Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/3553/18
Провадження №: 1-кс/332/1313/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2018 р. м. Запоріжжя
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Заводського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області підполковника поліції ОСОБА_4 ,яке погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури №1 Запорізької області ОСОБА_3 , на підставі матеріалів досудового розслідування № 12018080030002142 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 жовтня 2018 року про арешт майна за ознаками складу злочину кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, та додані до клопотання матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з вищезазначеним клопотанням.
У своєму клопотанні зазначив, що 10 жовтня 2018 року до Заводського ВП Дніпровського ВП ГУНА в Запорізькій області надійшло повідомлення про те, що на території Олександрівського та Шевченківського районів м. Запоріжжя в порушення правил безпеки, під час виконання робіт з підвищеною небезпекою працюють АЗС, що створює загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
За даним фактом 10 жовтня 2018 року відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018080030002142, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.272 КК України та розпочато досудове розслідування.
19.10.2018 постановою заступника прокурора Запорізької області визначено місцем проведення досудового розслідування кримінального правопорушення у кримінальному провадженні №12018080030002142 слідче відділення Заводського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області.
В ході досудового слідства встановлено, що на території міста Запоріжжя у Олександрівському районі функціонує автомобільна газова заправка, розташована на перехресті вулиць Української та Гончарова у місті Запоріжжі.
29.10.2018 в ході огляду зазначеної автомобільної газової заправки, встановлено, вона знаходиться на розташованій асфальтованій ділянці розмірами приблизно 20х15 метрів. На вказаній території розташована одноповерхова будівля оператора заправної станції виконана з металевих профільних листів з вбудованими металопластиковими дверима та вікнами. При огляді було встановлено, що біля будівлі розташоване стаціонарне устаткування призначене для заправляння автомобілів скрапленим газом, яке складається з: паливної колонки № 8864 для відпустку скрапленого газу виробництва ТОВ «Науково-виробнича компанія «Шельф» обладнаної гнучким рукавом з пристроєм для з`єднання з паливним балоном автомобіля, насоса з електродвигуном, металевої ємності білого кольору циліндричної будови, діаметром біля 2 м, довжиною біля 4 метрів для зберігання та реалізації газу з надписом «Вогненебезпечно». Всі перелічені вузли устаткування з`єднані проміж собою металевими трубопроводами діаметром 50 мм. На відстані близько 2-3 метрів від ємкості знаходиться приміщення розмірами 2х3 метри, обладнане дверима та пластиковими вікнами, яке на момент огляду зачинене. При в`їзді на зазначену територію, було виявлено банер з надписом ««BELGAS» ТОПЛИВО БЕЛОРУССИИ`та відповідними цінниками на паливо. Під час огляду місця події нічого не вилучалося. На час огляду устаткування не використовувалось, представники або власник були відсутні.
Поруч знаходиться прямокутна металева конструкція довжиною близько 10 м, глибиною та висотою близько 3 м, розділена на 3 відсіки. Яка, зліва направо, складається з ємності для зберігання та реалізації бензину та дизельного палива, яка металевими трубопроводами з`єднана з паливнороздавальною колонкою «Шельф 200» КЕД 50-0,25-2-1-3, номер 3422, червоного кольору, обладнаною трьома гнучкими паливними рукавами та підсобного приміщення.
29.10.2018 огляд вищевказаної газової заправки проводився за участю головного інспектора відділу техногенної безпеки ДСНС ГУ у Запорізькій області ОСОБА_5 , до обов`язків якого входить перевірка та нагляд за об`єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об`єктами в Запорізькій області.
Під час огляду ОСОБА_5 , встановив, що на вказаній заправці є циліндрична ємність, встановлена стаціонарно до твердої поверхні, на якій є надпис «BELGAS», рядом з ними знаходиться ще одна ємність з перегородками на три відсіки з дизельним паливом, та бензином АИ-92 та АИ-95.
Оператор закрився з середини операторського приміщення, будь-яких документів не надавав та свої прізвище, ім`я не називав.
Під час огляду суб`єктів господарювання по вказаній адресі не встановлено, будь-яких дозвільних документів не виявлено, разом з тим перевірено переліки суб`єктів господарювання по Держпраці та державній адміністрації, ні в одному з вказаних переліків ТОВ «BELGAS» не зазначено.
Вище визначена автомобільна заправка працює без дозвільних документів та з порушенням правил пожежної та техногенної безпеки, що створює загрозу руйнування рядом стоячим будівлям, спорудам, а також несе загрозу загибелі населення.
Саме порушення норм, якими передбачено отримання дозволу на вказаний вид діяльності, може призвести до вибуху та загибелі людей, оскільки перед видачею дозволу експертами державної установи здійснюються перевірка на відповідні стандарти сосудів, ємностей та агрегатів, якими закачується чи викачується газ, а також оператори працівники АЗС, проходять спеціальне навчання з метою не допущення будь-яких надзвичайних ситуацій.
Під час огляду зазначеної автомобільної газової заправки суб`єктів господарювання по вказаним адресом не встановлено, будь-яких дозвільних документів не виявлено. Відповідно до наданої інформації Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області від 01.11.2018 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки Головним управлінням не видавалось.
Відповідно до інформації з реєстру Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формуваньвстановлено, що зареєстроване лише єдину юридичну особу - ТОВ «Белгаз», код ЄРПОУ 40581587.
Згідно з наданою інформацією ТОВ «Белгаз», код ЄРПОУ 40581587, ніколи не розміщувало та не провадило фінансово-господарську діяльність у м.Запоріжжя під логотипом «BELGAS».
Відповідно до наданої інформації Інспекції з благоустріюЗапорізіької міської ради встановлено факт розміщення обладнання АЗГС на перехресті вулиць Українська та Гончарова міста Запоріжжя на території земельної ділянки, яка відповідно Публічної кадастрової карти кадастровий номер не зареєстрована, тобто належить Територіальній громаді міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради та в оренду будь-кому не передавалась. Суб`єктів господарювання не виявлено.
Згідно з положеннями ст. 272 КК України, основним безпосереднім об`єктом злочину є безпека виконання робіт з підвищеною небезпекою, а додатковим обов`язковим об`єктом - життя та здоров`я особи. Під безпекою виконання робіт з підвищеною небезпекою слід розуміти такий стан, коли не заподіюється і не може бути заподіяна шкода внаслідок експлуатації, ремонту, реконструкції, спорудження певних об`єктів, обладнання, здійснення іншої виробничої діяльності, пов`язаної з підвищеним ризиком (високою ймовірністю завдання шкоди) як учасникам таких робіт, так і стороннім особам, право охоронюваним інтересам. При цьому має значення не галузь господарства, в якій проводяться певні роботи, а сам характер таких робіт та правил, які порушуються. Ці правила стосуються не загальних правил охорони праці, які поширюються на всі галузі народного господарства та види виробничої діяльності, а лише тих правил, що стосуються окремих видів робіт.
Загроза загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків полягає в таких змінах у стані виробничих об`єктів, підприємств, внаслідок яких виникає реальна небезпека настання реальної шкоди вказаним у ст. 272 благам. Ці зміни, породжені порушеннями правил безпеки, можуть виражатися у початку неконтрольованих процесів горіння, виникненні процесів детонації, підвищенні концентрації шкідливих газів в атмосфері, змінах у взаємному розташуванні важких предметів (порушенні їх стійкості) чи зменшенні міцності конструкцій, зростанні тиску газів в резервуарах чи трубопроводах, підведенні електричної напруги до об`єктів, які мають бути знеструмлені, тощо. Внаслідок цього виникає висока ймовірність виникнення пожеж, вибухів, дії термічних факторів, обвалу споруд чи вантажів, початку дії інших шкідливих факторів або й реальний початок відповідних процесів. У своючергу, вони породжуютьможливістьнастанняшкоди, вказаної у ч. 1 ст. 272 КК України.
Реальність загрози визначається з урахуванням наявності чи відсутності людей, матеріальних об`єктів у сфері дії шкідливих факторів, які приводяться до руху порушеннями правил виконання робіт з підвищеною небезпекою; кількістю та ступенем шкідливості певних речовин; тривалості, місця та часу вчинення діяння тощо. Тяжкість ймовірних наслідків визначається залежно від цінності благ, які поставлено під загрозу; кількості осіб, які можуть потерпіти від вибуху, обвалу, дії інших факторів; розміру можливих матеріальних збитків, інших конкретних обставин справи;
Згідно з положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому діючим КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у діючим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з положенням ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 діючого КПК України.
Згідно з положеннями ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно положень ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Постановою слідчого стаціонарне устаткування що розташоване на перехресті вулиць Української та Гончарова у місті Запоріжжі, призначене для заправляння автомобілів газом, бензином та дизельним паливом, банер з надписом «BELGAS» ТОПЛИВО БЕЛОРУССИИ та відповідними цінниками на паливо, визнано речовими доказами по вказаному кримінальному провадженню.
Таким чином є достатні підстави вважати, що АЗС «BELGAS», розташована за адресою: м. Запоріжжя, вул. Українська, відноситься до об`єктів внаслідок яких виникає реальна небезпека настання реальної шкоди вказаним у ст. 272 КК України благам.
У своєму клопотання просить накласти арешт на обладнання автомобільної газової заправки з логотипом АЗС «BELGAS», розташованої на перехресті вулиць Українська та Гончарова міста Запоріжжя, а саме на ємності білого кольору призначені для реалізації та зберігання газу, бензину та дизельного палива, паливні колонки: № 8864 для відпустку скрапленого газу виробництва ТОВ «Науково-виробнича компанія «Шельф» та паливороздавальна № 3422 «Шельф 200» КЕД 50-0,25-2-1-3, приміщення будівлі оператора АЗС, банер з надписом «BELGAS» ТОПЛИВО БЕЛОРУССИИ та відповідними цінниками на паливо.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_6 підтримав клопотання і просить його задовольнити.
Прокурор підтримав клопотання.
Власник АЗС у судове засідання не з`явився.
Відповідно до ч. 1ст. 172 КПК України, неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Слідчий суддя, розглянувши подані матеріали, вислухавши учасників провадження, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно ч.2 ст.170 КПК України, слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.
Згідно ст.173 КПК України, слідчий повинен довести необхідність такого арешту, в протилежному випадку слідчий суддя відмовляє в задоволені клопотання.
У судовому засіданні було встановлено, що слідчим доведено необхідність арешту майна, та зазначено підстави згідно вимог ст.171 КПК України, на підставі яких потрібно здійснити арешт.
Згідно ст.171 КПК України у клопотанні слідчого про арешт майна повинно бути зазначено: підстави та мету відповідно до положень ст.170 цього Кодексу, перелік та види майна, що належить арештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном.
Таким чином,суддя вважає,що наявніправові підставидля арешту на обладнання автомобільної газової заправки з логотипом АЗС «BELGAS», розташованої на перехресті вулиць Українська та Гончарова міста Запоріжжя, а саме на ємності білого кольору призначені для реалізації та зберігання газу, бензину та дизельного палива, паливні колонки: № 8864 для відпустку скрапленого газу виробництва ТОВ «Науково-виробнича компанія «Шельф» та паливороздавальна № 3422 «Шельф 200» КЕД 50-0,25-2-1-3, приміщення будівлі оператора АЗС, банер з надписом «BELGAS» ТОПЛИВО БЕЛОРУССИИ та відповідними цінниками на паливо.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 167,170-173 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Накласти арешт на обладнання автомобільної газової заправки з логотипом АЗС «BELGAS», розташованої на перехресті вулиць Українська та Гончарова міста Запоріжжя, а саме на ємності білого кольору призначені для реалізації та зберігання газу, бензину та дизельного палива, паливні колонки: № 8864 для відпустку скрапленого газу виробництва ТОВ «Науково-виробнича компанія «Шельф» та паливороздавальна № 3422 «Шельф 200» КЕД 50-0,25-2-1-3, приміщення будівлі оператора АЗС, банер з надписом «BELGAS» ТОПЛИВО БЕЛОРУССИИ та відповідними цінниками на паливо.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77889111 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Мєркулова Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні