ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
04.12.2018 р. справа № 914/2132/18
Суддя Юркевич М.В., за участю секретаря Кияк І.В., розглянувши матеріали
позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю ТОПОС ПЛЮС , смт. Запитів Львівська область
до відповідача: AWARE CHOICE LIMITED, Лондон, ОСОБА_1
про: стягнення 14 653,11 PLN (польських злотих) (що еквівалентно 107 195,91 грн.)
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2 - представник
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю ТОПОС ПЛЮС звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до AWARE CHOICE LIMITED, Лондон, ОСОБА_1 про стягнення 14 653,11 PLN (польських злотих) (що еквівалентно 107 195,91 грн.) згідно контракту №19-04-2018р. від 19.04.2018р.
Ухвалою від 19.11.2018р. було відкрито провадження у даній справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 04.12.2018р.
В судове засідання 04.12.2018р. з'явився представник позивача, на виконання вимог ухвали суду від 19.112018р. надав для огляду оригінали документів, що додані до позовної заяви.
В ході судового засідання в підготовчому провадженні судом встановлено наступне:
Відповідачем по даній справі є іноземна юридична особа AWARE CHOICE LIMITED з місцезнаходженням останньої в м. Лондон, ОСОБА_1. (85 Great Portland street, W1W 7LT, London, Great Britain, company number 10920747).
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 76 Закону України «Про міжнародне приватне право» , суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у ст. 77 цього Закону.
Сторонами, в п. 9.2. контракту передбачено, що уразі, якщо сторони не можуть дійти згоди, всі спори, розбіжності або вимоги, що виникають за цим контрактом або у зв'язку з ним, в тому числі, що стосуються його виконання, порушення, припинення або недійсності, підлягають вирішенню в господарському суді України.
Враховуючи те, що за контрактом, продавцем виступає позивач, місцезнаходження якого є Львівська область, тому в даному випадку необхідно застосовувати норми ГПК України щодо підсудності спору Господарському суду Львівської області.
В силу приписів ст. 365 ГПК України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов'язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно ч.1, 2 ст. 367 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Згідно зі ст.3 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах від 15.11.1965р., до якої Об'єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії приєдналось 15.07.1955 р., а Україна - 19.10.2000 р., орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
У ч. 3 ст. 5 Конвенції зазначається, що якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.
Особливості виконання Конвенції визначено розділом VI Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України і Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 р. №1092/5/54
Пунктом 2. 1. Інструкції передбачено, що у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави.
У разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв'язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається (п. 2.2. Інструкції).
Частина 2 ст.15 Конвенції визначає, що кожна Договірна Держава може заявити, що суддя незалежно від положень частини першої цієї статті може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією, b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців, c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.
Враховуючи те, що відповідач - AWARE CHOICE LIMITED є нерезидентом, то про розгляд цієї справи його належить повідомляти в порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах 1965р.
Зважаючи на те, що у суду виникла необхідність вручення документів нерезиденту шляхом направлення судового доручення в порядку ст. 367 ГПК України, то розгляд справи слід відкласти на строк, зазначений у ч.2 ст.15 Конвенції 1965р.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 228 ГПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
За таких обставин суд вважає за доцільне провадження у справі зупинити на строк, визначений для вручення документів відповідачу.
Керуючись ст.ст. 228, 234, 367 ГПК України, Законом України «Про міжнародне приватне право» , ст.ст. 3, 5, 10, 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Зупинити провадження у справі № 914/2132/18 у зв'язку із зверненням господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
2. Підготовче судове засідання призначити на 04.06.2019 о 10:00 год. У разі, якщо виклик (повідомлення) на виконання вимог ухвали суду не буде вручено своєчасно, суд врахує це та розгляне справу в день наступного судового засідання, що відбудеться 04.07.2019р. о 10:00 год.
3. Засідання відбудеться за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 128 (2 поверх).
4. Зобов'язати позивача в строк до 15.01.2019 через канцелярію Господарського суду Львівської області надати нотаріально засвідчений переклад на англійську мову у трьох примірниках наступних документів:
- позовної заяви у справі № 914/2132/18 разом з долученими до неї документами;
- ухвали про відкриття провадження у справі № 914/2132/18 від 19.11.2018р.;
- ухвали про зупинення провадження у справі № 914/2132/18 від 04.12.2018р.;
- прохання про вручення.
5 . Відповідачу:
- відповідно до ст. 166 ГПК України протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзив; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та документи долучені до нього, докази відправки представити суду до початку судового засідання; докази сплати заборгованості; докази що підтверджують правовий статус відповідача.
6. Звернутися до компетентного органу Великої ОСОБА_1 (The Senior Master for the attention of the Foreign Process Section) за місцем знаходження AWARE CHOICE LIMITED із судовим дорученням про вручення документів у порядку, встановленому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в строки та в порядку визначеному ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Суддя Юркевич М. В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2018 |
Оприлюднено | 06.12.2018 |
Номер документу | 78323726 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Юркевич М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні