Справа № 515/1811/18
Провадження № 2/515/2762/18
Татарбунарський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 листопада 2018 року Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Семенюк Л.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 соціального захисту населення Татарбунарської районної державної адміністрації Одеської області до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої допомоги,
В С Т А Н О В И В:
13 листопада 2018 року позивач ОСОБА_1 соціального захисту населення Татарбунарської районної державної адміністрації Одеської області в особі начальника ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої допомоги.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам статті 175-177 ЦПК України.
При вирішенні питання про відкриття провадження по справі, ознайомившись із матеріалами позову, дійшла наступного висновку.
Якщо заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення заявника від сплати судового збору (ч. 4 ст. 175 ЦПК України).
В порушення вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до заяви не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви не долучено квитанцію про сплату судового збору та не зазначено підстав звільнення його від сплати судового збору, відповідно до закону.
Згідно ст. 185 ч. 1 Цивільного Процесуального кодексу України, суддя встановивши, що при подачі позовної заяви позивачем порушено вимоги ст.ст. 175, 177 ЦПК України постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За встановлених обставин, вважаю, що перелічені недоліки позовної заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження по справі, подальший розгляд справи і ухвалення законного та обґрунтованого рішення та є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення цих недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.
При цьому, слід зазначити, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1. ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідачу. Інакше позовна заява буде вважатися не поданою та буде повернута позивачу.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.175-177, 185 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 соціального захисту населення Татарбунарської районної державної адміністрації Одеської області залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позову, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
Роз'яснити, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.А.Семенюк
Суд | Татарбунарський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2018 |
Оприлюднено | 20.11.2018 |
Номер документу | 77942755 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Татарбунарський районний суд Одеської області
Семенюк Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні