Ухвала
від 20.11.2018 по справі 910/10951/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

20.11.2018Справа № 910/10951/18 Господарський суд міста Києва у складі судді Якименко М.М ., при секретарі судового засідання Мартинюк М.О. , розглянувши матеріали господарської справи

за позовом Державного агентства України з питань кіно (вул. Лаврська,10, м. Київ, 01010)

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Фест-Земля Плюс" (вул. Боричів Тік, 25, м. Київ, 04070)

про розірвання договору, повернення сплачених коштів та сплату штрафних санкцій

Представники сторін:

від позивача: Команський О.С., довіреність № 1068/5/11-18 від 25.07.18р.;

від відповідача: Мілетич О.О., довіреність № б/н від 05.11.18р.; Кононенко В.І., довіреність № б/н від 05.11.18р.; ОСОБА_4, довіреність № б/н від 13.11.18р.

Обставини справи:

Державне агентство України з питань кіно звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕСТ-ЗЕМЛЯ ПЛЮС" про розірвання договору, повернення сплачених коштів та сплату штрафних санкцій.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов укладеного між сторонами Договору на виробництво та розповсюдження фільму "Лицарі Дикого поля" на умовах державного замовлення (Реєстр № 369 від 29.10.2007 року від 29.10.2007 року), в редакції Додаткової угоди № 8 від 28.04.2016 року (Реєстр № 29/369/8) в частині строку завершення виробництва фільму, що, за твердженням позивача, є підставою для розірвання вказаного правочину в судовому порядку на підставі ч. 2 ст. 651 ЦК України, повернення позивачу сплачених на виробництво фільму коштів в сумі 3367900,00 грн. та стягнення нарахованих за невиконання умов вказаного договору штрафних санкцій в сумі 852079,00 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.08.2018 року позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.10.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 06.11.2018 року.

У судовому засіданні 06.11.2018 року представником відповідача подано клопотання про витребування доказів та клопотання про виклик свідків.

У підготовчому засіданні 06.11.2018 року оголошено перерву до 20.11.2018 року.

У судове засідання 20.11.2018 року з'явилися уповноважені представники позивача та відповідача, які надали додаткові докази та пояснення щодо заявлених клопотань.

Розглянувши у судовому засіданні клопотання відповідача, подані 06.11.2018 року, заслухавши думку представників сторін та дослідивши письмові заперечення позивача, суд не видаляючись до нарадчої кімнати постановив ухвали про 1) відмову у задоволенні клопотання про витребування у Київської місцевої прокуратури №6 інформації про відкриті кримінальні провадження пов'язані із фінансуванням з державного бюджету кінопроектів за 2007-2018 року; 2) відмову у задоволенні клопотання про витребування у Міністерства культури України стенографування (технічного запису) засідання Колегії №9 від 28.09.2017р. у місті Києві Міністерства культури України; 3) відмову у задоволенні клопотання про виклик та допит сторони в особі керівника юридичної особи - Савельєва В.О.; 4) відмову у задоволенні клопотання про виклик та допит свідків в частині допиту свідка - ОСОБА_6, які внесено до протоколу судового засідання від 20.11.2018 року, як це передбачено вимогами частини 5 статті 233 Господарського процесуального кодексу України.

Щодо клопотання відповідача про витребування у Державного агентства України з питань кіно інформаці у вигляді письмової довідки щодо суми невикористаних та повернутих до державного бюджету коштів за бюджетними програмами, за якими Державне агентство України з питань кіно або його структурні підрозділи були розпорядниками бюджетних коштів за період 30.01.2011р. - 31.12.2017р., суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 169 ГПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Згідно зі ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до ч. 2 ст.76 ГПК України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Як зазначено відповідачем у клопотанні, витребуваний доказ може спростувати твердження позивача щодо відсутності фінансування бюджетних кінопроектів.

Матеріалами справи підтверджується, що вжиті відповідачем заходи щодо самостійного отримання необхідних йому документів і відомостей виявилися безрезультатними з незалежних від нього причин.

За таких обставин, встановивши відповідність клопотання відповідача вимогам ч. 2 ст. 81 ГПК України, приймаючи до уваги перелік обставин, що входять до предмету доказування, з огляду на приписи ч.4 ст.74 та ст.81 Господарського процесуального кодексу України, дослідивши подані матеріали, суд вважає клопотання відповідача обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, отже, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, вважає за необхідне витребувати зазначену в клопотанні інформацію.

За результатами розгляду клопотання відповідача від 06.11.18р. про виклик та допит свідків в частині виклику для допиту свідка ОСОБА_4, з урахуванням клопотанням про долучення доказів від 16.11.18р., а саме: заяви свідка ОСОБА_4, заяви-згоди ОСОБА_4 на допит в якості свідка, довіреності №13 від 13.11.18р. на представництво ОСОБА_4 інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю "Фест-Земля Плюс", суд зазначає таке.

Відповідно до статті 88 Господарського процесуального кодексу України показання свідка викладаються ним письмово у заяві свідка. У заяві свідка зазначаються ім'я (прізвище, ім'я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності), обставини, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань та про готовність з'явитися до суду за його викликом для підтвердження своїх свідчень. Підпис свідка на заяві посвідчується нотаріусом. Не вимагається нотаріальне посвідчення підпису сторін, третіх осіб, їх представників, які дали згоду на допит їх як свідків. Заява свідка має бути подана до суду у строк, встановлений для подання доказів.

Отже, показання свідків як джерело доказування в господарському процесі полягає у повідомленні особою про його особисті спостереження щодо подій, які повинні стати змістом його показань відносно обставин відповідної справи, необхідних для повного і всебічного вирішення спору.

Як вбачається з поданих матеріалів, ОСОБА_4 здійснює представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю "Фест-Земля Плюс" на підставі довіреності №13 від 13.11.18р. З огляду на зазначене, нотаріальне посвідчення підпису ОСОБА_4 не вимагається.

Згідно зі статтею 89 Господарського процесуального кодексу України свідок викликається судом для допиту за ініціативою суду або за клопотанням учасника справи у разі, якщо обставини, викладені свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти. Суд має право зобов'язати учасника справи, який подав заяву свідка, забезпечити явку свідка до суду або його участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції. Якщо свідок без поважних причин не з'явився в судове засідання або не взяв участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд не бере до уваги його показання. В ухвалі про виклик свідка суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання.

Задля уникнення сумнівів щодо змісту викладених в наданій заяві свідка ОСОБА_4 обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви позивача про виклик та допит свідка ОСОБА_4, адже визначена особа в повній мірі може сприяти вирішенню спору у даній справі за наслідками дачі відповідних пояснень в судовому засіданні.

Згода ОСОБА_4 на його допит у якості свідка по справі №910/10951/18 письмово викладена та подана через відділ діловодства суду 16.11.2018 року.

Таким чином, з врахуванням вищезазначеного, клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Фест-Земля Плюс" про виклик та допит свідків в частині виклику для допиту свідка ОСОБА_4 підлягає задоволенню.

Слід зауважити, що у Рекомендаціях R (84) 5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно принципів цивільного судочинства, що направлені на удосконалення судової системи, наголошується на тому, що суд повинен, принаймні в ході попереднього засідання, а якщо можливо, і протягом всього розгляду, відігравати активну роль у забезпеченні швидкого судового розгляду, поважаючи при цьому права сторін, в тому числі і їх право на неупередженість.

З огляду на зазначене, на виконання завдання господарського судочинства, передбаченого ст. 2 ГПК України, щодо своєчасного вирішення судом спорів, суд вбачає за необхідне витребувати у Міністерства культури України належним чином засвідчену копію протоколу засідання Колегії №9 від 28.09.2017р. у місті Києві Міністерства культури України або письмові пояснення в разі неможливості надання вищевказаного документа.

Разом з тим, суд звертає увагу , що відповідно до ч.ч. 8, 9 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду

Відповідно до ст. 183 ГПК України, суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема витребування нових (додаткових) доказів.

У зв'язку із витребуванням нових доказів, враховуючи задоволення заяви відповідача про виклик та допит свідка ОСОБА_4, суд оголошує перерву в підготовчому засіданні, як це передбачено ст. 183 ГПК України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 50, 177, 183, 232-235, ГПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Оголосити перерву підготовчому засіданні до 11.12.18 о 11:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 12 .

2. Витребувати у Державного агентства України з питань кіно (01010, м. Київ, вул. Лаврська, 10) інформацію у вигляді письмової довідки щодо суми невикористаних та повернутих до державного бюджету коштів за бюджетними програмами, за якими Державне агентство України з питань кіно або його структурні підрозділи були розпорядниками бюджетних коштів за період 30.01.2011р. - 31.12.2017р.

або письмові пояснення в разі неможливості надання вищевказаних документів.

3. Витребувати у Міністерства культури України (01601, м.Київ, ВУЛИЦЯ ІВАНА ФРАНКА, будинок 19) належним чином засвідчену копію протоколу засідання Колегії №9 від 28.09.2017р. у місті Києві Міністерства культури України.

4. Викликати для допиту в якості свідка представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фест-Земля Плюс" за довіреністю - ОСОБА_4 (03057, АДРЕСА_1 ) у підготовче засідання у справі № 910/10951/18.

5. Попередити ОСОБА_4 про передбачену ст. 384 Кримінального кодексу України кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання.

6. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Фест-Земля Плюс" (вул. Боричів Тік, 25, м. Київ, 04070) забезпечити явку свідка ОСОБА_4 до суду.

7. Ухвала набирає законної сили 20.11.2018 року та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Повний текст ухвали складено 30.11.2018 року.

Суддя М.М. Якименко

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.11.2018
Оприлюднено30.11.2018
Номер документу78214156
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/10951/18

Рішення від 06.02.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Ухвала від 20.11.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Ухвала від 09.10.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Ухвала від 29.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні