Справа № 283/2585/18
провадження №1-кс/283/1100/2018
У Х В А Л А
21 листопада 2018 року слідчий суддя Малинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з секретарем судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Малинського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про доручення проведення судово-екологічної експертизи, -
ВСТАНОВИВ:
20 листопада 2018 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ Малинського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про доручення проведення судово-екологічної експертизи.
В клопотанні слідчий СВ ОСОБА_3 вказала, що 14.11.2018 року на території садово-дачного кооперативу «Букач», поблизу м. Малин Житомирської області, виявлено незаконну вирубку дерев породи сосна.
За даним фактом органом досудового розслідування Малинського ВП Коростишівського ВП в Житомирській області внесені відомості до ЄРДР за № 12018060080000724 та розпочате досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.246 КК України.
Для встановленнявіку,сорту,породи видаленоїдеревини тарозміру шкоди,заподіяної внаслідокнезаконної порубкидерев,у слідчогоСВ виникланеобхідність упроведенні судово-екологічноїекспертизи.
Враховуючи, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання в галузі екології, слідчий СВ ОСОБА_3 просить постановити ухвалу та доручити проведення судово-екологічної експертизи експертам Житомирського НДЕКЦ МВС України.
Дослідивши клопотання та копії доданих до нього матеріалів, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Підстави проведення експертизи визначеност.242 КПК України, порядок розгляду слідчим суддею клопотання про проведення експертизи регламентованост.244 КПК України.
Відповідно до положеньст.244 КПК Україниекспертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Відповідно до ч. 6ст. 244 КПК Українислідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.
Згідно до ч. 7ст. 244 КПК Українидо ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.
Клопотання відповідає вимогамст.244ч.1КПК України, підстави для його повернення відсутні, подано слідчому судді суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, містить обґрунтовані доводи, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Керуючись ст.ст.110,242,244 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Малинського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про доручення проведення судово-екологічної експертизи задовольнити.
Доручити експертам Житомирського НДЕКЦ МВС України проведення судово-екологічної експертизи у кримінальному провадженні, внесеному 15.11.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018060080000724 за ознаками злочину, передбаченого ч.1ст.246 КК України.
На розв`язання експертам поставити наступні запитання:
1.Яка загальна кількість видалених дерев, їх порода, сорт, вік, категорія насаджень?
2.Який розмір шкоди завдано внаслідок незаконної порубки лісу та чи являється шкода істотною?
Для проведення судово-екологічної експертизи надати в розпорядження експертам матеріали кримінального провадження №12018060080000724 на їх вимогу.
Після проведення експертизи висновок направити слідчому СВ Малинського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 : Житомирська область, м. Малин, вул. Захарченка,16.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.384,385,387 КК Україниза завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків у суді, під час провадження досудового розслідування, розголошення без письмового дозволу прокурора, слідчого або особи, яка провадила оперативно-розшукову діяльність, даних оперативно-розшукової діяльності або досудового розслідування.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Малинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77999093 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Малинський районний суд Житомирської області
Ярмоленко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні