Ухвала
від 07.11.2018 по справі 335/12582/18
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 335/12582/18 1-кс/335/8346/2018

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2018 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі, клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів, подане в кримінальному провадженні, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018080000000227 від 19 червня 2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС 1ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 , звернувся до слідчого суді з вищевказаним клопотанням в якому просить надати тимчасовий доступ до банківських документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ФОП ОСОБА_5 , які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з можливістю їх вилучення.

В обґрунтування клопотання зазначив, що в податковій звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відобразило закупівлю меду у населення подрібненими партіями, при чому сума виплаченого доходу сукупно за рік по кожній особі не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати (2017 рік 160 тис. грн.), і не є оподаткованим доходом згідно пп. 165.1.24 Податкового Кодексу України. Також, протягом 2017-2018 років підприємством відображено придбання меду у фізичних осіб, які не є виробниками меду та придбання меду у осіб по яких коди закрито або недійсні.

З метою прикриття незаконної діяльності між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ) укладено агентський договір, згідно якого ФОП від імені довірителя (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») здійснює пошук здавачів меду, відбір зразків, закупівлю товару, доставку товару, розрахунок з продавцем.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ) використовуються банківські рахунки відкриті в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_3 ), а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ): №№ НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 ; ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ): № НОМЕР_8 .

Зазначена інформація підтверджується зібраними матеріалами кримінального провадження: висновком аналітичного дослідження від 25.05.2018 року № 59/08-01-16-02-05/40353603 складеного фахівцями управління по боротьбі з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_3 та іншими матеріалами.

Слідчий зазначив, що банківські документи, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » необхідні для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, для проведення податкової документальної перевірки, судової економічної експертизи, судової почеркознавчої експертизи, перевірки факту проведення фінансових розрахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з постачальниками продукції та ін., а також ідентифікувати осіб, які мали право розпоряджатися зазначеними грошовими коштами від імені вказаних підприємства та ФОП, оскільки іншим чином неможливо отримати відомості що мають суттєве значення для досудового розслідування, так як вищевказані документи містять банківську таємницю, а без їх отримання неможливо встановити всі обставини, що мають значення для кримінального провадження, просив надати тимчасовий доступ до цих речей і документів.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів без його участі, просив клопотання задовольнити в повному обсязі.

Представник особи, у володінні якої перебувають зазначені у клопотанні документи, у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.

Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання, що передбачено ч. 4 ст. 163 КПК України.

У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання слідчого проведено без фіксації судового процесу.

Вивчивши матеріали клопотання, перевіривши надані докази в його обґрунтування, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст.ст.131, 159, 163 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім вищевказаних обставин, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовано, враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що документи, які містять в собі охоронювану законом таємницю можуть перебувати у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в цих документах можуть бути використані як докази і іншими способами їх довести неможливо, вважаю за необхідне частково задовольнити дане клопотання та надати тимчасовий доступ до вказаних документів. При цьому клопотання щодо надання за дорученням слідчого тимчасового доступу у кримінальному провадженні іншим особам без зазначення їх посад, прізвищ, імен та по батькові, є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити частково.

Надати старшому слідчому з ОВС 1ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю їх подальшого вилучення, що перебувають у володінні юридичної особи: ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », МФО НОМЕР_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- карток зі зразками підписів та відбитку печатки,

- документів справи по юридичному оформленню рахунків,

- виписки руху грошових коштів на магнітному та паперовому носії з обов`язковим відображенням дати операції, назви контрагента, його коду ЄДРПОУ, номеру рахунку та реквізитів установи банку, суми та призначення платежу,

- грошових чеків на отримання готівкових грошових коштів по наступним банківським рахункам наступних підприємства та ФОП: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ): №№ НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 ; ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ): № НОМЕР_8 .

В задоволені решти вимог клопотання відмовити.

Встановити строк дії вказаної ухвали суду до 06.12.2018 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

У випадку вилучення речей і документів, за відсутністю яких юридична особа позбавляється можливості здійснювати свою діяльність ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення07.11.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу77727236
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —335/12582/18

Ухвала від 02.01.2020

Кримінальне

Запорізький апеляційний суд

Тютюник М. С.

Ухвала від 28.12.2019

Кримінальне

Запорізький апеляційний суд

Гріпас Ю. О.

Ухвала від 18.12.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Макаров В. О.

Ухвала від 18.12.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Макаров В. О.

Ухвала від 07.11.2018

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

Ухвала від 07.11.2018

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні