Ухвала
від 13.11.2018 по справі 389/1183/18
ЗНАМ’ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

13.11.2018

єдиний унікальний номер 389/1183/18

провадження №1-кп/389/117/18

У Х В А Л А

13 листопада 2018 року Знам`янський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду міста Знам`янка, в межах обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017120160000342 від 21 лютого 2017 року, щодо ОСОБА_3 , обвинуваченого у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України, клопотання захисника-адвоката ОСОБА_4 про застосування заходів безпеки, -

за участю: прокурора Прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_5 , -

В С Т А Н О В И В :

08 травня 2018 року, до Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області, від прокурора Прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_5 , надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017120160000342 від 21 лютого 2017 року, щодо ОСОБА_3 , обвинуваченого у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України.

12 листопада 2018 року до суду надійшло клопотання захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_4 , в якому він просить застосувати до нього, в межах даного кримінального провадження, заходи безпеки, шляхом забезпечення засобами особистої безпеки, а саме пристроєм для відстрілу патронів гумовими кулями, яке вмотивовано тим, що на його адресу надійшло декілька анонімних листів із погрозами фізичною розправою, якими йому рекомендовано відмовитись від ведення даного кримінального провадження в якості захисника обвинуваченого ОСОБА_3 .

Прокурор вважав за необхідне відмовити в задоволенні клопотання за безпідставністю.

Захисник ОСОБА_4 до суду не з`явився, надав письмову заяву з проханням розглянути його клопотання, про застосування заходів безпеки, за його відсутності.

Суд, заслухавши думку прокурора, дійшов висновку, що подане клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Ст.2Закону України«Про забезпеченнябезпеки осіб,які берутьучасть укримінальному судочинстві» (далі Закону), передбачено, що право на забезпечення безпеки шляхом застосування заходів, зазначених у статях 1 і 7 цього Закону, за наявності відповідних підстав, має право, в тому числі, захисник.

В силу ч.2 ст.3 ЗУ «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», рішення про застосування заходів безпеки приймається слідчим, прокурором, судом, у провадженні яких знаходяться кримінальні провадження щодо кримінальних правопорушень, у розслідуванні чи судовому розгляді яких брали або беруть участь особи, зазначені у статті 2 цього Закону, а також органом (підрозділом), що здійснює оперативно-розшукову діяльність, щодо осіб, які брали участь або сприяли виявленню, попередженню, припиненню злочинів.

Відповідно до ст.20 Закону, підставою для вжиття заходів забезпечення безпеки осіб, зазначених у статті 2 цього Закону, є дані, що свідчать про наявність реальної загрози їх життю, здоров`ю, житлу і майну. Приводом для вжиття заходів забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства, членів їх сімей та близьких родичів може бути: а) заява учасника кримінального судочинства, члена його сім`ї або близького родича; б) звернення керівника відповідного державного органу; в) отримання оперативної та іншої інформації про наявність загрози життю, здоров`ю, житлу і майну зазначених осіб.

В силу ст.22 Закону, заходи щодо безпеки осіб, взятих під захист, застосовуються тільки за наявності підстав, зазначених у статті 20 цього Закону. Порядок здійснення заходів безпеки визначається цим Законом, іншими актами законодавства України. Орган, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд, одержавши заяву або повідомлення про загрозу безпеці особи, зазначеної у статті 2 цього Закону, зобов`язані перевірити цю заяву (повідомлення) і в строк, не більше трьох діб, а у невідкладних випадках - негайно, прийняти рішення про застосування або про відмову у застосуванні заходів безпеки. На своє рішення вони приймають мотивовану постанову чи ухвалу і передають її для виконання органу, на який покладено здійснення заходів безпеки. Ця постанова чи ухвала є обов`язковою для виконання вказаними органами. У разі наявності в заяві (повідомленні) про загрозу безпеці особи, зазначеної у статті 2 цього Закону, відомостей про кримінальне правопорушення слідчий, прокурор у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, починає досудове розслідування, а орган, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчий суддя, суд направляє заяву (повідомлення) відповідному органу досудового розслідування для початку досудового розслідування.

Відповідно до п.1.3. Положення про порядок придбання, видачі, обліку, зберігання та застосування вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, спеціальних засобів індивідуального захисту працівниками судів і правоохоронних органів, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві, особам, які беруть участь у кримінальному судочинстві, згідно з Законом України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", видаються тільки спеціальні засоби індивідуального захисту. Кожній такій особі може видаватися один газовий пістолет (револьвер) та комплект патронів до нього, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії.

Знам`янський ВП ГУНП в Кіровоградській області, на запит суду, чи звертався адвокат ОСОБА_4 , з 08 травня 2018 року по теперішній час, з заявою про порушення кримінального провадження щодо осіб, які погрожували йому фізичною розправою, відповіді не надав.

Подана заява вказує на тиск на захисника обвинуваченого ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 з боку невідомих осіб (анонімні листи, які не надані до суду), в зв`язку із здійсненням функцій захисника і не містить даних, що свідчать про наявність реальної загрози життю, здоров`ю, житлу і майну адвоката, не встановлено наявності реальної загрози життю, здоров`ю, житлу і майну адвоката і в судовому засіданні.

Крім того, подана заява не відповідає вимогам ст.7 Закону в частині виду заходу забезпечення безпеки та п.1.3. Положення про порядок придбання, видачі, обліку, зберігання та застосування вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, спеціальних засобів індивідуального захисту працівниками судів і правоохоронних органів, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві

За викладеного, суд не знаходить достатніх підстав, які свідчать про необхідність застосування заходів безпеки.

Керуючись ст.ст.350,369-372 КПК України, ЗУ «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», Положенням про порядок придбання, видачі, обліку, зберігання та застосування вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, спеціальних засобів індивідуального захисту працівниками судів і правоохоронних органів, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві, суд,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви захисника-адвоката ОСОБА_4 про застосування заходів безпеки - відмовити.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

Суддя Знам`янського міськрайонного суду

Кіровоградської області ОСОБА_1 .

СудЗнам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення13.11.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу77807751
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —389/1183/18

Ухвала від 08.05.2023

Кримінальне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Ябчик Н. М.

Ухвала від 08.05.2023

Кримінальне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Ябчик Н. М.

Ухвала від 16.02.2022

Кримінальне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Ябчик Н. М.

Ухвала від 19.02.2020

Кримінальне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Проценко О. М.

Ухвала від 13.11.2018

Кримінальне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Проценко О. М.

Ухвала від 10.05.2018

Кримінальне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Проценко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні