У Х В А Л А
06 грудня 2018 року слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора другого відділу управління процесуального керівництва прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.10.2018 року за № 42018040000001344, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.
06 грудня 2018 року до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання прокурора другого відділу управління процесуального керівництва прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про арешт майна.
В своємуклопотанні прокурорпросить:накласти арешт на майно шляхом тимчасового позбавлення права на відчуження та розпорядження грошовими коштами, які знаходяться та можуть надійти на розрахункові рахунки, відкриті у АТ "Укрексімбанк" (МФО 322313), а саме - № НОМЕР_1 Код валюти: 980, Назва валюти: українська гривня; № НОМЕР_1 Код валюти: 978, Назва валюти: Євро; № НОМЕР_1 Код валюти: 840, Назва валюти: Долар США; № НОМЕР_1 Код валюти: 643, Назва валюти: Росiйський рубль; № НОМЕР_2 Код валюти: 980, Назва валюти: українська гривня; № НОМЕР_2 Код валюти: 643, Назва валюти: Росiйський рубль; № НОМЕР_2 Код валюти: 978, Назва валюти: Євро; № НОМЕР_2 Код валюти: 840, Назва валюти: Долар США, ТОВ «Техпоставка» (код ЄДРПОУ 30493751); зупинити видаткові операції по рахункам - № НОМЕР_1 Код валюти: 980, Назва валюти: українська гривня; № НОМЕР_1 Код валюти: 978, Назва валюти: Євро; № 26008000029228 Код валюти: 840, Назва валюти: Долар США; № НОМЕР_1 Код валюти: 643, Назва валюти: Росiйський рубль; № НОМЕР_2 Код валюти: 980, Назва валюти: українська гривня; № НОМЕР_2 Код валюти: 643, Назва валюти: Росiйський рубль; № НОМЕР_2 Код валюти: 978, Назва валюти: Євро; № НОМЕР_2 Код валюти: 840, Назва валюти: Долар США, ТОВ «Техпоставка» (код ЄДРПОУ 30493751); за винятком видаткових операцій, пов`язаних з перерахуванням грошових коштів по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) в бюджет або державні цільові фонди, а так само по сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та видатків пов`язаних з виплатою заробітної плати; зобов`язати службових осіб АТ "Укрексімбанк" (МФО 322313) надати інформацію в письмовому вигляді щодо залишку коштів на арештованих рахунках, посилаючись на обставини викладені у клопотанні.
Прокурор у судове засідання не з`явився, надав заяву, в якій просив розглянути клопотання без його участі.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання без участі представника юридичної особи.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора другого відділу управління процесуального керівництва прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про арештмайна не підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 2 ст. 171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
На підставі вищевикладеного, слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора не підлягає задоволенню, оскільки прокурором в клопотанні про арешт майна не наведено обґрунтованих підстав у зв`язку із якими потрібно накласти арешт, та посилання на те, що вказані поточних рахунків є речовими доказами нічим не підтверджується, оскільки в матеріалах самого клопотання відсутня постанова про визнання речовим доказом
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 170-175, 309 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання прокурора другого відділу управління процесуального керівництва прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про арештмайна - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду, шляхом подачі протягом 5-ти днів з дня проголошення ухвали, апеляційної скарги.
Особи які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5-ти днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78388311 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Ігнатенко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні