Рішення
від 07.11.2018 по справі 214/95/18
САКСАГАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 214/95/18

2/214/2043/18

ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

07 листопада 2018 року, Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді Чернової Н.В.,

за участю секретаря -Звади Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за уточненою позовною заявою Громадської організації Криворізька незалежна правозахисна група в особі представника ОСОБА_1, що діє в інтересах ОСОБА_2 до ТОВ Промшахтоснаб про визнання припиненими трудових відносин та виключення з державного реєстру юридичних осіб актового запису про директора, -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ОСОБА_1, якій дії в інтересах ОСОБА_2, звернувся до суду з позовом, який в подальшому уточнив свої вимоги, просить суд трудові відносини ОСОБА_2 з ТОВ Промшахтоснаб визнати припиненими з 18 січня 2018 року, у зв'язку зі звільненням ОСОБА_2 з посади директора, за власним бажанням на підставі ст.38 КЗпП України.

В обґрунтування свої уточненних позовних вимогзнаначає, що у 21 травня 2012 року ОСОБА_2 було призначено на посаду директора ТОВ Промшахтоснаб . Відповідно до відомостей з Держреєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців засновником ТОВ Промшахтоснаб є ОСОБА_4, який не займається та не опікується своїм підприємством, на зв'язок не виходить, поштову кореспонденцію не отримує. Дане підприємство найманих працівників не має, а господарська діяльність фактично припинена. Директор є підзвітний загальним зборам учасників та організує виконання їх рішень. З огляду на вісутность діяльності підприємства та власного бажання ОСОБА_2 вкотре написала засновнику заяву про звільнення та 24.10.2017 року надіслала її на адресу основного відомого їй засновника Товариства ОСОБА_4 . 06.12.2017 року лист із заявою про звільнення було повернуто ОСОБА_2 поштою за зворотною адресою з відміткою про відсутність отримувача. Уповноважений за звільнення директора орган ТОВ Промшахтоснаб повідомлення директора ОСОБА_2 про своє звільнення не отримав, а тому було порушно її право бути звільненним із займаної посади за власним баджанням , та право на вільне обрання місця роботи на власниц розсуд. ОСОБА_2 з 2013 року належного зв'язку із засновниками ТОВ Промшахтоснаб не має, що є перешкодою у вільному звільнені з посади директора за вланим бажанням, та відповідно є причиною звернення до судую.

Представник позивача в судове засідання не зявився, надав суду письмову заяву, в якій просить суд розглядати справу за його відсутності, уточнені позовні вимоги підтримав, проти заочного розгляду справи не заперечував.

Відповідач в судове засідання не з'явився, відзиву не надав, про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому ЦПК України порядку.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

У зв'язку з чим фіксування судового засідання не здійснюється.

Керуючись п.1 ч.4 ст. 274 ЦПК України, суд вважає, що дану справу можливо вирішити на підставі наявних в ній доказів.

З наведених підстав просить суд визнати трудові відносини між ним та відповідачем, які оформлені трудовим договором, припиненими, внаслідок розірвання трудового договору з ініціативи працівника (ч.1ст.38 КЗпП України).

Суд відповідно до ст. 280 ЦПК України ухвалив провести заочний розгляд справи.

Дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за таких підстав.

Відповідно до витягу з Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців зареєстрована юридична особа з організаційно-правовою формою Товариства з обмеженою відповідальністю назвою Промшахтоснаб , про те що ОСОБА_2 призначено керівником, представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи з 21.05.2012 року.(а.с.3-4)

Згідно заяви ОСОБА_2 звернулась до засновника ТОВ Промшахтоснаб ОСОБА_5, в якій просить звільнити її з посади директора за сумісництвом з 30.09.2017 року за ст.38 КЗпП за власним бажанням.(а.с.6)

Відповідно до наказу Товариства з обмежною відповідальністю Промшахтоснаб №2 від 21 травня 2012 року Про прийняття на роботу за сумісництвом на підставі заяви прийнята ОСОБА_2 з 21 травня 2012 року на посаду директора за сумісництвом з окладом, згідно штатного розпису. (а.с.84)

З 21 травня 2012 року ОСОБА_2 було призначено на посаду директора ТОВ Промшахтоснаб , доки відповідач не ліквідував своє підприємство, не знявся з реєстрації. У зв'язку з тим, що трудовий договір не припинено, позивач не може влаштуватись на іншу роботу, оскільки позивач на даний час вважається зайнятою особою.

Відповідно до ст. 24 КЗпП України- трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи передбачені законодавством про працю, колективним договором, або угодою сторін.

В силу ст.24-1 КЗпП Україниу разі укладання трудового договору між працівником і фізичною особою фізична особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України.

Розірвання трудового договору, укладеного між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, має свої особливості.

Відповідно до п.8 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 8 червня 2001 року № 260, у разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статтіКодексу законів про працю України, про що сторони повідомляють центр зайнятості, який зареєстрував трудовий договір.

Пунктом 9 вказаного Порядку визначено, що відповідальна особа центру зайнятості протягом трьох робочих днів знімає трудовий договір з реєстрації, про що робить відповідний запис у книзі реєстрації трудових договорів. Фізична особа робить запис про підстави припинення трудового договору з посиланням на відповідні статті КЗпП України в третьому примірнику трудового договору, який після реєстрації зберігається в центрі зайнятості, і найманий працівник засвідчує своїм підписом припинення в третьому примірнику. На підставі цього відповідальна особа центру зайнятості знімає трудовий договір з реєстрації, про що робиться запис у книзі реєстрації трудових договорів та запис на трьох примірниках трудового договору про зняття з реєстрації трудового договору.

Таким чином, запис на примірниках трудового договору про його зняття з реєстрації робиться на підставі здійсненого фізичною особою - підприємцем запису про підстави припинення такого договору.

Із змісту ст. 21 КЗпП України випливає, що трудовий договір є двостороннім договором між працівником та роботодавцем, які по відношенню один до одного мають відповідні права та обов'язки. Інші суб'єкти мають право втручання у взаємовідносини цих сторін лише у випадках та в порядку передбаченому чинним законодавством.

Відповідно до п. 4 ч.1 ст.36 КЗпП України підставою припинення трудового договору є розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

За ч.1 ст.38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Відповідно, до п. 2.21-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників №58 від 29.07.93р., трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників.

Зазначені в абзаці першому цього пункту фізичні особи роблять записи до трудових книжок працівників про прийняття на роботу та звільнення з роботи відповідно до укладених з працівниками письмових трудових договорів, що зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості.

Внесені фізичною особою до трудових книжок записи підтверджуються підписом посадової особи органу державної служби зайнятості, незалежно від місця реєстрації трудового договору, і засвідчуються його печаткою.

Відповідно до Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затвердженого Міністерством праці та соціальної політики України від 08.06.2001 року № 260, Державний центр зайнятості є органом, на який покладено функції реєстрації (зняття з реєстрації) трудових договорів, які укладаються із фізичними особами-роботодавцями та найманими працівниками, а також підтвердження записів, внесених фізичними особами-роботодавцями до трудових книжок працівників. Зняття з реєстрації у центрі зайнятості трудового договору можливо за умови звернення до нього обох сторін трудових відносин. У разі виникнення трудового спору між сторонами трудових відносин фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником, а також у разі відсутності однієї із сторін у центрі зайнятості, підставою для зняття трудового договору з реєстрації є рішення суду, яке набрало законної сили, про припинення дії трудового договору.

Встановлені судом обставини свідчать про те, що на теперішній час трудові відносини між сторонами фактично припинені, однак процедура розірвання трудового договору відповідно до законодавства України про працю не виконана, оскільки місце перебування відповідача не відоме, тому, враховуючи особливості правового регулювання зняття з державної реєстрації трудового договору, позивач позбавлений можливості самостійно зняти його з реєстрації і захистити своє порушене право. А тому з вказаних підстав позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 12, 81, 89, 141, 229, 258, 263-265, 280 ЦПК України, ст.ст. 21, 36,38 КЗпП України суд

УХВАЛИВ:

Уточнені позовні вимоги Громадської організації Криворізька незалежна правозахисна група в особі представника ОСОБА_1, що діє в інтересах ОСОБА_2 до ТОВ Промшахтоснаб про визнання припиненими трудових відносин та виключення з державного реєстру юридичних осіб актового запису про директора - задовольнити в повному обсязі.

Визнати припиненою дію трудового договору, укладеного між ОСОБА_2 (поштова адреса: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) та Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_4 в особі засновника Товариством з обмеженою відповідальністю Промшахтоснаб , (ідентифікаційний код юридичної особи 37215482,520045, місто Кривий Ріг, вул. Волейбольна, буд №9), з 18 січня 2018 року, на підставі п.4 ч.1ст. 36 КЗпП України, внаслідок розірвання трудового договору з ініціативи працівника (ч.1ст.38 КзпП України).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивачем рішення суду може бути оскаржене до Дніпровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд міста Кривого Рогу протягом тридцяти днів з дня складення повного тесту рішення.

Суддя Н.В. Чернова

СудСаксаганський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення07.11.2018
Оприлюднено05.12.2018
Номер документу78285151
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —214/95/18

Ухвала від 27.12.2019

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Чернова Н. В.

Ухвала від 12.09.2018

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Чернова Н. В.

Рішення від 07.11.2018

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Чернова Н. В.

Ухвала від 23.05.2018

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Чернова Н. В.

Постанова від 16.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Барильська А. П.

Ухвала від 16.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Барильська А. П.

Ухвала від 29.01.2018

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Чернова Н. В.

Ухвала від 15.01.2018

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Чернова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні