Ухвала
від 08.11.2018 по справі 420/1285/18
НОВОПСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 08.11.2018

ЄУ № 420/1285/18

Провадження №2/420/606/18

У Х В А Л А

08 листопада 2018 року Новопсковський районний суд Луганської області

у складі головуючого судді Проньки В.В.,

за участю секретаря судового засідання Колесник Г.О.,

представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду смт. Новопсков в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, яка діє в інтересах малолітнього сина ОСОБА_5, про визнання права власності на 1/3 частку спадкового майна,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до Новопсковського районного суду Луганської області з позовом до відповідача, в якому просить визнати за нею право власності на 1/3 спадкового майна, а саме: житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого за адресою: АДРЕСА_1; автомобіля ВАЗ-2101, номерний знак НОМЕР_1, мотоцикла ІЖ Планета-5, номерний знак 1534ВГО, трактора МТЗ-80, причепа рондак.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.08.2018 справа передана на розгляд судді Пронькі В.В.

Ухвалою суду від 21.09.2018 відкрито загальне позовне провадження у справі, розпочато підготовче провадження та призначено підготовче судове засідання у справі.

В підготовчому судовому засіданні представник позивача надав письмову заяву про відвід судді Проньки В.В., в обґрунтування якої зазначив, що під час підготовчого судового засідання йому стало відомо про те, що представником відповідача у справі є ОСОБА_2, який працював суддею Новопсковського районного суду Луганської області та був його головою. Головуюча суддя Пронька В.В. була у нього в підлеглих, між ними залишилися добропорядні, дружні стосунки. Такі обставини викликають сумнів в неупередженості судді Новопсковського районного суду Луганської області Проньки В.В. при розгляді даної справи.

Представник відповідача ОСОБА_4, яка діє в інтересах малолітнього ОСОБА_5, - ОСОБА_2 в підготовчому судовому засіданні заперечував проти задоволення заяви про відвід судді Проньки В.В., вважає, що доводи, зазначені представником позивача в заяві, є безпідставними, оскільки відсутні будь-які обставини, які викликали б сумнів в неупередженості та об'єктивності головуючого по справі.

Розглядаючи заяву представника позивача про відвід, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.

Згідно зі ст. 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Статтею 40 ЦПК України передбачено, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі (ч. 1). Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість (ч. 2). Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід (ч. 3). Якщо питання про відвід судді в порядку, визначеному частиною третьою цієї статті, неможливо розглянути в суді, в якому розглядається справа, то справа для вирішення питання про відвід передається до суду відповідної інстанції, найбільш територіально наближеного до цього суду (ч. 4). Якщо на час подання заяви про відвід судді у суді здійснюють правосуддя менше трьох суддів, вирішення питання про відвід здійснюється в нарадчій кімнаті суддею, який розглядає справу чи вчиняє іншу процесуальну дію, про що виноситься ухвала. У такому разі положення частин третьої та четвертої цієї статті не застосовуються (ч. 5).

В Новопсковському районному суді Луганської області працюють три судді - Пронька В.В., Стеценко О.С., Чалий А.В. Повноваження судді Стеценко О.С. із здійснення правосуддя закінчилися 18.10.2018.

Отже, правосуддя в суді фактично здійснює два судді, тому заява про відвід вирішується за правилами ч. 5 ст. 40 ЦПК України.

Відповідно до п. 1.1. Бангалорських принципів поведінки судді суддя повинен здійснювати свою судову функцію незалежно, виходячи виключно з оцінки фактів, відповідно до свідомого розуміння права, незалежно від будь-якого стороннього впливу, спонукань, тисків, погроз або втручання, прямого чи опосередкованого, здійснюваного з будь-якої сторони та маючого на меті будь-які цілі.

Згідно ст. 15 Кодексу суддівської етики неупереджений розгляд справ є основним обов'язком судді.

Неупередженість є необхідною умовою виконанням суддею своїх обов'язків.

При розгляді заяви про відвід судом врахована позиція Європейського суду з прав людини, викладена в рішенні Білуха проти України від 09.11.2006, заява № 33949/02, п.п. 47-55, ECHR 2006 наявність безсторонності відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції повинна визначатися за суб'єктивним та об'єктивним критеріями. Відповідно до суб'єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об'єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. У кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду. Стосовно суб'єктивного критерію, особиста безсторонність суду презумується, поки не надано доказів протилежного. Стосовно об'єктивного критерію слід визначити, … що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об'єктивно обґрунтованими. 3 огляду на це, навіть зовнішні прояви можуть мати певну важливість або, іншими словами, правосуддя повинно не тільки чинитися, повинно бути також видно, що воно чиниться . Важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти в громадськість у демократичному суспільстві .

Жодний факт, яким створюється навіть підозра у втручанні у процес правосуддя, не повинен мати місця.

При розгляді заяви про відвід судом не встановлена наявність обставин, які б викликали сумніви в неупередженості та об'єктивності судді Проньки В.В.

Новопсковський районний суд Луганської області, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України.

Втім, з метою забезпечення права сторін на справедливий суд та виключення підстав для сумніву в об'єктивності та неупередженості судді Проньки В.В., заява представника позивача про відвід судді Проньки В.В. підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 36, 39, 40, 258, 260, 353 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника позивача ОСОБА_1 про відвід судді Новопсковського районного суду Луганської області Проньки В.В. по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, яка діє в інтересах малолітнього сина ОСОБА_5, про визнання права власності на 1/3 частку спадкового майна, задовольнити.

Цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, яка діє в інтересах малолітнього сина ОСОБА_5, про визнання права власності на 1/3 частку спадкового майна передати на розгляд іншому судді Новопсковського районного суду Луганської області, визначеному в порядку ст. 33 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення.

Суддя: В.В. Пронька

СудНовопсковський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення08.11.2018
Оприлюднено09.11.2018
Номер документу77717764
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —420/1285/18

Рішення від 29.08.2019

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Рішення від 09.09.2019

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 06.03.2019

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 18.01.2019

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 19.11.2018

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 08.11.2018

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Пронька В. В.

Ухвала від 21.09.2018

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Пронька В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні