Справа № 203/4108/18
1-кс/0203/518/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2018 року Кіровський районний суд м.Дніпропетровська в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпрі клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів,-
ВСТАНОВИВ:
Другим відділом розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018041650000052, відомості за яким внесено до ЄРДР 11.09.2018 року з правовою кваліфікацією за ч.1 ст.212 КК України, за фактом придбання ОСОБА_4 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » майнового комплексу по заниженій вартості, що дозволило умисно ухилитись від сплати податків до державного бюджету.
В наданому клопотанні слідчий просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять банківську таємницю, в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: копій документів по юридичному оформленню (відкриттю) та використанню карткових та інших рахунків, які належать директору ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 ; документів (роздруківок), що мстять відомості про розрахункові банківські операції по руху грошових коштів по використанню карткових та інших рахунків, які належать ОСОБА_5 ; документів, що послужили підставою для видачі готівкових коштів з рахунків за період з 01.01.2008 року по теперішній час.
Розглядаючи клопотання у відповідності до ч.2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої знаходяться інформація, перевіривши викладені в клопотанні доводи, додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.2ст.160КПК Україниу клопотанніпро тимчасовийдоступ доречей тадокументів зазначаються: 1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; 4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; 6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Згідно до ч.ч.5,6 ст.163 КПК України слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до витягу з ЄРДР кримінальне провадження відкрито 11.09.2018 року за ч.1 ст.212 КК України, за фактом придбання ОСОБА_4 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » майнового комплексу по заниженій вартості, що дозволило умисно ухилитись від сплати податків до державного бюджету.
Під час досудового розслідування встановлено, 06.06.2008 року між ОСОБА_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна по АДРЕСА_1 за 428324 грн. Крім того, ОСОБА_4 з метою придбання вказаного майна уклав іпотечний договір з ЗАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відповідно до якого оціночна вартість майна становила 2474000 грн. Різницю між сплаченою за договором сумою та оціночною вартістю майна в розмірі 1571676 грн. ОСОБА_4 перерахував на рахунок директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 , з метою несплати сум до бюджету по операції з продажу нерухомого майна.
Посилаючись на те, що для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, першочергове значення мають документи, що містять відомості про розрахункові банківські операції по руху грошових коштів по рахункам, які відкриті в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та належать ОСОБА_5 , слідчий звернувся з відповідним клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, що містять банківську таємницю.
Поряд з цим, в клопотанні не конкретизовано доступ до документів та відомостей по яким саме рахункам, що були відкриті на ім`я ОСОБА_5 , потрібен слідству та необґрунтовано підстав та необхідності отримання доступу до інформації по всім рахункам останнього. В той час, як з наданих до клопотання матеріалів вбачається, що кошти перераховувались ОСОБА_4 на конкретний рахунок.
В зв`язку з цим, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання не відповідає вимогам ч.2 ст.160 КПК України та в його задоволенні слід відмовити за необґрунтованістю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132,159-166,369-372 КПК України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в судді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78117905 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Казак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні