Справа №295/15183/18
1-кс/295/7297/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.11.2018 року м. Житомир
Слідчий суддяБогунського районногосуду м.Житомира ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,за участюпрокурора - ОСОБА_3 , розглянувшиу відкритомусудовому засіданнів м.Житомирі клопотаннястаршого слідчий Житомирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області капітан поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Житомирської місцевої прокуратури про арешт майна, внесене по кримінальному провадженні за №42017061020000139від 07.08.2017,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.272,ч.2ст.382ККУкраїни та додані до нього документи, -
встановив:
Слідчий звернувся до суду з указаним клопотанням де зазначено, що в ході проведення досудового розслідування встановлено, що службовими особами ПП «Во-Стиль» та пов`язаними з указаним підприємством особами, у порушення правил безпеки здійснювалась експлуатація об`єктів підвищеної небезпеки, а саме автомобільних газозаправних пунктів по вул. Бородія (Івана Сльоти) 49, по вул. Чуднівській (Черняховського), 104, та просп. Миру, 22 в м. Житомирі.
Експлуатація автомобільних газозаправних пунктів у порушення вимог закону України «Про охорону праці» та нормативно-правових актів, що регламентують порядок експлуатації об`єктів підвищеної небезпеки, ставить під загрозу життя та здоров`я людей, можливе настання нещасного випадку або інших тяжких наслідків.
Так, у грудні місяці 2016 року Управлінням Держпраці у Житомирській області проведено перевірку (акт перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) від 14.12.2016 № 2286/09/0005) на предмет дотримання ПП «Во-Стиль» (код ЄДРПОУ 39080963, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 16) вимог законодавства та нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки під час спорудження, монтажу, наладки та експлуатації АГЗП за адресами: вул. Бородія (Івана Сльоти) 49,по вул. Чуднівській (Черняховського), 104, та просп. Миру, 22 в м. Житомирі,
За результатами вказаної перевірки виявлено порушення, що створюють загрозу життю працівників підприємства, а саме, порушення вимог ст.ст. 13, 21 Закону України «Про охорону праці».
З метою запобігання настання невідворотних наслідків для життя та здоров`я людей, для забезпечення безпеки населення та громади міста Житомира, Житомирська місцева прокуратура звернулася до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі Управління Держпраці у Житомирській області про застосування заходів реагування у сфері нагляду (контролю) про зобов`язання ПП «Во-Стиль» зупинити використовувати автомобільні газозаправні пункти по вул. Бородія (Івана Сльоти) 49, по вул. Чуднівській (Черняховського), 104, та просп. Миру, 22 в м. Житомирі до усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 14.12.2016 № 2286/09/0005.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 29.08.2017 у справі №806/2223/17, залишеною без змін ухвалою Рівненського апеляційного адміністративного суду, позов прокуратури задоволено, шляхом зупинення експлуатації АГЗП по вул. Бородія (Івана Сльоти), 29, вул. Черняховського (Чуднівська), 104 та просп. Миру, 22 м. Житомир до усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 14.12.2016 №2286/09/0005.
За оперативною інформацією, вказана постанова адміністративного суду не виконується, автомобільні газозаправні пункти по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , на даний час не припинили свою діяльність, та продовжують працювати.
Відповідно до матеріалів та інформації Управління захисту економіки в Житомирській області, АГЗП, що розташовуються за адресою: вул. Чуднівській (Черняховського), 104, та просп. Миру, 22 в м. Житомирі, не дивлячись на вищезазначені порушення та наявні рішення суду, продовжують функціонувати.
З`ясовано, що в лютому місяці 2018 року до Управління праці в Житомирській області звернувся ФОП ОСОБА_5 про обстеження АГЗП по АДРЕСА_1 з метою прийняття рішення про проведення пуско-налагоджувальних робіт. За наслідками перевірки виявлено 15 порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки під час спорудження, монтажу, наладки та експлуатації даного АГЗП, та внесено припис від 28.02.2018р. про усунення порушень вимог законодавства. Термін усунення порушень встановлено - до введення в експлуатацію АГЗП.
Станом на 14.09.2018р. до Управління Держпраці в Житомирській області не надходило інформації про усунення ФОП ОСОБА_5 наявних порушень. Акт приймання газообладнання для проведення комплексного випробування (пуско-налагоджувальних робіт) встановленої форми Ю - не підписувався. Заходи щодо зупинення даного АГЗП, Управлінням не вживалися.
В жовтні Управлінням були заплановані перевірки з приводу усунення порушень вимог законодавства, однак не відбулися по причині того, що ФОП ОСОБА_5 на територію АГЗП не з`явився, мотивуючи зайнятістю та знаходженням за межами України. Таким чином, останній створював умисні перешкоди для проведення перевірки Управлінням Держпраці в Житомирській області.
Таким чином, об`єкти підвищеної небезпеки, а саме автомобільні газозаправні пункти по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , продовжують експлуатуватись у порушення встановлених вимог чинного законодавства.
12.11.2018 на підставі ухвали Богунського районного суду м. Житомира № 295/14926/18-к від 08.11.2018 в приміщеннях, спорудах та території, що використовуються для обслуговування автомобільних газоправних пунктів за адресою: АДРЕСА_1 було проведено обшук в ході якого було виявлено та вилучено майно.
У судовому засіданні прокурор просить клопотання слідчого задовольнити з причин вказаних у ньому.
Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий, обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України - арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України. речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
У відповідності до ч.2 ст.170 КПК України - слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.
Відповідно до частини 4 ст.170 КПК України, заборона використання майна, а також заборона розпорядження таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до знищення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Слідчим суддею встановлена безумовна переконливість щодо застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт вищезазначеного майна, яке є речовим доказом у кримінальному провадженні, враховуючи правову підставу для арешту майна та достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання обґрунтоване й підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.170-173, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Накласти арештна наступнемайно: чорнові записіз інформацієюпо відпускута розрахункуза газна 158арк.; свідоцтво проприймання №0971426на лічильникелектроенергії на2арк.; п`ятка для«Алексея» на1арк.; картка платникаподатків ОСОБА_6 на 1арк.; аркуш паперуформату А-4з текстом,що маєзаголовок «Какобманывают нагазовых заправках»на 1арк.; копія випискиз ЄДРПП «ВО-Стиль»на 1арк.; копія реєстраційногопосвідчення № НОМЕР_1 ПП «ВО-Стиль»на 1арк.; копія акту№110введення вексплуатацію реєстраторарозрахунку оператораТОВ «Техносервіс-торгтехніка»від 25.10.2016на 11арк.; учбовий зошитсинього кольоруз чорновимизаписами вкількості 1шт.; учбовий зошитбіло-червоногокольору звізерунками знаписом «списокмашин водоканалузаправлених газомПропан» вкількості 1шт.; чорнові записи«График дежурств»на 4арк.; інструкція «кпульту ДУпо настройкетабло АГЗС»на 6арк.; копія сертифікатувідповідності №2711з 16.01.2015на 4арк.в 2-хпримірниках; учбовий зошитз візерунками(ведмедики)з чорновимизаписами вкількості 1шт.; учбовий зошитсинього кольоруз назвою«Запись втетрадь овыдаче зарплатыделает толькостарший смены»в кількості1шт.; чисті бланкина 1-муарк.з назвою«Ведомость навідпуск нафтопродуктів»в кількості20примірників; грошові коштив сумі4668грн.; учбовий зошитсірого кольоруз написом«Poster»з чорновимизаписами вкількості 1шт.; чорнові записиз інформацієюпо відпускута розрахункуза газна 11арк.; ключ з електрощитової в кількості 1 шт.;
Газове обладнання,а саме: посудина длязберігання зрідженогогазу (типуРн-9,9,зав.№12,2016року виготовлення,Україна); стаціонарний заправникгазу СЗГ-н-ЄГС-9,9з приладамиКВП,ЕКМ маркиДМ-2005,запірно-регулюючоюі запобіжноюарматурою 2006року виготовлення,Україна; газороздавальна колонкаАСТРА-2-07зав.№ 160821; насосний агрегат Hydro-Vacuum типу SKC4.08.5.1160 LPG, зав. № 796632, 2016 року виготовлення, Польща.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77858833 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Перекупка І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні