображаючи в офіційній звітності співпрацю лише з деякими російськими компаніями ООО «Арт технологии» (м. Москва) та ООО «Экзекьютив Сервис» (м. Москва), ОСОБА_5 приховувала дійсні обсяги демонстрації кінофонду, співпрацюючи з невстановленими телерадіокомпаніями РФ, прокатними компаніями, в тому числі з громадянином РФ ОСОБА_6 - керівником ООО «Детский сеанс».

Отримуючи надприбутки від демонстрації вітчизняного кінематографічного надбання, засновник ТОВ «Фірма Будущее» ОСОБА_5 привласнювала їх, акумулюючи на рахунках підконтрольних офшорних компаній, відкритих у банку «Рижський інвестиційний банк», а саме:

1.CE Cinema Limited, regnumber HE 146277 (3 Kyriacou Matsi St., Roussos Limassol Tower, 6 thFloor, Office 6B, P.C. 3040, Limassol, Cyprus), зареєстрована в 2004 році.

2.LangarusCommercialLimited, regnumber HE 180333 (3 Kyriacou Matsi St., Roussos Limassol Tower, 6 t hFloor, Office 6A, P.C. 3040, Limassol, Cyprus), зареєстрована в 2006 році.

Обслуговує вказані рахунки представниця АТ «Рижський інвестиційний банк» громадянка України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Так, ОСОБА_7 , без отримання в установленому порядку банківської ліцензії, підшукує серед мешканців м. Одеси потенційних клієнтів АТ «Рижського інвестиційного банку», яким пропонує повний пакет дистанційного обслуговування у вказаній банківській установі, що включає: відкриття на підставних осіб (номінальних власників) компаній в офшорних зонах, відкриття та обслуговування банківських рахунків в АТ «РІБ», виведення коштів за кордон.

Під час розслідування здобуті дані, що на підставі угоди №16/06/02 укладеної між Міністерством культури та мистецтв України та посадовими особами ТОВ «Фірма Будущее», останніми отримано майнові авторські права на фільмофонд Одеської кіностудії який є власністю держави. Відповідно до умов угоди 65% отриманих від трансляції та демонстрації вказаного фільмофонду коштів ТОВ «Фірма Будущее» зобов`язалось перераховувати Міністерству культури та мистецтв України. В той же час посадовими особами ТОВ «Фірма Будущее» приховані, як обсяги демонстрації кінофонду так і отримані від трансляції та демонстрації вказаного фільмофонду кошти. Внаслідок зазначених протиправних дій, посадовими особами ТОВ «Фірма Будущее» привласнені державні грошові кошти в особливо великих розмірах, тобто що у 600 та більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна право власності на об`єкт нерухомого майна житлового будинку, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Французький бульвар, 33, к. 314, 316, 318, станом на 26.10.2018 року зареєстровано на праві приватної власності у розмірі 1/1 частки на підставі наказу органу Фонду державного майна, 3020, від 22.11.2005 року «Одеська кіностудія» закрите акціонерне товариство.

Слідчий звернувся до суду з клопотанням у зв`язку із тим, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, встановлення осіб, які вчинили вказане особливо тяжкий злочин та в подальшому притягнення винних до відповідальності, у даному провадженні виникла необхідність проведення обшуку у приміщенні об`єкту нерухомого майна, за місцем розташування офісних приміщень ТОВ «Фірма Будущее», код 20937080, за адресою: м.Одеса, вул.Французький бульвар, буд.33, к.314, к.316, к.318 з метою відшукання речей здобутих злочинним шляхом, предметів заборонених до обігу, а також інших речей які мають відношення до кримінального правопорушення,а саме: частина оригіналів право установчих документів, печатки, аудиторські звіти та документи щодо діяльності офшорних компаній CE Cinema Limited, Langarus Commercial Limited, договори між даними офшорами та прокатними компаніями в Російській Федерації, іншими суб`єктами господарювання у прокатній сфері, необлікована звітність, платіжні документи, та «чорну» бухгалтерію ТОВ «Фірма Будущее» із зазначенням сум отриманих коштів та контрагентів, від яких надходили грошові кошти, мобільні телефони, комп`ютерна техніка, електронні носії інформації, що містять відомості (в тому числі в електронному вигляді) про переписку ОСОБА_5 , ОСОБА_8 із партнерами з РФ стосовно нелегального прокату фільмофонду Одеської кіностудії, інформація про рух коштів на рахунках вищевказаних офшорних компаній (в тому числі в електронному вигляді), грошові кошти, одержані злочинним шляхом.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання в повному обсязі.

Розглянувши клопотання, заслухавши думку прокурора, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.41 Конституції України право приватної власності є непорушним.

Згідно зКонституцією УкраїнитаЗаконом України «Про міжнародні договори і угоди», чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України і підлягає застосуванню поряд з національним законодавством України.

Згідно ст.2 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», рішення ЄСПЛ є обов`язковими для виконання Україною відповідно до ст.46 Конвенції.

У своїх висновках ЄСПЛ неодноразово зазначав, що аби не суперечити ст. 8 Конвенції, втручання у приватне життя повинно здійснюватися «згідно із законом», мати легітимну мету та бути необхідним у демократичному суспільстві для досягнення цієї мети (рішення у справі «Кривіцька та Кривіцький проти України», п. 42; «Шалімов проти України», п. 84; «Кузнецов проти України», п. 134).

У рішенні «Michaud v. France», п. 94-1175, ЄСПЛ вказав, що вираз «передбачене законом» вимагає насамперед, щоб втручання ґрунтувалося на внутрішньому праві.

Згідно рішення «S. and Marper v. the UK», п. 101, втручання буде таким, що є «необхідним у демократичному суспільстві», якщо воно відповідає вимогам «нагальної суспільної необхідності», зокрема є пропорційним його «законній меті», і якщо причини, наведені національними властями в його виправдання, є «суттєвими і достатніми».

Відповідно до рішення ЄСПЛ у справі «Геращенко проти України», п. 132, для винесення постанови про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи суди відповідно до законодавства повинні переконатися в тому, що існують достатні підстави вважати, що розшукувані предмети знаходяться там».

Згідно ст.223КПК Українислідчі (розшукові)дії єдіями,спрямованими наотримання (збирання)доказів абоперевірку вжеотриманих доказіву конкретномукримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Відповідно до ч.1 ст.233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті.

Згідно ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

На підставі вищевикладеного, слідчий суддя зазначає, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, встановлення осіб, які вчинили вказане особливо тяжке кримінальне правопорушення та в подальшому притягнення винних до відповідальності, у даному провадженні виникла необхідність проведення обшуку у приміщенні об`єкту нерухомого майна, за місцем розташування офісних приміщень ТОВ «Фірма Будущее», код 20937080, за адресою: м.Одеса, вул.Французький бульвар, буд.33, к.314, к.316, к.318 з метою відшукання речей здобутих злочинним шляхом, предметів заборонених до обігу, а також інших речей які мають відношення до кримінального правопорушення, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.223, 233, 234, 235, 236, 369, 370, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Київського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 про проведення обшуку у кримінальному провадженні за № 42018162010000068 від 26.09.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України задовольнити.

Надати дозвіл прокурору Одеської місцевої прокуратури №1 молодшому раднику юстиції ОСОБА_3 , оперативним співробітникам СБ України в Одеській області, слідчим СВ Київського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_9 , ОСОБА_4 , та іншим слідчим у групі слідчих, за дорученням слідчого на проведення обшуку у приміщенні об`єкту нерухомого майна,за місцем розташування офісних приміщень ТОВ «Фірма Будущее», код 20937080, за адресою:адресою: м.Одеса, вул.Французький бульвар, буд.33, к.314, к.316, к.318 з метою відшукання речей здобутих злочинним шляхом, предметів заборонених до обігу, а також інших речей які мають відношення до кримінального правопорушення, а саме: частини оригіналів правоустановчих документів, печатки, аудиторські звіти та документи щодо діяльності офшорних компаній CE Cinema Limited, Langarus Commercial Limited, договори між даними офшорами та прокатними компаніями в Російській Федерації, іншими суб`єктами господарювання у прокатній сфері, необлікована звітність, платіжні документи, та «чорну» бухгалтерію ТОВ «Фірма Будущее» із зазначенням сум отриманих коштів та контрагентів, від яких надходили грошові кошти, мобільні телефони, комп`ютерна техніка, електронні носії інформації, що містять відомості (в тому числі в електронному вигляді) про переписку ОСОБА_5 , ОСОБА_8 із партнерами з РФ стосовно нелегального прокату фільмофонду Одеської кіностудії, інформація про рух коштів на рахунках вищевказаних офшорних компаній (в тому числі в електронному вигляді), грошові кошти, які можуть бути використані як доказі та мають значення для всебічного, повного та об`єктивного розслідування кримінального провадження № 42018162010000068 від 26.09.2018 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення06.11.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу77677711
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —520/17136/18

Ухвала від 28.12.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Тонконоженко М. М.

Ухвала від 10.12.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Тонконоженко М. М.

Ухвала від 04.12.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Тонконоженко М. М.

Ухвала від 13.11.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 12.11.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 12.11.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 12.11.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 12.11.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 11.11.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 10.11.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні