справа № 631/1379/18
провадження № 2/631/967/18
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
04 грудня 2018 року смт Нова Водолага
Нововодолазький районний суд Харківської області у складі судді Трояновської Т.М. розглянувши питання можливості відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1) до Просянської сільської ради Нововодолазького району Харківської області (місце знаходження:вулиця Центральна, 2, село Просяне, Нововодолазького району Харківської області) про продовження терміну на прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
Представник ОСОБА_2 - ОСОБА_3, що діє на підставі договору про надання правової допомоги № 54 від 29 листопада 2018 року, звернулася до Нововодолазького районного суду Харківської області з позовною заявою до Просянської сільської ради Нововодолазького району Харківської області, в якій просить визначити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, додаткровий строк для прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 терміном 3 місяці, у зв`язку з його поважністю.
Позовна заява пред'явлена з дотриманням правил підсудності, передбачених ст.30 ЦПК України та з додержанням вимог ст. ст. 175 - 177 ЦПК України.
Позовну заяву слід розглядати в порядку цивільного судочинства і вона підсудна Нововодолазькому районному суду Харківської області.
Істотних недоліків в оформлені матеріалів позову суддею не виявлено.
Підстави, визначені ст. ст. 185 - 186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Оскільки подані заявником матеріали не містять явних і очевидних перешкод для прийняття позову до розгляду, то провадження у справ належить відкрити.
Відповідно до ч. 2 та ч. 4 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. При цьому, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ та справ незначної складності.
Приписами ч. 4 ст. 274 ЦПК України передбачено заборону на обрання форми цивільного судочинства. Так, п. 2 ч. 4 вищезазначеної норми права встановлено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Таким чином, зважаючи на характер спірних правовідносин та з метою правильного вирішення спору, суддя вважає, що цивільну справу належить розглядати в порядку загального позовного провадження.
Позивачем до позовної заяви не додано заяв чи клопотань, які потребують вирішення без виклику сторін під час відкриття провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 27, ч. 5 ст. 128, 187, 260, 261, 352 - 355 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Прийняти позовну заяву ОСОБА_2 до Сільськогосподарського приватного акціонерного товариства Охоче про розірвання договору оренди землі та відкрити провадження у цивільній справі № 631/1379/18 (провадження 2/631/967/18).
Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 09 годину 00 хвилин 14 грудня 2018 року у приміщенні Нововодолазького районного суду Харківської області за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, смт. Нова Водолага, вул. 40 років Перемоги, 1.
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, протягом якого відповідач має право надіслати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
У строк для подання відзиву, відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч. 3 - 5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Відповідач не пізніше ніж у п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив, має право надати свої заперечення або письмові пояснення щодо відповіді на відзив, оформлені у відповідності з вимогами ч.ч. 3 - 5 ст. 178 ЦПК України, копія яких одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз'яснити сторонам та іншим учасникам справи, що відповідно до вимог ст. 83 ЦПК України, позивач, особи яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви; відповідач, повинний подати суду докази разом з поданням відзиву. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи .
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://nv.hr.court.gov.ua/sud2028/.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду виключно у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складання ухвали. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження такої ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду та з інших поважних причин.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею
Суддя Т.М.Трояновська
Суд | Нововодолазький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2018 |
Оприлюднено | 05.12.2018 |
Номер документу | 78310401 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нововодолазький районний суд Харківської області
Трояновська Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні