Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
26 листопада 2018 р. Справа №200/12142/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В., ознайомившись з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (адреса: Донецька область, АДРЕСА_1) звернувся до суду з адміністративним позовом до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85483, Донецька область, м.Селидове, вул. Героїв праці, 6), в якому просить:
- рішення Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 17 серпня 2018 року щодо відмови у призначені мені - ОСОБА_1 пільгової пенсії відповідно до п. 1 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визнати незаконним та скасувати;
- зобов'язати Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати мені - ОСОБА_1 до пільгового підземного стажу за Списком №1 періоди з 18 січня 1986 року по 29 квітня 1986 року, з 10 вересня 1988 року по 05 серпня 1989 року, з 19 жовтня 1990 року по 25 березня 1993 року, з 07 листопада 1993 року по 31 січня 1994 року на посаді машиніста електровоза підземного в Шахті ім. М.Горького Виробничого об'єднання Донецьквугілля , з 24 серпня 1989 року по 18 жовтня 1990 року на посаді "гірничого монтажника" в Управлінні по монтажу, демонтажу та ремонту гірничошахтного обладнання Донецького виробничого об'єднання з видобутку вугілля у зв'язку із відсутністю довідки пільгового характеру а також з 07 травня 1986 року по 12 червня 1988 року - період служби в лавах Радянської армії та з 01 вересня 1982 року по 11 січня 1986 року навчання у Міському ПТУ №62 за професією машиніст електровозу підземний ;
- зобов'язати Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати мені - ОСОБА_1 до страхового стаду період роботи з 18 серпня 1997 року по 25 жовтня 1999 року в Товаристві з обмеженою відповідальністю Донметалкомплекс ;
- зобов'язати Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області призначити та виплачувати мені - ОСОБА_1 пільгову пенсії відповідно до п. 1 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (Список №1);
- заборонити Селидовському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Донецької області застосовувати при призначені та виплаті пенсії Постанову Кабінету Міністрів України № 649 від 22 серпня 2018 року.
Окрім іншого, позивачем в позовній заяві зазначено про відстрочення сплати судового збору.
Ухвалою суду від 13.11.2018 року позовна заява була залишена без руху та наданий позивачу строк для усунення недоліків.
Позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, тому відповідно до приписів ч. 3 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Щодо заявленого позивачем клопотання про відстрочення сплати судового збору, суд зазначає наступне.
Згідно з положеннями ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Нормами ст. 133 КАС України, передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (надалі - Закон № 3674-VI).
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону № 3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови, що предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Частиною другою цієї ж статті закріплено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
В обґрунтування заявленого клопотання позивач зазначив про відсутність коштів на сплату судового збору, внаслідок непризначення відповідачем пенсії, яка є єдиним джерелом його існування.
Таким чином, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у справі.
Вирішуючи питання про порядок розгляду даної справи (форму адміністративного судочинства), суд виходив наступного.
Нормами ч. 1 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до положень частини другої зазначеної статті спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з вимогами ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з вимогами п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи, зокрема, щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
За таких обставин, суд доходить висновку про розгляд справи №200/12142/18-а за правилами спрощеного позовного провадження.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що за правилами ст. 263 КАС України строк розгляду даної справи визначено не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 КАС України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
Згідно ч. 4 ст. 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Частиною 5 ст. 49 КАС України встановлено, що про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе задовольнити заяву позивача про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області.
Керуючись статтями 19, 25-27, 29, 30, 121-122, 132-133, 162-163, 168, 171, 243, 248, 257-263 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву позивача про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача шахту ім. М.Горького Виробничого об'єднання Донецьквугілля - задовольнити. Залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача шахту ім. М.Горького Виробничого об'єднання Донецьквугілля .
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача шахту ім. М.Горького Виробничого об'єднання Донецьквугілля про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, відкрити провадження в адміністративній справі №200/12142/18-а.
Клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору - задовольнити. Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору за подання адміністративного позову в розмірі 704,80 гривень до ухвалення судового рішення у справі.
Призначити справу до розгляду одноособово суддею в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення йому даної ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву, який повинен бути складений та поданий за правилами, встановленими ст. 162 КАС України, або заяви про визнання позову.
У разі подання відзиву на позов до нього необхідно додати: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відзив або заява про визнання позову мають бути подані відповідачем до суду за адресою: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, буд. 1.
Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://adm.dn.court.gov.ua/sud0570/.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
Суддя Загацька Т. В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2018 |
Оприлюднено | 27.11.2018 |
Номер документу | 78084151 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Загацька Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні