Ухвала
від 20.11.2018 по справі 567/1016/18
ОСТРОЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 567/1016/18 .

У Х В А Л А

20.11.2018 м. Острог

Слідчий суддя

Острозького районного суду

Рівненської області ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

за участю:

слідчого Острозького ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3

розглянувши внесене у кримінальному провадженні №12018180170000287 клопотання слідчого СВ Острозького відділу поліції ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , про арешт майна

встановив:

слідчий СВ Острозького ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 звернувся в суд із клопотанням, яке погоджене прокурором Здолбунівської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна, в якому просить накласти арешт на грошові кошти в сумі 102396,60 грн. які знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 , відкритому у АТ «ПРАВЕКС-БАНК» (МФО 380838), що належить ТзОВ «Торговий дім Олива», (ЄДРПОУ 41657583), шляхом зупинення видаткових операцій на цьому рахунку.

В обґрунтування клопотання зазначив, що в провадженні СВ Острозького ВП ГУНП в Рівненській області перебуває кримінальне провадження №12018180170000287 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України.

Зазначає, що в ході досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на вказані грошові кошти, які знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 , оскільки є об`єктивні підстави вважати, що на зазначеному банківському рахунку знаходяться грошові кошти, якими представники ТОВ "Торговий дім Олива" незаконно заволоділи шляхом шахрайства, а грошові кошти, які надходять на цей рахунок, можуть перераховуватись на розрахункові рахунки інших осіб та обготівковуватись, що призведе до їх втрати та унеможливить встановлення причетних до кримінального правопорушення осіб.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись на обставини викладені в клопотанні, просив його задоволити.

З метою забезпечення арешту майна, збереження та недопущення можливого приховування грошових коштів, щодо яких наявна потреба у арешті, відповідно до ч.2 ст.172 КПК України, слідчий суддя вважає за необхідне здійснювати розгляд клопотання без виклику представника особи у володінні якої вони знаходяться.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає до задоволення, частково з наступних підстав.

З матеріалів клопотання встановлено, що 03.08.2018 року за заявою ОСОБА_5 до ЄРДР за №12018180170000287 внесено дані за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України та розпочато досудове розслідування.

В ходідосудового розслідуваннявстановлено,що 03.08.2018 року до Острозького ВП ГУНП в Рівненській області надійшла заява директора СПОП "Хорівське" ОСОБА_5 про те, що 17.07.2018 року невідомі особи, представляючись працівниками ТзОВ "Торговий дім "Олива" шляхом довіри, створення відомостей про продаж дизпалива, заволоділи грошовими коштами СПОП "Хорівське" на загальну суму 102396,60 грн.

В ході допиту потерпілого ОСОБА_5 встановлено, що 17.07.2018 до агронома СПОП "Хорівське" ОСОБА_6 зателефонував незнайомий чоловік який представився ОСОБА_7 - директором ТзОВ "Торговий дім "Олива" та запропонував купити у його підприємства дизпаливо. В подальшому вони домовились про поставку 4890 л. дизпалива за ціною 17,45 грн. без ПДВ на загальну суму із ПДВ 102396,60 грн. Після цього бухгалтером СПОП "Хорівське" було отримано електронну версію договору постачання №295 від 17.07.2018 та рахунок-фактуру №0001033 від 17.07.2018 та згідно наданого рахунку-фактури СПОП "Хорівське" перерахувало на рахунок ТзОВ "Торговий дім "Олива" 102396,60 грн. Поставка дизпалива мала відбутися 19.07.2018, проте замовлене паливо доставлене не було та грошові кошти на даний час СПОП "Хорівське" не повернуто.

Досудовим розслідуванням встановлено, що СПОП "Хорівське" перерахувало грошові кошти згідно наданого ТзОВ "Торговий дім "Олива" рахунку-фактури на рахунок № НОМЕР_1 , відкритий у АТ "ПРАВЕКС БАНК" (МФО 380838), що підтверджується копією рахунку-фактури та копією платіжного доручення.

Проведеним в порядку ст.165 КПК України тимчасовим доступом було підтверджено отримання ТзОВ "Торговий дім Олива" зазначених коштів.

Відповідно до п.7 ч.2 ст.131КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження для досягнення його дієвості є арешт майна.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно до ч.2 ст.170КПК України, метою арешту є забезпечення кримінального провадження, збереження речових доказів, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно ст.98 КПК України, речовим доказом є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінальних протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України,арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, грошіу будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідност.59 Закону України "Про банки і банківську діяльність",арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом.

Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється лише в разі накладення арешту відповідно до частини першої цієї статті, крім випадків, передбаченихЗаконом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Зупинення видаткових операцій здійснюється в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.

Згідно ч. 11ст. 170 КПК України,заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Слідчий суддя приходить до висновку, що у даному випадку обмеження права власності в межах суми шкоди, завданої кримінальним правопорушенням є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження як накладення арешту.

Слідчим доведено, що арешт грошових коштів, які знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 , відкритому у АТ "ПРАВЕКС БАНК", має суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження, тому є необхідність їх збереження.

Враховуючи правову підставу для арешту майна, тобто виключення можливості втрати зазначеного майна, можливість використання майна як доказів у кримінальному провадженні, а також те, що незастосування заходу забезпечення кримінального провадження (арешт майна) може привести до зникнення, втрати відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, внесеному до ЄРДР за №12018180170000287 від 03.08.2018 за ознаками ч.1 ст.190 КК України, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення клопотання.

Водночас, враховуючи розумність та співрозмірність обмеження права власності, суд приходить до висновку про необхідність накладення арешту на зазначені грошові кошти шляхом зупинення видаткових операцій на вказаному рахунку в межах суми на яку накладено арешт.

На підставі викладеного, керуючись ст.131, 167, 170-173, 309, 376 КПК України, слідчий суддя

ухвалив:

клопотання слідчого СВ Острозького відділу поліції ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №12018180170000287 задоволити частково.

Накласти арешт на грошові кошти в безготівковій формі в сумі 102396 гривень 60 коп., що знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 відкритому у АТ «ПРАВЕКС-БАНК» (МФО 380838), що належить ТзОВ «Торговий дім Олива», (ЄДРПОУ 41657583), зареєстроване за адресою: 02167, м.Київ вул.Милославська,43А оф.7, шляхом зупинення видаткових операцій на вказаному рахунку № НОМЕР_1 ,в межахсуми наяку накладеноарешт (102396,60грн.),за виняткомвидаткових операційпо сплатіподатків,зборів,інших обов`язковихплатежів додержавного бюджету, до скасування арешту у встановленому законом порядку.

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її оголошення.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудОстрозький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення20.11.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу77968908
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —567/1016/18

Ухвала від 20.11.2018

Кримінальне

Острозький районний суд Рівненської області

Назарук В.А.

Ухвала від 20.08.2018

Кримінальне

Острозький районний суд Рівненської області

Назарук В.А.

Ухвала від 07.08.2018

Кримінальне

Острозький районний суд Рівненської області

Назарук В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні