Справа№ 640/18104/18
н/п 1-кп/640/1048/18
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.11.2018 р. Київський районний суд м.Харкова в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретері ОСОБА_2
за участю прокурора - ОСОБА_3
захисника - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові кримінальне провадження №12018220490002938 за обвинуваченням:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м.Харкова, громадянин України, українець, з середньою освітою,не одружений, осіб на утриманні не має, пенсіонер , раніше не судимий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ., у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ст. 185 ч. 1 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
04 червня 2018 року, приблизно о 12 год. 00 хв., ОСОБА_5 , знаходячись у приміщенні «Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка» за адресою: м.Харків, пров. Короленка, 18, реалізуючи раптово виниклий умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна, діючи умисно, із корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, суб`єктивно усвідомлюючи протиправність своїх дій та свідомо бажаючи їх настання, скориставшись тим, що за його діями ніхто не спостерігає, таємно, шляхом вільного доступу, з книжкової шафи вчинив крадіжку належної «Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка» книги: «Енциклопедичний словник. Додатковий том 1а. Гаагська конференція Кочубей/видавництва ОСОБА_6 та І.А. ЕфронаСпб. 1905 р» вартістю, згідно висновку судово-мистецтвознавчої експертизи №17680 від 08.08.2018 4500 гривень, яку для реалізації свого умислу поклав до пакету, що мав при собі.
Після чого, ОСОБА_5 місце вчинення кримінального правопорушення покинув разом з викраденим майном, розпорядившись ним в подальшому на власний розсуд, чим заподіяв «Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка» матеріальну шкоду на суму 4500 гривень.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ст. 185 ч.1 КК України, визнав повністю та пояснив , що дійсно він 04 червня 2018 року, приблизно о 12 год. 00 хв., знаходячись у приміщенні «Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка» за адресою: м.Харків, пров. Короленка, 18, таємно викрав книгу: «Енциклопедичний словник. Додатковий том 1а.» , яку поклав до пакету, що мав при собі, та пішов геть, намагався її продати букіністу, крадіжку скоїв тому, що хотів їсти, а грошей при собі не було. Повністю визнає розмір шкоди , яку вже відшкодував , щиро кається, обіцяє не скоювати ніяких правопорушень, просить суворо не наказувати.
Враховуючи те, що обвинувачений в повному обсязі визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення при обставинах, викладених в обвинувальному акті, беручи до уваги, що інші учасники судового розгляду також не оспорювали фактичні обставини справи, і судом встановлено, що учасники судового розгляду, в тому числі обвинувачений правильно розуміють зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності та істинності їх позиції, роз`яснивши їм положення ст.349 КПК України про те, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку, вислухавши думку учасників судового розгляду, які не заперечували проти розгляду кримінальної справи в порядку, передбаченого ст.349 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які нікім не оспорюються та розглядає справу у відповідності до ст. 349 КПК України.
Представник потерпілого ОСОБА_7 письмово зазначив про відсутність претензій до ОСОБА_5 та відшкодування шкоди.
За такихобставин судвважає,що винністьобвинуваченого ОСОБА_8 у вчиненнікримінального правопорушення , доведенау повномуобсязі,та кваліфікуєйого дії за ст. 185 ч.1 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
Вивченням особи обвинуваченого встановлено,що він, ранішене судимий, на обліку у лікаря нарколога не перебуває , характеризується формально позитивно, не одружений, пенсіонер , перебуває на обліку у лікаря психіатру, згідно висновку судово-психіатричної експертизи №727 від 26.09.2018 року, встановлено, що ОСОБА_5 на теперішній час страждає на хронічне захворювання у формі легкої розумової відсталості з поведінковими порушеннями, окрім того виявлено симуляцію. Відповідно до свого психічного стану може усвідомлювати свої дії та керувати ними. У період часу, якому відповідає правопорушення, ОСОБА_5 перебував в стані вищевказаного хронічного психічного захворювання, поза тимчасового розладу психічної діяльності. Міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. На теперішній час ОСОБА_5 відповідно до свого психічного стану застосування примусових заходів медичного характеру не потребує.
Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченого , суд визнає щире каяття та повне відшкодування шкоди потерпілому.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого судом не встановлено.
При обранні виду та міри покарання обвинуваченому , відповідно до ст.65 КК України суд враховує характер і ступінь тяжкості скоєних кримінальних правопорушень, дані про особу обвинуваченого , пом`якшуючі та обтяжуючі покарання обставини, судом також враховується заява представника потерпілого ОСОБА_7 , отже суд вважає, що необхідним і достатнім для виправлення та попередження нових злочинів для ОСОБА_5 слід призначити покарання у вигляді штрафу в дохід держави в межах санкції ст. 185 ч.1 КК України.
Судові витрати за проведення судових експертиз в сумі 4004 грн 00 коп. слід стягнути з обвинуваченого в дохід держави.
Долю речових доказів, суд вирішує відповідно до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 369, 370, 373, 374 КПК України, суд -
У Х В А Л И В :
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 185 ч.1 КК України та призначити йому покарання у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стягнути з ОСОБА_5 в дохід держави судові витрати за проведення судових експертиз в сумі 4004 (чотири тисячі чотири ) грн 00 коп.
Речовий доказ - книгу: «Енциклопедичний словник. Додатковий том 1а. Гаагська конференція Кочубей/видавництва ОСОБА_6 та І.А. ЕфронаСпб. 1905 р», який повернуто потерпілому, залишити в його розпорядженні.
Вирок може бути оскаржений до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий - суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77867894 |
Судочинство | Кримінальне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Бужак Наталія Петрівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Бужак Наталія Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні