Справа № 716/2106/18
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
10.12.18 року м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С. вивчивши позовну ОСОБА_1 до територіальної громади с. Горішні Шерівці Заставнівського району Чернівецької області, третя особа - відділ Держгеокадастру у Заставнівському районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області про визнання права власності на спадкове майно за заповітом, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 , яка зареєстрована та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі представника ОСОБА_2 (місцезнаходження за місцем роботи - вул. Галицького, 1-а м. Заставна Чернівецької області) , звернулася до суду з позовною заявою до територіальної громади с. Горішні Шерівці Заставнівського району Чернівецької області (місцезнаходження с. Горішні Шерівці Заставнівського району Чернівецької області), третя особа - відділ Держгеокадастру у Заставнівському районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області (місцезнаходження м.Заставніа, вул. Чорновола, 6 Чернівецької області) про визнання права власності на спадкове майно за заповітом , в якій просить визнати за ОСОБА_1 право власності на земельні ділянки із кадастровими номерами 7321583300:01:001:0060 та 7321583300:01:009:0060 із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходяться на території Горішньошерівецької сільської ради після смерті ОСОБА_3, який помер 06.01.2004 року.
Підставою для звернення до суду із даною позовною заявою є та обставина, що у зв'язку із смертю 06.01.2004 року спадкодавця ОСОБА_3, відкрилася спадщина на все належне йому майно. Спадщину позивач вчасно прийняв та звернувся до нотаріуса з метою отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, однак нотаріус їй відмовила у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Крім того, позивачем заявлено клопотання про витребування від державного нотаріуса Заставнівської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 копії спадкової справи №758/04.
У відповідності до ч. 1 ст. 84 ЦПК України часник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. А згідно вимог ч. 2 ст. 83 ЦПК позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно ст. 8 ЗУ Про нотаріат довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв'язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов'язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу, а також на обґрунтовану письмову вимогу державного виконавця, приватного виконавця за виконавчим провадженням з обов'язковим зазначенням номера виконавчого провадження та реквізитів виконавчого документа, на підставі якого здійснюється виконавче провадження.
Саме тому, документи, які просить витребувати позивач відносяться до нотаріальної таємниці можуть бути надані в спосіб, не інакше ніж на обґрунтовану письмову вимогу суду.
За вказаних обставин, приходжу до висновку, що клопотання позивача про витребування доказів підлягає задоволенню.
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 187 ЦПК України в ухвалі про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі зазначається результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 83, 84, 175, 177, 187, 274, 277 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади с. Горішні Шерівці Заставнівського району Чернівецької області, третя особа - відділ Держгеокадастру у Заставнівському районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області про визнання права власності на спадкове майно за заповітом.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити і провести підготовче судове засідання по даній цивільній справі о 09-15 годині 11.01.2019 року в залі судових засідань №1 Заставнівського районного суду Чернівецької області, який розташований в м. Заставна Чернівецької області, вул. Незалежності, 95.
Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі подати:
-до Заставнівського районного суду Чернівецької області: відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України; всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; зустрічний позов відповідно до вимог ст.193 ч.1 ЦПК України;
-позивачу : копію відзиву на позовну заяву та доданих до неї документів.
У разі неподання відзиву на позов суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами.
Витребувати від державного нотаріуса Заставнівської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 (м. Заставна, вул. Бажанського, 4 Чернівецької області ) копію спадкової справи №758/04.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-потралі ОСОБА_5 України - https://court.gov.ua/sud2404/gromadyanam/csz .
Копію ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження по справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати сторонам та третім особам (в разі їх наявності).
Роз'яснити сторонам, що ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206 , 207 цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п.8 ч.1 ст.353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суду Чернівецької області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя Стрілець Я.С.
Суд | Заставнівський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2018 |
Оприлюднено | 11.12.2018 |
Номер документу | 78440414 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заставнівський районний суд Чернівецької області
Стрілець Я. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні