Ухвала
від 14.11.2018 по справі 902/336/18
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"14" листопада 2018 р. Справа № 902/336/18

Суддя (суддя-доповідач у справі) Північно-західного апеляційного господарського суду ОСОБА_1,

за апеляційною скаргою Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" на ухвалу господарського суду Вінницької області від 06.09.2018 у справі №902/336/18, постановлену суддею Матвійчуком В.В.

за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "СХК "Вінницька промислова група"

про звільнення земельної ділянки

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Вінницької області від 06.09.2018 у справі №902/336/18 зупинено провадження у справі №902/336/18 за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" до Товариства з обмеженою відповідальністю "СХК "Вінницька промислова група" про звільнення земельної ділянки.

Не погоджуючись із вказаною ухвалою Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" звернулося до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Вінницької області від 06.09.2018, якою зупинено провадження у справі №902/336/18, поновити провадження у справі №902/336/18 та передати справу на розгляд до господарського суду Вінницької області .

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суддя дійшов висновку, що подана апелянтом апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України з огляду на таке.

Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.

Відповідно до ч.3 ст.258 ГПК України у чинній редакції до апеляційної скарги додаються зокрема докази сплати судового збору та докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Перевіривши матеріали апеляційної скарги Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря", апеляційний господарський суд зазначає, що до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі та доказів надсилання копії апеляційної скарги Товариству з обмеженою відповідальністю "СХК "Вінницька промислова група".

Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, чинній на дату звернення з апеляційною скаргою, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Виходячи зі змісту пп.7 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, чинній на дату звернення з апеляційною скаргою, встановлено, що за подання апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено, що у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року становить - 1762 гривні.

З огляду на вищевикладені приписи Закону України "Про судовий збір", сума судового збору, яка повинна бути сплачена скаржником за подання даної апеляційної скарги, становить 1 762 грн.

Відповідно до ст. 259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.

Суд звертає увагу скаржника на те, що матеріали скарги не містять належних доказів надсилання копії скарги Товариству з обмеженою відповідальністю "СХК "Вінницька промислова група".

Основні засади здійснення судочинства визначені ст.129 Конституції України, положеннями ч.3 ст.7 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" відповідно до яких кожен має право на участь у розгляді своєї справи у визначеному процесуальним законом порядку в суді будь-якої інстанції

Права та обов'язки учасників справи визначені положеннями ст.42 ГПК України.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне надати можливість апелянту усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки шляхом надання належних доказів надсилання копії скарги іншим учасникам справи а саме: Товариству з обмеженою відповідальністю "СХК "Вінницька промислова група".

Крім того з матеріалів апеляційної скарги вбачається, що скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження ухвали господарського суду Вінницької області від 06.09.2018 р. у справі №902/336/18.

Відповідно до ч.1 ст.256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно ч.2 ст.256 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Відповідно до ч.3 ст.256 Господарського процесуального кодексу України строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.119 Господарського процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Поважними визнаються лише ті обставини, які є об'єктивно непереборними і пов'язані з дійсними істотними труднощами для вчинення відповідних процесуальних дій.

Поновлення пропущеного процесуального строку є правом господарського суду, яке він використовує виходячи із поважності причин пропуску строку на оскарження.

Вбачається, що оскаржувана ухвала була підписана 11.09.2018 р., тому десятиденний строк на апеляційне оскарження даної ухвали закінчився 21.09.2018 р.

Разом з тим, скаржник до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою на ухвалу суду звернувся 26.09.2018, що підтверджується відміткою Укрпошти на конверті, тобто з пропуском встановленого ст. 256 ГПК України строку. Одночасно, ні в тексті апеляційної скарги, ні окремою заявою скаржником не порушено питання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Згідно ч.3 ст.260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга залишається без руху, зокрема, у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві про поновлення строку на апеляційне оскарження, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржником не виконано належним чином вимоги ст.258 ГПК України, що відповідно до ст.260 ГПК України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" на ухвалу господарського суду Вінницької області від 06.09.18р. у справі №902/336/18 - залишити без руху.

2. Зобов'язати апелянта - Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря" протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки:

- подати оригінал платіжного документа (квитанції, платіжного доручення, тощо) про сплату судового збору в розмірі 1 762 грн.;

- подати докази надсилання копії апеляційної скарги Товариству з обмеженою відповідальністю "СХК "Вінницька промислова група";

- подати мотивоване клопотання про поновлення строку для подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Вінницької області від 06.09.2018 р. у справі № 902/336/18.

3. У разі невиконання вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.

4. Копію ухвали направити Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "Подільська зоря".

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - доповідачем та не підлягає оскарженню.

Суддя Філіпова Т.Л.

Дата ухвалення рішення14.11.2018
Оприлюднено15.11.2018
Номер документу77818421
СудочинствоГосподарське
Сутьзвільнення земельної ділянки

Судовий реєстр по справі —902/336/18

Ухвала від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 27.01.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 17.12.2018

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Філіпова Т.Л.

Ухвала від 14.11.2018

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Філіпова Т.Л.

Ухвала від 06.09.2018

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 06.09.2018

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 13.07.2018

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 26.06.2018

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні