1/647-15/207
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
10.08.06 Справа№ 1/647-15/207
за позовною заявою Спільного українсько-німецького підприємствау формі ТзОВ "Горгани", м.Львів
до відповідача-1 Львівського обласного державного комунального бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки, м.Львів
до відповідача-2 Львівської міської ради, м.Львів
про визнання права власності.
Суддя Т.Костів
Представники
Від позивача: Христук Ю.С. - предст.
Від відповідача-1: Габльовська В.В. - предст.
Від відповідача-2: Харченко Д.О. - спеціаліст.
Суть спору: Позовну заяву подано Спільним українсько-німецьким підприємством у формі товариства з обмеженою відповідальністю “Горгани”, м.Львів до відповідача –1 –обласного комунального підприємства “Львівської обласної ради “Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки”, м.Львів, відповідача –2 –Львівської міської ради, м.Львів про визнання права власності на приміщення будівлі навісу (літ.В-1) у м.Львові по вул.Під Голоском, 17а.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 26.06.2006 р. порушено провадження у справі та призначено розгляд справи на 18.07.2006 р. Розгляд справи відкладався з мотивів, зазначених в ухвалі суду від 18.07.2006 р. В судовому засіданні 18.07.2006 р. оголошено перерву до 10.08.2006 р.
У відповідності до ст.75 ГПК України справа слухається за наявними у ній матеріалами. Представникам сторін роз'яснено їх права згідно зі ст. 22 ГПК України.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві. Ствердив, зокрема, що протягом 1997 –1998 р. позивач збудував приміщення навісу. Однак, з технічного паспорта від 20.03.2006 р. позивач довідався, що право власності на його приміщення зареєстроване за Львівською міською радою на підставі рішення Львівської обласної ради №728 від 27.12.1991 р. Ствердив, що рішення Львівської обласної ради №728 від 27.12.1991 р. не містить посилання на об'єкт по вул. Під Голоском, 17а, станом на 1991 р. такого об'єкту ще не існувало, відтак, реєстрація відповідачем –1 за відповідачем –2 права власності на зазначене майно є безпідставною та проведеною всупереч законодавству.
Представники відповідачів позов заперечили, зокрема, з мотивів, зазначених у відзиві. Ствердили про реєстрацію за відповідачем –2 права власності на спірне приміщення на підставі належних документів. Просять у позові відмовити.
Розглянувши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників, суд встановив наступне.
З технічного паспорту на будівлю навісу літ. В-1 за адресою м. Львів, вул. Під Голоском, 17а, вбачається, що зазначений об'єкт зареєстрований на праві комунальної власності за територіальною громадою в особі Львівської міської ради на підставі рішення Львівської обласної ради №728 від 27.12.1991 р.
Згідно із рішенням виконавчого комітету Львівської обласної ради народних депутатів №728 від 27.12.1991 р. “Про розмежування обласної комунальної власності і власності адміністративно-територіальних одиниць /підприємств та організацій житлово-комунального господарства області/” затверджено переліки підприємств і організацій житлово-комунального господарства, які відпостяться до обласної комунальної власності, а також власності Львівської міської ради, інших рад. Однак, згідно із архівним витягом №201/01-22 від 05.04.2006 р. –додаток №2 до рішення виконкому Львівської облради народних депутатів, в рішенні Львівського облвиконкому від 27.12.1991 р. №728 відомостей про передачу в комунальну власність майнового комплексу спільного українсько-німецького підприємства “Горгани”, що знаходиться по вул. Під Голоском, 17а, немає. Зазначене також підтверджується листом архівного відділу міської ради №0700/90-вих від 24.03.2006 р.. Інших документів чи підстав для реєстрації права комунальної власності на будівлю навісу по вул. Під Голоском, 17а у м. Львові суду не надано, правомірність такої реєстрації не доведена суду у встановленому порядку належними доказами.
Станом на дату розгляду справи судом, на підставі договору оренди земельної ділянки від 09.01.2002 р. позивач орендує у Львівської міської ради земельну ділянку загальною площею 963 кв.м. для обслуговування виробничих приміщень за адресою м. Львів, вул. Під Голоском, 17а.
Як вбачається з угоди про співпрацю між СП “Горгани” та відділом житлового господарства Шевченківського району м. Львова від 01.05.1994 р., позивач отримав для виробничих потреб приміщення площею 125 кв.м. по вул. Підголоско, 17а у м. Львові на період виробничої діяльності. З матеріалів справи, зокрема, накладних, вбачається спорудження позивачем за адресою м. Львів, вул. Під Голоском, 17а спірного навісу. З довідки-характеристики №54036 вбачається, що приміщення за вказаною адресою, у т.ч. навіс (пилорама) літ В-1 були зареєстровані за позивачем. При цьому, самовільно переобладнаних приміщень немає.
Згідно зі ст. 26 Закону України “Про власність”, об'єктами права власності господарського товариства, що є юридичною особою, є грошові та майнові внески його членів, а також майно, набуте внаслідок господарської діяльності, та інше майно, придбане на підставах, не заборонених законом. Згідно із ст. 331 ЦК України, право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка створила річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. Як вбачається із зазначеної довідки-характеристики, спірний навіс був зареєстрований у встановленому порядку. Таким чином, суд приходить до висновку, що власником спірного навісу є позивач. Відповідачі не довели у встановленому порядку належними доказами належність спірного майна територіальній громаді, зазначене твердження відповідачів спростовується матеріалами справи.
Згідно із ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає з закону, або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Згідно зі ст. 49 Закону України “Про власність”, володіння майном вважається правомірним, якщо інше не буде встановлено судом, третейським судом. Однак, належних і переконливих доказів, які б спростовували належність майна позивачеві суду не надано.
Згідно зі ст. 48 Закону України “Про власність”, Україна законодавчо забезпечує громадянам, організаціям та іншим власникам рівні умови захисту права власності. Власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння.
Згідно із п. 2.1. наказу №7/5 від 07.02.2002 р. «Про затвердження Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно», для реєстрації виникнення, існування, припинення прав власності на нерухоме майно та оформлення прав власності на нерухоме майно до БТІ разом із заявою про реєстрацію прав власності подаються правовстановлювальні документи (додаток 1), їх копії (нотаріально засвідчені), а також інші документи, що визначені цим Положенням. Відповідальність за достовірність та повноту інформації у документах несе власник (власники) нерухомого майна. Однак, належних доказів подання необхідних документів, з яких би випливало право комунальної власності на спірний навіс суду не надано.
Згідно із п. 3.1. Тимчасового положення, з моменту прийняття заяви розпочинається розгляд реєстратором заяви та доданих до неї документів. При цьому реєстратор установлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на об'єкт нерухомості, інших підстав для відмови в реєстрації прав; перевіряє угоди, які відповідно до чинного законодавства України не були нотаріально посвідчені; приймає рішення про реєстрацію прав власності чи про відмову в реєстрації прав власності; видає витяги з Реєстру прав або відмовляє у наданні таких витягів. У своїх діях реєстратор керується виключно чинним законодавством України. Однак, як вбачається з матеріалів справи, відповідач –1 не встановив невідповідність заявлених відповідачем –2 на спірне майно, доказів зворотнього суду не надано.
Згідно із ст. 33 ГПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень. Водночас, на відміну від правочину, ст. 16 ЦК України не передбачає можливості визнання реєстрації права власності недійсною. За таких обставин суд прийшов до висновку, що позов є обґрунтованим, однак, підлягає задоволенню частково. Судові витрати покладаються на відповідачів порівну.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. 12, 33-35, 45, 49, 80, 82, 84, 85, 116 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити частково.
2. Зобов'язати обласне комунальне підприємство “Львівської обласної ради “Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки” (м.Львів, вул.Липинського,54, код ЄДРПОУ 03348525), скасувати реєстрацію права комунальної власності на будівлю навісу літ.В-1 у м.Львові по вул.Під голоском,17а за територіальною громадою в особі Львівської міської ради (реєстрова книга №4, р.н. 1292).
3. Визнати право власності на будівлю навісу літ.В-1 у м.Львові по вул.Під голоском,17а за спільним українсько-німецьким підприємством у формі товариства з обмеженою відповідальністю “Горгани” (м.Львів, вул.Городоцька, 367, код ЄДРПОУ 14297392).
4. Зобов'язати обласне комунальне підприємство “Львівської обласної ради “Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки” (м.Львів, вул.Липинського,54, код ЄДРПОУ 03348525), провести реєстрацію права власності на будівлю навісу літ.В-1 у м.Львові по вул.Під Голоском,17а за спільним українсько-німецьким підприємством у формі товариства з обмеженою відповідальністю “Горгани” (м.Львів, вул.Городоцька, 367, код ЄДРПОУ 14297392) згідно із законодавством.
5. Стягнути з обласного комунального підприємства “Львівської обласної ради “Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки” (м.Львів, вул.Липинського,54, код ЄДРПОУ 03348525) 42,50 грн. державного мита та 59,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь спільного українсько-німецького підприємства у формі ТзОВ “Горгани”(м.Львів, вул.Городоцька, 367, код ЄДРПОУ 14297392).
6. Стягнути з Львівської міської ради (м.Львів, пл.Ринок,1, код ЄДРПОУ 04055896) 42,50 грн. державного мита та 59,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь спільного українсько-німецького підприємства у формі ТзОВ “Горгани” (м.Львів, вул.Городоцька, 367, код ЄДРПОУ 14297392).
7. Накази видати у відповідності до ст. 116 ГПК України.
8. В решті позовних вимог у позові відмовити.
Суддя Костів Т.С.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2006 |
Оприлюднено | 27.08.2007 |
Номер документу | 78096 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Костів Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні