Ухвала
від 22.11.2018 по справі 376/2858/18
СКВИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сквирський районний суд Київської області

Справа № 376/2858/18

Номер провадження 1-кс/376/773/2018

УХВАЛА

"22" листопада 2018 р.

Слідчий суддя Сквирського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Сквирського районного суду Київської області клопотання слідчого СВ Сквирського ВП ГУНП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погодженого з прокурором про арешт майна за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110260000572від 21 жовтня 2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 213 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Сквирського ВП ГУНП в Київській області лейтенант поліції ОСОБА_4 звернулася до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Сквирського відділу Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області, який призначений у даному кримінальному провадженні ОСОБА_3 , про накладання арешту на речі, виявлені та вилучені під час обшуку території Товариства з обмеженою відповідальністю «Сквираагрохім», код ЄДРПОУ: 33689495 (надалі ТОВ «Сквираагрохім), що розташоване по вул. Київська, 34 в м. Сквира, Київської області, а саме: брухт чорного металу, загальна вага якого становить - 2,031 кг; двох ваг; трьох записників з рукописним текстом та візитівок, посилаючись на те, що в провадженні СВ Сквирського ВП ГУНП в Київській області перебуває кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110260000572 від 21 жовтня 2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 213 КК України.

Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що 20.10.2018 року до ЧЧ Сквирського ВП ГУНП в Київській області надійшов письмовий рапорт від поліцейського СРПП № 1 Сквирського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 про те, що ним в ході спілкування з громадянами отримано інформацію стосовно того, що на території м. Сквира, Київської області чоловік на ім`я ОСОБА_6 організував пункт прийому брухту кольорових та чорних металів.

21.10.2018 року відомості за даним фактом внесено до ЄРДР за № 12018110260000572 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 213 КК України.

14 листопада 2018 року в період часу з 16 години 32 хвилин по 18 годину 09 хвилин працівниками поліції Сквирського ВП ГУНП в Київській області, на підставі ухвали слідчого судді Сквирського районного суду Київської області від 14 листопада 2018 року, було проведено обшук території по АДРЕСА_1 , яка на праві колективної власності належить ТОВ «Сквираагрохім».

За результатами проведеного обшуку, на частково огородженій території вказаного товариства, виявлено побутовий брухт чорних металів, загальна вага якого складає 2,031 кг. та промислові ваги для зважування металу. Враховуючи, що присутній при обшуку ОСОБА_7 відмовився надавати пояснення з приводу походження даного металобрухту та вагів, даний металобрухт та ваги було зважено та вилучено до Сквирського ВП ГУНП в Київській області. Під час обшуку приміщення, де знаходиться охоронник вказаної території виявлено електричні ваги, три записники з рукописним текстом та візитівки із надписами «прийом металобрухту, акумуляторів, макулатури», які можуть містити інформацію, яка має відношення до здійснення операцій з брухтом чорних та кольорових металів ОСОБА_7 . Так, три записники були поміщені до спецпакету № 03346148, візитівки поміщені до спецпакету № 1404884.

Вищезазначені речі було вилучено до Сквирського ВП ГУНП в Київській області за адресою: Київська область, м. Сквира, вул. Слобідська, 5.

У судовому засіданні прокурор та слідчий підтримали дане клопотання та просили його задовольнити.

В судове засідання представник Фізичної особи підприємця ОСОБА_8 , адвокат ОСОБА_9 , не з`явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання, проте подав до суду шляхом пересилання через електронну пошту клопотання про розгляд справи без його участі та пояснення в яких просив відмовити у задоволенні клопотання посилаючись на те, що під час проведення обшуку слідчим було грубо порушено норми Кримінально-процесуального кодексу та не додержано вимог діючого законодавства.

Заслухавши думку прокурора та слідчого, дослідивши клопотання та матеріали, якими слідчий, прокурор обґрунтовують доводи клопотання, а адвокат спростовує такі доводи, слідчий суддя приходить до наступного.

Судом було встановлено, що в провадженні СВ Сквирського ВП ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018110260000572 від 21 жовтня 2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 213 КК України.

14 листопада 2018 року в період часу з 16 години 32 хвилин по 18 годину 09 хвилин працівниками поліції Сквирського ВП ГУНП в Київській області, на підставі ухвали слідчого судді Сквирського районного суду Київської області від 14 листопада 2018 року, було проведено обшук території по АДРЕСА_1 , яка на праві колективної власності належить ТОВ «Сквираагрохім» та перебуває в оренді Фізичної особи підприємця ОСОБА_8 згідно договору найму від 01 квітня 2018 року укладеного з ТОВ «Сквираагрохім», та яка в свою чергу уповноважила ОСОБА_7 представляти її права та інтереси в питаннях пов`язаних з веденням її господарської діяльності.

За результатами проведеного обшуку, на частково огородженій території вказаного товариства, виявлено побутовий брухт чорних металів, загальна вага якого складає 2,031 кг. та промислові ваги для зважування металу.

Під час обшуку приміщення, де знаходиться охоронник вказаної території виявлено електричні ваги, три записники з рукописним текстом та візитівки із надписами «прийом металобрухту, акумуляторів, макулатури».

Вищезазначені речі було вилучено до Сквирського ВП ГУНП в Київській області за адресою: Київська область, м. Сквира, вул. Слобідська, 5.

15 листопада 2018 року слідчим СВ Сквирського ВП ГУНП в Київській області було винесено постанову про визнання вилучених речей речовими доказами та передачу їх на зберігання.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Частиною 7 статті 236 КПК України передбачено, що при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Згідно п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом.

Відповідно до ч. 1 ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

Частиною 2 статті 131 КПК України передбачено, що одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження є зокрема арешт майна.

З положень ч. 1 ст. 170 КПК України слідує, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Згідно абзацу 2 ч. 1 ст. 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частиною 3 статті 170 КПК України встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 172 КПК України під час розгляду клопотання про арешт майна слідчий суддя має право за клопотанням учасників розгляду або за власною ініціативою заслухати будь-якого свідка чи дослідити будь-які матеріали, що мають значення для вирішення питання про арешт майна.

Під час судового засідання, за клопотанням прокурора, було відтворено (досліджено) відеозапис на якому зафіксований обшук території по АДРЕСА_1 проведений 14 листопада 2018 року.

Доводи адвоката, щодо істотних порушень працівниками поліції вимог діючого законодавства, не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду. Зокрема, за наслідками відтворювання відеозапису, слідчим суддею не було встановлено істотних порушень норм процесуального права. Так, на відтвореному відео зафіксовано роз`яснення слідчим ОСОБА_7 його права на захист, яким останній не скористався, присутність понятих, чітке роз`яснення слідчим усіх процесуальних дій, відносно яких у ОСОБА_7 не було зауважень та доповнень. Доводи адвоката щодо залучення до обшуку оперативних співробітників, без відповідного доручення слідчого, також не знайшли свого підтвердження.

Частиною 2 статті 173 КПК встановлено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати зокрема: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу)

Враховуючи те, що з метою збереження речей (майна), які виявлені та вилучені під час обшуку території по АДРЕСА_1 , яка на праві колективної власності належить ТОВ «Сквираагрохім» та перебуває в оренді Фізичної особи підприємця ОСОБА_8 , та можуть бути використані як доказ фактів чи обставин, які встановлюються під час досудового розслідування та судового розгляду, запобіганню можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі чи відчуження, наявна необхідність накладенні на нього арешту.

Таким чином, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого є обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Приймаючи доуваги вищевикладене, керуючись ст.ст. 40, 167, 170, 171, 172, 173 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Сквирського ВП ГУНП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018110260000572від 21 жовтня 2018 року задовольнити.

Накласти арешт на речі, виявлені та вилучені під час обшуку від 14 листопада 2018 року на території, що належить ТОВ «Сквираагрохім» та перебуває в оренді Фізичної особи підприємця ОСОБА_8 , а саме:

- Брухт чорного металу, загальна вага якого становить - 2,031 кг;

- дві ваги, які були вилучені до Сквирського ВП ГУНП в Київській області;

- три записники з рукописним текстом, які поміщені до спецпакету № 03346148;

- Візитівки, які поміщено до спецпакету № 1404884.

Заборонити розпоряджатися будь-яким чином вказаними речами.

Визначити місцем зберігання вказаних речей штрафний майданчик Сквирського ВП ГУНП в Київській області, що розташований за адресою: Київська область, м. Сквира, вул. Залізнична, 10.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСквирський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.11.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78057305
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —376/2858/18

Ухвала від 26.12.2018

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Росік Тетяна Володимирівна

Ухвала від 22.11.2018

Кримінальне

Сквирський районний суд Київської області

Віговський С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні