Справа № 694/1659/18
провадження № 2/694/769/18
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"08" листопада 2018 р. м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Гончаренко Т.В, ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до органу опіки та піклування виконавчого комітету Вільховецької сільської ради Звенигородського району Черкаської області, треті особи: служба у справах дітей Звенигородської районної державної адміністрації, про поновлення батьківських прав,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до органу опіки та піклування виконавчого комітету Вільховецької сільської ради Звенигородського району Черкаської області, треті особи: служба у справах дітей Звенигородської районної державної адміністрації, про поновлення батьківських прав відносно його дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки статтями 175 , 177 ЦПК України визначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов'язок дотримання яких покладається на позивача.
Так в позовній заяві позивач вказав статті Цивільного процесуального кодексу, який діяв до редакції Закону №2147-VІІІ від 03.10.2017 року, яка набрала чинності 15.12.2017 року.
Відповідно до чинного законодавства України, а саме ст.175 ЦПК України позовна заява є процесуальним документом, який повинен містити в собі, зокрема:
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Дані вимоги позивачем ОСОБА_1 при подачі позовної заяви виконанні не були.
Також, за приписами ч.2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Частина 4 статті 95 ЦПК України встановлює, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
У відповідності до вимог ч.2, ч.4, ч.5 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Правильність копій документів, які додані до позовної заяви, належним чином не засвідчена.
Крім того, позовна заява містить посилання на норми ЦПК України , які втратили чинність.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вважаю, що до даної позовної заяви слід застосувати правила ч. 1 ст. 185 ЦПК України та залишити її без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 175 , 185 ЦПК України ,-
ухвалила:
Позовну заяву ОСОБА_1 до органу опіки та піклування виконавчого комітету Вільховецької сільської ради Звенигородського району Черкаської області, треті особи: служба у справах дітей Звенигородської районної державної адміністрації, про поновлення батьківських прав - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, які зазначені у мотивувальній частині ухвали, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання позовної заяви з усуненими недоліками, її копії для відповідача.
У разі, якщо позивач в установлений строк не усуне недоліки позовної заяви, то така буде вважатись неподаною і повернеться позивачу.
Ухвала остаточна і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Гончаренко Т.В.
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2018 |
Оприлюднено | 11.11.2018 |
Номер документу | 77737649 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Гончаренко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні