Справа № 676/6079/18
Номер провадження 1-кс/676/2590/18
У Х В А Л А
19 листопада 2018 року м. Кам`янець-Подільський
Слідчий суддя Кам`янець-Подiльського міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Кам`янець-Подільському клопотання слідчого СВ Кам`янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 по матеріалах досудового розслідування, внесеного 01 лютого 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018240070000169 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.289 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку,
в с т а н о в и в :
Слідчий СВ Кам`янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим із прокурором Кам`янець-Подільської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , яке слідчий підтримав у судовому засіданні, про надання дозволу на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 у АДРЕСА_1 , та за місцем роботи останнього за адресою: АДРЕСА_2 , де здійснює свою діяльність ТОВ «ДаніколЛоренц-УА» (код ЄДРПОУ 34907335), з метою відшукання та вилучення автомобіля Mitsubishi Spaсe Wagon, реєстраційний номер НОМЕР_1 , 1994 р.в..
В обґрунтуванняклопотання зазначається,що упродовж часу з 17 год. 15 хв. 31.01.2018 до 10 год. 30 хв. 01.02.2018 в м. Кам`янці-Подільському невідома особа, знаходячись навпроти будинку № 3, що по пров. Хмельницькому, незаконно заволоділа транспортним засобом марки «Mitsubishi Speace Wag», червоного кольору, 1994 р.в., д.н.з. НОМЕР_1 , чим спричинила заявнику ОСОБА_6 матеріальної шкоди в сумі 90 000 гривень.
За вказаним фактом 01 лютого 2018 року розпочато досудове розслідування за № 12017240070001970 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України.
У ході допиту потерпілого ОСОБА_6 було встановлено, що 31.01.2018 року близько 17 години він прибув на своєму автомобілі Mitsubishi Spaсe Wagon, реєстраційний номер « НОМЕР_1 » до будинку АДРЕСА_3 , де він проживає. Так згаданий вище автомобіль потерпілий залишив біля вхідних воріт свого домоволодіння та відправився в будинок відпочивати. Близько 10 години 30 хвилин 01.02.2018, ОСОБА_6 виявив відсутність свого автомобіля поряд з його домоволодінням та в районі навколо нього. Хто міг незаконно заволодіти автомобілем Mitsubishi Spaсe Wagon, реєстраційний номер « НОМЕР_1 » потерпілому невідомо.
В порядку ст.40, 41 КПК України оперативному підрозділу Кам`янець-Подільського ВП було надано доручення на проведення слідчих дій з метою встановлення місця знаходження викраденого автомобіля та осіб, які могли стати очевидцями вчинення злочину. Так в ході виконання доручення було допитано як свідка ОСОБА_7 , який повідомив, що на початку листопада 2018 року в мережі Інтернет знайшов оголошення про продаж автомобіля Mitsubishi Spaсe Wagon вишневого кольору. Так, зателефонувавши на вказаний в оголошенні номер телефону НОМЕР_2 , свідок зв`язався із чоловіком, який представився як ОСОБА_8 , житель с. Міцівці Дунаєвецького району Хмельницької області. В ході розмови свідок домовився з автором оголошення про зустріч в м. Дунаївці з метою огляду автомобіля. В подальшому зустрівшись у м. Дунаївці свідок та ОСОБА_9 не зуміли домовитись про ціну на автомобіль у зв`язку з поганим станом кузова автомобіля.
А тому, враховуючи ту обставину, що є всі підстави вважати, що викрадений автомобіль може знаходитися за місцем проживання ОСОБА_10 - у АДРЕСА_1 , а також за місцем його роботи в ТОВ «ДаніколЛоренц-УА», що за адресою: Хмельницька область, Дунаєвецький район, с. Міцівці, вул.. Богдана Хмельницького, 2, корпус Н, слідчий ОСОБА_3 просив надати йому та іншим слідчим СВ Кам`янець-Подільського ВП ГУНП ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 дозвіл на проведення обшуку зазначеного домоволодіння, а також території здійснення господарської діяльності ТОВ «ДаніколЛоренц-УА» з метою відшукання викраденого автомобіля.
Заслухавши доводи слідчого, вивчивши долучені до клопотання матеріали досудового розслідування, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя вважає, що клопотання задоволенню не підлягає з наступних мотивів.
Приписами частини третьої статті 234 КПК України передбачено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
А відповідно до частини п`ятої тієї ж статті - слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Як вбачається з долучених до клопотання матеріалів, підставою для обшуку є лише показання свідка ОСОБА_7 , з якого вбачається, що до вчинення крадіжки може бути причетний ОСОБА_10 , за місцем проживання та за місцем роботи якого знаходиться викрадений належний потерпілому ОСОБА_6 автомобіль.
Однак, дані, що здобуті під час допиту свідка ОСОБА_7 слід визнати недопустимими, оскільки зазначений допит свідка проведено о/у СКП Кам`янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_14 з порушенням вимог ст.ст.41, 224 КПК України, так як проведений без належного встановлення особи свідка, про що свідчить відсутність у протоколі допиту свідка зафіксованих даних про документи, що посвідчують його особу, у зв`язку з чим є сумнівним факт встановлення особи свідка перед його допитом.
Таким чином, будь-яких об`єктивних, належних, допустимих та достатніх доказів на підтвердження того, що ОСОБА_10 може бути причетний до незаконного заволодіння автомобіля, що він проживає саме за адресою: АДРЕСА_1 та працює у ТОВ «ДаніколЛоренц-УА», і що відшукуваний автомобіль знаходяться за місцем його проживання та роботи до клопотання не долучено.
Крім того, слідчим в порушення вимог пунктів 6 та 8 ч.3 ст.234 КПК України у клопотанні взагалі не зазначив осіб, яким належить домоволодіння АДРЕСА_1 , та приміщення за місцем здійснення господарської діяльності ТОВ «ДаніколЛоренц-УА»: Хмельницька область, Дунаєвецький район, с. Міцівці, вул. Богдана Хмельницького, 2, корпус Н, і осіб, у фактичному володінні яких вони знаходяться, а також обґрунтування того, що доступ до відшукуваного автомобіля неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом його витребування відповідно до частини другої статті 93 КПК України, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом.
Європейський суд з прав людини у справі «Геращенко проти України» (п.129 рішення від 7 листопада 2013 року) визначив критерії оцінки пропорційності втручання у права громадян. Зокрема, суд зазначив: «.. коли держави вважають за потрібне вдаватися до таких заходів, як обшуки житлових приміщень, з метою отримання доказів вчинення протиправних діянь, Суд оцінюватиме, чи були підстави, наведені для виправдання таких заходів, відповідними та достатніми, і чи було дотримано принцип пропорційності. Суд також вивчить наявність у національному законодавстві ефективних гарантій від зловживань та свавілля та перевірить, як ці гарантії працюють у відповідній справі, що розглядається. Критерії, які враховуватимуться в цьому контексті, перелік яких не є вичерпним, це спосіб та обставини, за яких було винесено постанову про проведення обшуку, зокрема, чи були у справі також інші докази на той час, а також зміст та обсяг постанови. При цьому особлива увага має приділятись гарантіям, застосованим з метою обмежити розумними рамками вплив цього заходу (див. рішення у справі «Бук проти Німеччини» (Buck v. Germany), заява № 41604/98, пп. 44-45, ECHR 2005?IV)».
Наведені положення практики Європейського суду відповідно до ст.17 Закону України від 23 лютого 2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» повинні застосовуватися при розгляді конкретних справ як джерело права.
Таким чином, з огляду на те, що слідчий в судовому засіданні не довів наявність достатніх підстав вважати, що відшукуване майно знаходиться на території зазначеного в клопотанні домоволодіння або на території здійснення господарської діяльності ТОВ «ДаніколЛоренц-УА», а також того, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення викраденого автомобіля, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте життя особи, слідчий суддя на підставі ч. 5 ст. 234 КПК України вважає, що у задоволенні клопотання про надання дозволу на проведення обшуку слід відмовити.
Враховуючи викладене вище, керуючись ст. 234 КПК України,
п о с т а н о в и в:
Відмовити у задоволенні клопотання слідчого СВ Кам`янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку домоволодіння АДРЕСА_1 , та території за місцем здійснення господарської діяльності ТОВ «ДаніколЛоренц-УА»: Хмельницька область, Дунаєвецький район, с. Міцівці, вул. Богдана Хмельницького, 2, корпус Н.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя Кам`янець-Подільського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77958722 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Черепахін В. О.
Кримінальне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Черепахін В. О.
Кримінальне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Черепахін В. О.
Кримінальне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Черепахін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні