ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12.11.2018 м ХарківСправа № 922/3051/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянувши матеріали
Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківгаз Збут", місто Харків до Комунального некомерційного підприємства "Міська стоматологічна поліклініка № 3" Харківської міської ради, місто Харків про стягнення 32 285,90 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківгаз Збут" (позивач) звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою про стягнення з Комунального некомерційного підприємства "Міська стоматологічна поліклініка № 3" Харківської міської ради (відповідач) 32 285,90 грн. заборгованості за Договором № 41GBKhz307-08 на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів від 31.08.201624.01.2018, з яких: 30 790,87 грн. - сума основного боргу, 1 437,77 грн. - пеня, 122,41 грн. - 3% річних та -65,15 грн. - інфляційні втрати. Також позивач просить суд покласти на відповідача витрати зі сплати судового збору в розмірі 1 762,00 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківгаз Збут" і додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
По-перше, згідно пункту 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, відомі номери засобів зв'язку, офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти.
Однак, у даному випадку, ТОВ "Харківгаз Збут" не зазначено відомі позивачу електронні адреси та адреси електронної пошти відповідача - Комунального некомерційного підприємства "Міська стоматологічна поліклініка № 3" Харківської міської ради.
Крім того, пунктом 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Так, у вступній частині позову заявником визначено ціну позову: 32 285,90 грн. В прохальній частині позовної заяви до стягнення з Комунального некомерційного підприємства "Міська стоматологічна поліклініка № 3" Харківської міської ради заявлено, зокрема, інфляційні втрати в розмірі - 65,15 грн., а відтак, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача уточнити ціну позову із зазначенням, яку саме суму було зменшено на негативний індекс інфляції.
По-друге, частиною другою статті 164 ГПК України визначено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Суд звертає увагу представника позивача на те, що відповідно до приписів статті 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Порядок засвідчення копій документів визначений і пунктом 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003), відповідно до умов якого, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом з тим, додані до позовної заяви копії документів не засвідчені в порядку, встановленому п. 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003, а саме: не зазначено дати засвідчення копії.
Згідно приписів частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Враховуючи те, що позовну заяву подано Товариством з обмеженою відповідальністю "Харківгаз Збут" без додержання вимог Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк на усунення відповідних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 91, 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківгаз Збут" без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Харківгаз Збут" строк на усунення недоліків позовної заяви - 7 (сім) днів з дня вручення позивачу даної ухвали.
3. Визначити Товариству з обмеженою відповідальністю "Харківгаз Збут" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- уточнення ціни позову із зазначенням суми, яку було зменшено на індекс інфляції ;
- надання доданих до позовної заяви копій документів, засвідчених в порядку, встановленому п. 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003, а саме: із зазначенням дати засвідчення копії.
- направлення відповідачу доказів усунення вищезазначених недоліків позовної заяви та надання до суду доказів такого направлення (опис вкладення).
4. Попередити позивача про те, що частиною четвертою статті 174 ГПК України визначено: якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду в порядку, передбаченому ГПК України.
Ухвалу підписано 12.11.2018.
Суддя В.В. Рильова
справа № 922/3051/18
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2018 |
Оприлюднено | 12.11.2018 |
Номер документу | 77753508 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Рильова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні