УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
30.11.2018 м. Івано-ФранківськСправа № 909/1027/18
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Малєєвої О. В.,
розглянувши матеріали справи
про стягнення матеріальної шкоди, а саме збитків у вигляді упущеної вигоди, в розмірі 37 075 500 грн,
установив таке.
ТОВ "Укртомсоюз" звернулося з позовом до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про стягнення матеріальної шкоди, а саме збитків у вигляді упущеної вигоди, в розмірі 37 075 500 грн.
Заявлені позовні вимоги мотивовані тим, що дії Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість призвели до завдання позивачу матеріальної шкоди у розмірі 37 075 500 грн. Вказує, що внаслідок анулювання свідоцтва платника ПДВ позивач не міг реалізувати товар на виконання своїх зобов'язань за договором поставки від 01.04.2015, оскільки був позбавлений можливості реєструвати податкові накладні та відпускати товар зі складу. Посилається на приписи ст. 22, 1166, 1173 ЦК України.
Дослідивши подану позовну заяву, суд встановив таке.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При поданні позовної заяви позивач заявив клопотання від 23.11.2018 (вх.№18017/18 від 26.11.2018) про відстрочку сплати судового збору. Посилається на те, що він не здійснює господарську діяльність протягом тривалого часу і не має значних грошових надходжень, на підтвердження чого подав свої фінансові звіти.
При розгляді даного клопотання суд враховує, що ч. 2 ст. 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
У ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено виключний перелік умов, за наявності яких, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору. Позивач не підпадає під категорію осіб, яким суд, враховуючи майновий стан, може своєю ухвалою за їх клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору, а позов не спрямований на захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Тому підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке викладене в прохальній частині позовної заяви, відсутні.
При цьому відповідно до п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.
Отже, за подану позовну заяву судовий збір не сплачується. За таких обставин в задоволенні клопотання позивача про відстрочку сплати судового збору слід відмовити.
Позовна заява подана з урахуванням вимог ст. 162, 164, 172 ГПК України. А тому відповідно до ст. 176 ГПК України слід прийняти її до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження чи позовного провадження (загального або спрощеного).
Враховуючи приписи ст. 12, 247 ГПК України, з огляду на ціну позову - 37 075 500 грн (перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), характер спірних правовідносин, суд доходить висновку про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ст. 181 ГПК України в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Керуючись ст. 12, 120, 121, 176, 181, 182, 233, 234, 235, 247, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Відмовити в задоволенні клопотання ТОВ "Укртомсоюз" від 23.11.2018 (вх.№18017/18 від 26.11.2018) про відстрочку сплати судового збору.
3. Відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання у справі на 27.12.2018 об 10:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 23.
4. Викликати в підготовче судове засідання представників сторін.
Згідно з ч. 4 ст. 202 ГПК України у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Неявка у судове засідання відповідача за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених ст. 202 ГПК України.
5. Встановити відповідачу строк для надання суду відзиву на позовну заяву і всіх наявних доказів, що підтверджують заперечення проти позову, до п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали. Копію відзиву та доданих до нього документів у встановлений строк також надати учасникам справи.
Подання відзиву слід здійснити, враховуючи вимоги ст. 165, 178 ГПК України.
Роз'яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив, а відповідачу - заперечення на відповідь позивача - п'ять днів з дня отримання.
Роз'яснити учасникам справи, що копії письмових доказів, які подаються до суду, слід оформлювати відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2003), який затверджено наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55.
При направленні у судове засідання уповноважених представників їм слід мати при собі документи, що підтверджують їх повноваження, відповідно до вимог ст. 60 ГПК України.
Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на веб-сторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 30.11.2018.
Суддя О. В. Малєєва
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2018 |
Оприлюднено | 03.12.2018 |
Номер документу | 78213885 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Малєєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні