Ухвала
від 22.11.2018 по справі 573/2113/18
БІЛОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 573/2113/18

Номер провадження 2/573/679/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2018 року м. Білопілля

Суддя Білопільського районного суду Сумської області Черкашина М.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Вікторія про розірвання договору оренди земельної ділянки

В С Т А Н О В И Л А:

21 листопада 2018 року до Білопільського районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Вікторія про розірвання договору оренди земельної ділянки.

Згідно вимог ст. 14 ЦПК України автоматизованою системою документообігу Білопільського районного суду Сумської області вказана справа передана 21 листопада 2018 року на розгляд судді Черкашиній М.С.

Ознайомившись з матеріалами зазначеної цивільної справи, приходжу до висновку про необхідність заявлення самовідводу від її розгляду, виходячи з наступного.

Так, позивачем ОСОБА_1 подано позовну заяву про розірвання договору оренди земельної ділянки до відповідача ТОВ АФ Вікторія , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

При цьому, чоловік судді Черкашиної М.С. - ОСОБА_2 працює у ТОВ АФ Вікторія на посаді заступника директора по роботі із громадськість і ЗМІ.

Відповідно до ч. 1 статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Неупереджений розгляд справ є основним обов'язком судді. Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством, у разі наявності упередженості щодо одного з учасників процесу, а також у випадку, якщо судді з його власних джерел стали відомі докази чи факти, які можуть вплинути на результат розгляду справи. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи у разі неможливості ухвалення ним об'єктивного рішення у справі.

У відповідності до ч. 1 ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.

Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу (ч. 2 ст. 36 ЦПК України) .

У відповідності до ч. 1 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.

Статтею 39 ЦПК України визначено, що з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов'язані заявити самовідвід.

Відповідно до ч. 9 ст. 40 ЦПК України питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (далі - КЗПЛ) встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом (п. 1). Як зазначається у п. 11 Рекомендацій CM/Rec (2010) 12 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов'язки, ухвалених 17.11.2010 р., зовнішня незалежність не є прерогативою чи привілеєм, наданим для задоволення власних інтересів суддів. Вона надається в інтересах верховенства права та осіб, які домагаються та очікують неупередженого правосуддя. Незалежність суддів слід розуміти як гарантію свободи, поваги до прав людини та неупередженого застосування права. Неупередженість та незалежність суддів є необхідними для гарантування рівності сторін перед судом (п. 11).

Крім того, відповідно до ст. 15 Кодексу суддівської етики, затвердженого рішенням XI (чергового) з'їзду суддів України від 22.02.2013 р., неупереджений розгляд справ є основним обов'язком судді.

Підставою заявлення головуючим суддею самовідводу, є намір уникнення можливих та вірогідних сумнівів у сторін по справі в неупередженості судді Черкашиної М.С., оскільки вимогою позивача є розірвання договору оренди земельної ділянки із відповідачем ТОВ АФ Вікторія за адресою: АДРЕСА_1, де працює чоловік судді - ОСОБА_2

Зважаючи на викладене та враховуючи той факт, що розгляд цієї справи може викликати сумніви в неупередженості судді Черкашиної М.С. та сумніви в наявності об'єктивного критерію безсторонності суду як у самого позивача, так і відповідача, а також у інших учасників процесу, з метою запобігання наявності сумнівів у справедливому і неупередженому розгляді справи незалежним і безстороннім судом, вважаю за необхідне у даній справі заявити самовідвід.

Згідно ч. 1 статті 41 ЦПК України передбачено, що у разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому статтею 33 цього Кодексу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 36, 39-41, 261 ЦПК України, суддя

УХВАЛИЛА:

Заявити самовідвід головуючої судді Черкашиної М.С. у справі № 573/2113/18 (провадження 2/573/679/18) за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Вікторія про розірвання договору оренди земельної ділянки.

Справу № 573/2113/18 (провадження 2/573/679/18) за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Вікторія про розірвання договору оренди земельної ділянки передати до канцелярії суду для виконання вимог ст. 33 ЦПК України.

Відповідно до ст. 353 ЦПК України вказана ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя

СудБілопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення22.11.2018
Оприлюднено23.11.2018
Номер документу78040549
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —573/2113/18

Ухвала від 09.01.2019

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Терещенко О. І.

Ухвала від 22.11.2018

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Терещенко О. І.

Ухвала від 22.11.2018

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні