21.11.2018
Справа №642/6515/18
Провадження №1-кс/642/3309/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2018 року слідчий суддя Ленінського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , старшого слідчого з ОВС СУ ФР ОВПП ДФС старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , розглянувши винесене в кримінальному провадженні №32016100110000103 від 04.04.2016 року, старшим слідчим з ОВС ВРКП СУ ФР ОВПП ДФС лейтенантом податкової міліції ОСОБА_4 і погоджене прокурором відділу управління нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби України Генеральної прокуратури України радником юстиції ОСОБА_5 клопотання про проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з ОВССУ ФРОВПП ДФС лейтенант податкової міліції ОСОБА_4 звернувся до суду із клопотанням, погодженим прокурором відділу управління нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби України Генеральної прокуратури України радником юстиції ОСОБА_5 , про проведення обшуку житла.
З клопотання та додатків до нього вбачається, що в проваджені шостого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС перебувають матеріали кримінального провадження №32016100110000103 від 04.04.2016 року, відносно службових осіб ТОВ «Фрозен Трейд» (ЄДРПОУ 31646355), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Службові особи ТОВ «Фрозен Трейд» (ЄДР 31646355) в період 2014-2015 рр. при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Харвест» (ЄДР 37976155) та ТОВ «Харвест Трейд» (ЄДР 39050263) ухилились від сплати податку на додану вартість на суму 3 196 112, 13 грн., що призвело до несплати до державного бюджета ПДВ в особливо великих розмірах. Встановлено, що ТОВ «Фрозен Трейд», ТОВ «СП «Харвест», ТОВ «Харвест Трейд» входять до складу однієї фінансової групи, а також встановлено коло осіб, причетних до здійснення протиправних дій, а саме: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Крім того встановлено, що ТОВ «Аграна фрут Україна» (ЄДР 20118399) та ТОВ «Біопол» (ЄДР 37960847), за рахунок імітування проведення фінансово-господарських операцій із фізичними особами підприємцями, з придбання овочів та фруктів, внесли до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку завідомо неправдиві відомості, чим ухилились від сплати податків на прибуток підприємств на загальну суму 19400075,30 гривень. Фактично ж придбання товарно-матеріальних цінностей (фрукти), здійснювалось на власних створених пунктах прийому у населення за готівковий розрахунок, без оформлення підтверджуючих первинних бухгалтерських документів.
10.10.2018 до МОУ Офісу ВПП ДФС направлено в порядку ст. 40 КПК України доручення щодо встановлення та надання інформації щодо підприємств, задіяних в схемі ухилення від сплати податків, які здійснюють закупівлю овочів та фруктів. В ході виконання доручення встановлено, що службові особи ТОВ «Аграна фрут Україна» (ЄДР 20118399), з метою ухилення від сплати податків, використовують інструмент мінімізації-підконтрольні ФОП, які створені без реальної мети зайняття підприємницькою діяльністю, функціонують під їх безпосереднім керівництвом. Також встановлено, що ТОВ «Аграна фрут Україна» (ЄДР 20118399), на власних створених пунктах прийому, здійснює придбання товарно-матеріальних цінностей (фрукти) у населення за необліковану готівку, без підтверджуючих первинних бухгалтерських документів. В подальшому, з метою мінімізації податку на прибуток, відображають документальне оформлення товарно-матеріальних цінностей від підконтрольних суб`єктів господарювання (ФОП), що мають ознаки фіктивності. Також в ході виконання доручення, було встановлено та допитано суб`єктів господарської діяльності, за рахунок яких ТОВ «Аграна фрут Україна» формувало податковий кредит а саме: ФОП ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_11 (ІПН НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_12 (ІПН НОМЕР_3 ), ФОП ОСОБА_13 ( НОМЕР_4 ), ФОП ОСОБА_14 (ІПН НОМЕР_5 ), ФОП ОСОБА_15 (ІПН НОМЕР_6 ), ФОП ОСОБА_16 (ІПН НОМЕР_7 ), ФОП ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_8 ), ФОП ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_9 ), ФОП ОСОБА_19 (ІПН НОМЕР_10 ), ФОП ОСОБА_20 (ІПН НОМЕР_11 ), ФОП ОСОБА_21 (ІПН НОМЕР_12 ), ФОП ОСОБА_22 (ІПН НОМЕР_13 ). Всі вищезазначені особи повідомили, що ТОВ «Аграна фрут Україна» їм не відоме, та будь-які фінансово-господарські операції з даним підприємством, чи з будь-яким іншим підприємством не здійснювали, банківські рахунки від власного імені, як ФОП не відкривали, податкову звітність, первинні бухгалтерські документи на придбання чи реалізацію товарно-матеріальних цінностей не формували та не підписували.
Враховуючи вище викладене встановлено, що посадові особи ТОВ «Аграна фрут Україна» за рахунок імітування проведення фінансово-господарських операцій із ФОП, внесли до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку 2015-2018 роки завідомо неправдиві відомості, чим здійснили службове підроблення та ухилилися від сплати податків на прибуток підприємств на суму 3932275 гривень.
Підставами для проведення обшуку є наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх відомостей про те, що знаряддя кримінального правопорушення та майно (речі й цінності), здобуте у результаті його вчинення, а також інші предмети і документи, що мають значення для кримінального провадження, відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення зберігаються за юридичною адресою та на прилеглій території ТОВ «Аграна фрут Україна» (ЄДР 20118399) а саме: АДРЕСА_1 .
Відповідно до інформаційної довідкиз Державногореєстру речовихправ нанерухоме майновід 09.10.2018за №140676892,за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ТОВ «Аграна фрут Україна» (ЄДР 20118399).
За адресою: АДРЕСА_1 ,на прилеглійтериторії,в офіснихта складськихприміщеннях необхіднопровести обшук,з метоювиявлення тавилучення первиннихдокументів ТОВ«Аграна фрутУкраїна» (ЄДР20118399)по фінансово-господарськихвзаємовідносинах зФОП ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_1 ),ФОП ОСОБА_11 (ІПН НОМЕР_2 ),ФОП ОСОБА_12 (ІПН НОМЕР_3 ),ФОП ОСОБА_13 ( НОМЕР_4 ),ФОП ОСОБА_14 (ІПН НОМЕР_5 ),ФОП ОСОБА_15 (ІПН НОМЕР_6 ),ФОП ОСОБА_16 (ІПН НОМЕР_7 ),ФОП ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_8 ),ФОП ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_9 ),ФОП ОСОБА_19 (ІПН НОМЕР_10 ),ФОП ОСОБА_20 (ІПН НОМЕР_11 ),ФОП ОСОБА_21 (ІПН НОМЕР_12 ),ФОП ОСОБА_22 (ІПН НОМЕР_13 ),а саме: угоди,контракти,договори звідповідними додатками,акти наданняпослуг,акти прийомупередачі ТМЦ,податкові накладні,видаткові накладні,платіжні доручення,довіреності щодоотримання ТМЦ,товаротранспортні накладні,залізничні накладніщодо перевезенняТМЦ,сертифікати якостіна ТМЦ,штампи,печатки такліше, банківськівиписки порозрахунковим рахункам,та іншіфінансово-господарськідокументи,що свідчатьпро проведенняфінансово-господарськихоперацій звищезазначеними суб`єктамигосподарської діяльності,чорнові записи, відомості щодо виплати заробітної платні, блокноти, робочі зошити та печатки вищевказаних підприємств, у разі необхідності, системні блоки комп`ютерів, ноутбуки, засоби зв`язку та інші носії інформації, що містять вищевказані документи та відомості в електронному виді, грошові кошти, здобуті злочинних шляхом (законність походження яких не підтверджена), цінності, які в подальшому можуть забезпечити можливий цивільний позов, а також інші предмети й документи, що мають значення для встановлення істини в провадженні.
Оскільки вказані речі та документи слугуватимуть доказами у кримінальному провадженні, тобто фактичними даними, які будуть встановлювати наявність чи відсутність фактів вчинення кримінального правопорушення, у разі звернення з тимчасовим доступом до речей та документів, існує ймовірність у підміні або знищенні речей та документів, що підтверджуватимуть диспозицію статті 212, 358, 205 КК України, слідчий був вимушений звернутися до суду з клопотанням про проведення обшуку.
Слідчий суддя, вислухавши старшого слідчого з ОВС СУ ФР ОВПП ДФС старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_23 , який підтримав клопотання, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню на підставі наступного.
Згідно зі ст. 223 КПК України підставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Згідно зі ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також місце встановлення розшукуваних осіб.
В наданих слідчим матеріалах міститься достатньо підстав вважати, що вищевказаних приміщеннях, які використовуються учасниками вказаної схеми зберігаються товарно-матеріальні цінності здобуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, а також готуються, роздруковуються та зберігаються первинні, фінансово-господарські документи по підконтрольним суб`єктам господарської діяльності, а також готуються, роздруковуються та зберігаються чорнові записи, магнітні носії інформації, грошові кошти (здобуті злочинним шляхом), комп`ютерна техніка, первинні фінансово-господарські документи, мобільні засоби зв`язку, машинні носії інформації (оптичні, флеш-накопичувачі), первинні та фінансово-господарські документи по підконтрольним суб`єктам господарської діяльності.
Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення клопотання, оскільки на виконання вимог ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ОВПП ДФС лейтенанта податкової міліції ОСОБА_24 , про надання дозволу на проведення обшуку по кримінальному провадженню за №32016100110000103 від 04.04.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, задовольнити.
Надати дозвілна проведенняобшуку заадресою: АДРЕСА_1 ,та наприлеглій донеї території,що на правівласності згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 09.10.2018 за №140676892, належить ТОВ «Агранафрут Україна»(ЄДР20118399),та фактичновикористовується,у томучислі,для здійсненнянезаконної діяльності,з метоювиявлення тавилучення первиннихдокументів ТОВ«Аграна фрутУкраїна» (ЄДР20118399)по фінансово-господарськихвзаємовідносинах зФОП ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_1 ),ФОП ОСОБА_11 (ІПН НОМЕР_2 ),ФОП ОСОБА_12 (ІПН НОМЕР_3 ),ФОП ОСОБА_13 ( НОМЕР_4 ),ФОП ОСОБА_14 (ІПН НОМЕР_5 ),ФОП ОСОБА_15 (ІПН НОМЕР_6 ),ФОП ОСОБА_16 (ІПН НОМЕР_7 ),ФОП ОСОБА_17 (ІПН НОМЕР_8 ),ФОП ОСОБА_18 (ІПН НОМЕР_9 ),ФОП ОСОБА_19 (ІПН НОМЕР_10 ),ФОП ОСОБА_20 (ІПН НОМЕР_11 ),ФОП ОСОБА_21 (ІПН НОМЕР_12 ),ФОП ОСОБА_22 (ІПН НОМЕР_13 ),а саме: угоди,контракти,договори звідповідними додатками,акти наданняпослуг,акти прийомупередачі ТМЦ,податкові накладні,видаткові накладні,платіжні доручення,довіреності щодоотримання ТМЦ,товаротранспортні накладні,залізничні накладніщодо перевезенняТМЦ,сертифікати якостіна ТМЦ,штампи,печатки такліше, банківськівиписки порозрахунковим рахункам,та іншіфінансово-господарськідокументи,що свідчатьпро проведенняфінансово-господарськихоперацій звищезазначеними суб`єктамигосподарської діяльності,чорнові записи, відомості щодо виплати заробітної платні, блокноти, робочі зошити та печатки вищевказаних підприємств, у разі необхідності, системні блоки комп`ютерів, ноутбуки, засоби зв`язку та інші носії інформації, що містять вищевказані документи та відомості в електронному виді, грошові кошти, здобуті злочинних шляхом (законність походження яких не підтверджена), цінності, які в подальшому можуть забезпечити можливий цивільний позов, а також інші предмети й документи, що мають значення для встановлення істини в провадженні.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
Проведення обшуку доручити старшому слідчому з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби лейтенанту податкової міліції ОСОБА_25 , слідчим слідчої групи.
Ухвала надаєправо проникнутидо нежитловихприміщень,за адресою: АДРЕСА_1 ,та наприлеглій донеї території,що на правівласності згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 09.10.2018 за №140676892, належить ТОВ «Аграна фрут Україна» (ЄДР 20118399), лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78028903 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Бондаренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні