"04" грудня 2018 р.
Ленінський районний суд м.Харкова
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
03 грудня 2018р. Справа №642/1763/18 Провадження №2/642/5338/18 Суд у складі: Головуючого судді Секретаря ОСОБА_1; ОСОБА_2;
За відсутності позивачки ОСОБА_3, відповідача ОСОБА_4, яки заявили про розгляд справи за їх відсутності;
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про зміну розміру стягнення аліментів на неповнолітню дитину, -
ВСТАНОВИВ:
Звертаючись до суду позивачка на підставі вимог статті 183, 192 СК України заявляє вимоги, а саме:
- змінити розмір стягнення аліментів та стягнути з ОСОБА_4 , на користь ОСОБА_3 , аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, 19 квітня 2004р.н. в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менш 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня вступу рішення в законну силу і до досягнення дитиною.
В мотивування позовних вимог позивачка зазначила: Згідно рішення Дергачівського районного суду м. Харкова від 15 листопада 2006 року з відповідача на користь позивачки стягнуто аліменти на неповнолітню дитину у розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня вступу рішення в законну силу і до досягнення дитиною.
На сьогоднішній день відбулися зміни у законодавстві.
З огляду на те, що змінилися обставини, позивачка вважає, що в інтересах неповнолітньої дитини слід змінити розмір аліментів, визначений за рішенням суду і стягнути їх в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідач своїх заперечень суду не надав.
Позивачка на позові наполягала, який визнав відповідач,що вказали в заяві наданої суду.
У разі визнання позову ухвалення рішення відбувається у порядку, визначеному ст.206 ч.4 ЦПК України.
Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд..
Відповідно до вимог статті 180 СК України визначено: Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Статтею 181 ч.3 СК України визначено: За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Вимогами статті 182 СК України визначено: Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Статтею 183 СК України визначено: Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Статтею 191 СК України визначено: Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
Статтею 192 ч.1 СК України визначено : Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Статтею 39 ч.1 п.5 Закону України Про виконавче провадження визначено: Виконавче провадження підлягає закінченню у разі скасування або визнання нечинним рішення, на підставі якого виданий виконавчий документ, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню;
Керуючись ст.11, 15, 62, 81, 169, 203, 213, 215, 223. 226, 263, 265, 282-284, 289, ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про зміну розміру стягнення аліментів на неповнолітню дитину, задовольнити повністю.
Змінити розмір стягнення аліментів, стягнути з ОСОБА_4 , на користь ОСОБА_3 ІПН 294451 2969, аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, 19 квітня 2004р.н., в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менш 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня вступу рішення в законну силу і до досягнення ОСОБА_5. повноліття.
Визнати, виконавчий лист виданий Дергачівським районним судом Харківської області про стягнення з ОСОБА_4 , на користь ОСОБА_3 , аліменти в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, 19 квітня 2004р.н. таким, що підлягає виконанню.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судовий збір у сумі 352 грн. 40коп.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі Апеляційна скарга на рішення суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення або виклику учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 Цивільно-процессуального кодексу України.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Харківського Апеляційного суду, або через Ленінський районний суд м.Харкова.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: В.М.Євтіфієв
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2018 |
Оприлюднено | 05.12.2018 |
Номер документу | 78304898 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Євтіфієв В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні