Справа № 520/17425/18
Провадження № 2/520/6628/18
УХВАЛА
15.11.2018 року
Суддя Київського районного суду м. Одеси Бескровний Я.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (65144, АДРЕСА_1) до Житлово-будівельного кооператива Вимпел-13 (65144, м. Одеса, вул..Академіка Корольова 23,) про стягнення моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ :
До Київського районного суду м. Одеси надійшов позов ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооператива Вимпел-13 про стягнення моральної шкоди.
Позивачка просить відстрочити їй сплату судового збору, у зв'язку з тяжким майновим станом, оскільки знаходиться на обліку в Управлінні ПФУ Центральне об'єднане управління ПФУ в м.Одесі і отримує пенсію за віком.
Відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (зі змінами).
Відповідно до положень ст. 7 Закону України Про Державний бюджет на 2018 рік у 2018 році установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2018 у розмірі 1762,00 грн.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання заяви немайнового характеру фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок
Відповідно до ст.136 ч.1 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення по справі. Якщо в зазначений судом строк судові витрати не будуть сплачені,заява відповідно до ст.257 цього Кодексу залишається без розгляду.
Враховуючи вищенаведене, вважаю за можливе розстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення по справі.
Відповідно до ч.1 ст. 187 ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, підсудна Київському районному суду м. Одеси, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження не вбачається.
За таких обставин, вважаю за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно ч. 4 ст. 19 ЦПК України передбачено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні .
Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ст. 274 ЦПК України, тому її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Таким чином, дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження, з призначенням підготовчого засідання та повідомленням учасників справи.
Керуючись ст.ст. 19, 175-177, 184, 187 ЦПК України, -
УХВАЛИВ :
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 (65144, АДРЕСА_1) до Житлово-будівельного кооператива Вимпел-13 (65144, м. Одеса, вул..Академіка Корольова 23,) про стягнення моральної шкодита відкрити провадження у цивільній справі.
Відстрочити сплату судового збору за подання позовної заяви до ухвалення судового рішення по справі.
Розгляд даної цивільної справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Призначити цивільну справу №520/17425/18до розгляду у підготовчому засіданні на 13 грудня 2018 року на 15 год. 00 хв. в приміщенні Київського районного суду м. Одеси (65080, м. Одеса, вулиця Варненська, 3-Б, к. 204) .
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати до суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачу відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами у справі (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідач, у відповідності до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, має право у строк для подання відзиву пред'явити зустрічний позов.
Роз'яснити позивачеві, що у разі отримання відзиву на позову заяву, позивач має право у відповідності до ст.179 ЦПК України, у десятиденний строк з дня вручення відзиву на позову заяву, надати відповідь на відзив, до яких застосовуються правила встановлені частинами 3-5статтями 178 ЦПК України. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Роз'яснити відповідачу, що у разі отримання відповіді на відзив, відповідач має право у відповідності до ст.180 ЦПК України, у десятиденний строк з дня вручення відповіді на відзив, надати заперечення на відповідь на відзив, до яких застосовуються правила, встановлені частинами 3-5 ст. 178 ЦПК України. Копія заперечень та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду.
Повідомити учасників справи про можливість отримання інформації щодо справи на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади України за адресою: https://court.gov.ua/sud1512/.
Направити копію ухвали, пам'ятку про роз'яснення прав та обов'язків передбачених ст. 43, ст. 49 ЦПК України, учасникам справи та викликати їх до підготовчого судового засідання.
Копію позовної заяви з доданими до неї документами надіслати відповідачу.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Бескровний Я. В.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2018 |
Оприлюднено | 19.11.2018 |
Номер документу | 77895845 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Бескровний Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні