КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 листопада 2018 року м. Київ № 320/6029/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Гіалайн-Україна" до департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області про визнання дій протиправними та скасування рішень.
в с т а н о в и в:
до суду з позовом звернулось ТОВ "Гіалайн-Україна", в якому просило визнати протиправними дії відповідача щодо проведення позапланової перевірки та скасувати наказ №199 П від 25.09.2018 року, припис С-1710/1 від 17.10.2018 року, постанову про накладення штрафу № 3-01111/1-10/10-1/0111/06/02 від01.11.2018року.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАСУ суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
В силу положень п. 2, 5, 8, 9 ч. 5 ст. 160 КАСУ, в позовній заяві зазначаються, зокрема: адреса електронної пошти сторін; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та докази, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
В порушення вимог п. 2, 5, 8, 9 ч. 5 ст. 160 КАСУ, у позовній заяві не зазначено: адреси електронної пошти та коду в ЄДРПОУ відповідача. При цьому, суд відхиляє повідомлення про необізнаність заявника з приводу цієї інформації, оскільки остання знаходиться в загальному доступі в мережі інтернет на офіційному веб-сайті відповідача; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та докази, що підтверджують ці обставини, зокрема в чому конкретно виявляються протиправними дії відповідача щодо проведення перевірки і, яким чином лише спроба працівника контролюючого органу здійснити позаплановий захід порушила права та інтереси позивача із зазначенням змісту порушених прав; наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; яких саме принцип державного контролю не дотримався відповідач із посиланням на докази та, зазначення обставин, які тягнуть скасування прийнятих рішень у разі недотримання принципів перевірки.
Крім того, в силу вимог ч. 3 ст. 161 КАСУ, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 ст. 132 цього Кодексу встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 р. № 3674-VI "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 р. № 3674-VI "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, встановлюється ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем в прохальній частині позовної заяви заявлено чотири вимоги немайнового характеру. Натомість, судовий збір позивачем сплачено сплачено збір лише за одну вимогу, що підтверджується квитанцією № 2354 від 30.10.2018 р. на суму 1762, 60 грн.
Відповідно до ст. 169 КАСУ, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду: належним чином оформленої позовної заяви, яка відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161 КАСУ (у кількості примірників, відповідно до кількості учасників справи, один з яких для суду), зокрема, але не виключно, із зазначенням адреси електронної пошти та коду в ЄДРПОУ відповідача; викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та докази, що підтверджують ці обставини, зокрема, в чому конкретно виявляються протиправними дії відповідача щодо проведення перевірки і, яким чином лише спроба працівника контролюючого органу здійснити позаплановий захід порушила права та інтереси позивача із зазначенням змісту порушених прав; наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; яких саме принцип державного контролю не дотримався відповідач із посиланням на докази та, зазначення обставин, які тягнуть скасування прийнятих рішень у разі недотримання принципів перевірки; наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями прав, свобод, інтересів заявника; документа про сплату судового збору за вимоги немайнового характеру у розмірі 5286,00 грн.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -
у х в а л и в:
позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Гіалайн-Україна" (код ЄДРПОУ 34048030, вул. Радгоспна,15, с. Демидів, Вишгородський район, Київська область, 07335) до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області (бул. Лесі Українки,26, м. Київ, 01133) про визнання дій протиправними та скасування рішень , - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2018 |
Оприлюднено | 29.11.2018 |
Номер документу | 78155747 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні