Ухвала
від 30.11.2018 по справі 320/5935/18
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

30 листопада 2018 року м. Київ № 320/5935/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ГУ ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче об'єднання "Берком" про стягнення податкового боргу,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось ГУ ДФС у Київській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче об'єднання "Берком" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче об'єднання "Берком" (код ЄДРПОУ 35090501) - 248545,84 грн., в рахунок погашення податкового боргу.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.11.2018 позовну заяву залишено без руху та надано 10-дений термін з дня отримання копії даної ухвали, протягом якого позивачу необхідно було усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати належні докази направлення акту камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності, повноти нарахування, своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств від 28.01.2018 №001119/10-36-53-01/35090501, податкового повідомлення-рішення №0017645301 від 29.03.2018, податкової вимоги №106314-53 від 18.04.2018, а саме, копій фіскальних чеків; надати обґрунтований розрахунок пені на суму 119670,59 грн. із зазначенням підстав та періоду, за який нарахована пеня.

Вказана ухвала суду набрала законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає окремому оскарженню.

Копію ухвали суду від 12.11.2018 було отримано представником позивача 17.11.2018, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Останнім днем установленого судом строку для надання суду документів для усунення недоліків позовної заяви є 27 листопада 2018 року.

Суд зазначає, що вимоги ухвали суду від 12.11.2018 позивачем не виконано, будь-яких доказів усунення недоліків позовної заяви чи клопотання про продовження строку про усунення недоліків позовної заяви позивачем до суду не було надано.

Згідно з п.1 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

З огляду на невиконання позивачем вимог ухвали суду від 12.11.2018, суд вважає за необхідне позовну заяву ГУ ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче об'єднання "Берком" про стягнення податкового боргу - повернути позивачу з усіма доданими до неї документами. Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем за звернення з позовної заявою до суду було сплачено судовий збір у сумі 3728,19 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1619 від 14.08.2018.

Відповідно до ч.2 ст.132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із ч.1 ст.143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями) сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

За загальним змістом частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" судовий збір повертається у випадку, коли наступили процесуальні наслідки, які не залежать та не потребують розгляду справи по суті та оцінки обставин справи та наданих сторонами доказів.

Частиною 5 статті 7 Закону України "Про судовий збір" визначено, що повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

На сьогодні порядок повернення цього платежу на підставі судового рішення передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року №845 "Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників".

Згідно з пунктом 6 цього Порядку у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб:

заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка (у разі наявності - довідку банку), назви банку, його МФО та коду ЄДРПОУ, номера рахунка (поточний, транзитний, картковий), прізвища, імені, по батькові (повне найменування - для юридичної особи) власника рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для пересилання коштів через підприємства поштового зв'язку, що здійснюється за рахунок стягувача (прізвище, ім'я, по батькові адресата, його поштова адреса (найменування вулиці, номер будинку, квартири, найменування населеного пункту, поштовий індекс), реквізити банківського рахунка поштового відділення);

оригінал виконавчого документа;

судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності);

оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету (у судових рішеннях про стягнення коштів з відповідного бюджету).

До заяви можуть додаватися інші документи, які містять відомості, що сприятимуть виконанню рішення про стягнення коштів (довідки та листи органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, або органів місцевого самоврядування, рішення органів досудового розслідування та прокуратури тощо).

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема, ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.

Частиною третьою статті 4 цього Закону визначено, що виконавчий документ підписується уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплюється печаткою. Скріплення виконавчого документа печаткою із зображенням Державного Герба України є обов'язковим, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, згідно із законом зобов'язаний мати таку печатку.

Отже, ухвала про повернення судового збору виготовляється у двох примірниках, які повинні містити оригінал підпису судді. Крім цього, примірник ухвали, який видається особі для пред'явлення до виконання, повинен бути скріплений відбитком гербової печатки.

З урахуванням зазначених норм, суд вважає за необхідне судовий збір у сумі 3728,19 грн., сплачений згідно платіжного доручення №1619 від 14.08.2018, повернути Головному управлінню ДФС у Київській області з Державного бюджету України.

Керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", статтями 142,143, 169, 243,248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1.Позовну заяву ГУ ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче об'єднання "Берком" про стягнення податкового боргу, - повернути позивачеві з усіма доданими до неї документами. 2. Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. 3. Повернути з Державного бюджету України на користь Головного управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 39393260, місцезнаходження: 03151, м.Київ, вул.Народного Ополчення, буд.5-А) судовий збір у розмірі 3728, 19 грн. (три тисячі сімсот двадцять вісім грн. 19 коп.).

4. Оригінал ухвали надіслати (видати) позивачу.

Ухвала в частині повернення судового збору набирає законної сили з моменту її підписання суддею не підлягає оскарженню.

Ухвала в частині повернення позовної заяви набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд .

Повний текст ухвали складено - 30.11.2018 р.

Суддя Кушнова А.О.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.11.2018
Оприлюднено04.12.2018
Номер документу78255786
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —320/5935/18

Ухвала від 30.11.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 12.11.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 26.07.2018

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Купавська Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні