Справа№751/7463/18
Провадження №1-кс/751/3385/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2018 року місто Чернігів
Слідчий суддяНовозаводського районногосуду м.Чернігова ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 , про арешт майна, тимчасово вилученого 06.11.2018 у ході проведеного обшуку,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з особливо важливих справ першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням, погодженим процесуальним прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу прокуратури Чернігівської області ОСОБА_4 про накладення арешту на тимчасово вилучене 06.11.2018 в ході проведення обшуку приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , наступне майно: печатка ПП «Втормет СМЦ» (код ЄДРПОУ 42227023), що має значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та може бути доказом під час судового розгляду.
Вимоги обґрунтовує тим, що в ході обшуку приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , вилучено як речі, предмети, документи та чорнові записи щодо яких прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі слідчого судді Новозаводського районного суду м. Чернігова від 25.10.2018 про дозвіл на проведення обшуку, так і печатку ПП «Втормет СМЦ», яка могла бути виготовлена, та використана як засіб вчинення кримінального правопорушення та зберегла на собі його сліди, могла призначатися для організації забезпечення винагороди за вчинення кримінального правопорушення. Зазначена печатка ПП «Втормет СМЦ» має значення для досудового розслідування та може бути доказом під час судового розгляду, сама по собі та в сукупності з іншими доказами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
З метою збереження печатки ПП «Втормет СМЦ» вилученої 06.11.2018 в результаті обшуку приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , запобігання можливості її приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, передачі, відчуження, у сторони кримінального провадження є підстави звернутись із клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно.
Зважаючи на ту обставину, що вилучені речі, предмети, документи та чорнові записи можуть бути підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, з метою повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування кримінального провадження, а також у зв`язку із необхідністю проведення криміналістичних експертиз, у сторони кримінального провадження виникла необхідність у накладенні арешту на тимчасово вилучене майно.
Накладення арешту на вилучене майно сприятиме меті кримінального провадження, а не застосування арешту може призвести до його приховування, підміни, що може перешкодити кримінальному провадженню.
В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі, додаткових пояснень та доказів не має.
Фіксування судового розгляду клопотання за допомогою технічних засобів, згідно ст. 107 КПК України, не здійснювалось.
Дослідивши матеріали провадження, слідчим суддею встановлено, що в провадженні ГУ ДФС в Чернігівській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 32018270000000072, за ознаками складу злочинів передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, що підтверджується витягом (а. п. 4).
Ухвалою слідчого судді Новозаводського районного суду м. Чернігова ОСОБА_1 (справа №751/7463/18 провадження № 1-кс/751/3191/18) від 25.10.2018 року надано дозвіл на проведення обшуку житла та інших приміщень, що відносяться до нього за адресою: АДРЕСА_1 , яке на праві власності належить ОСОБА_5 (а.п.7-9).
Згідно ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Згідно ч. 5 ст. 237 КПК України, при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
Як слідує із положень ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Враховуючи правову підставу для арешту майна, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення з правовою кваліфікацією ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, для даної стадії досудового розслідування, можливість використання майна як доказ у кримінальному провадженні, розумність, наслідки арешту майна для юридичної особи, оскільки річ була вилучена не за юридичною адресою приватного підприємства, вважаю необхідним накласти арешт на вищезазначене майно, з метою забезпечення збереження речових доказів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 395 КПК України
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області ОСОБА_3 , про арешт майна, тимчасово вилученого 06.11.2018 р. задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене 06.11.2018 року майно - печатка ПП «Втормет СМЦ» (код ЄДРПОУ 42227023) , яке було виявлено та вилучено у ході проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: печатка ПП «Втормет СМЦ» (код ЄДРПОУ 42227023).
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Копія ухвали негайно після її постановлення вручається слідчому, прокурору, підозрюваному, обвинуваченому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, підозрюваному, обвинуваченому, засудженому, третім особам, які були присутні під час оголошення ухвали. У разі відсутності таких осіб під час оголошення ухвали копія ухвали надсилається їм не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий cуддя ОСОБА_1
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77741606 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні