ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
10 грудня 2018 року Справа № 01/5026/1159/2011
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді - Васяновича А.В.,
секретар судового засідання - Козоріз О.І.,
за участю представників сторін:
від товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" - представник не з'явився,
від публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" - Охріменко Р.О. - представник за довіреністю,
ліквідатора Іванюка Олександра Миколайовича,
від Головного територіального управління юстиції у Черкаській області - Андрієнко Є.В. - представник за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг
Інтерпрайс Інтра"
про визнання поточних кредиторських вимог
у справі
за заявою публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк", м. Київ
до товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча
компанія", м. Черкаси
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду Черкаської області знаходиться справа за заявою публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк" до товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча компанія" про визнання банкрутом.
Постановою господарського суду Черкаської області від 28 березня 2018 року припинено процедуру санації товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча компанія". Припинено повноваження керуючого санацією Пирога І.Г. Визнано товариство з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча компанія" банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1247, видане 15 липня 2013 року; поштова адреса: АДРЕСА_1).
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 20 червня 2018 року постанову господарського суду Черкаської області від 28 березня 2018 року залишено без змін.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 12 листопада 2018 року справу №01/5026/1159/2011 прийнято до свого провадження суддею Васяновичем А.В.
До господарського суду Черкаської області від товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" надійшла заява про визнання поточних кредиторських вимог на суму 93 925 грн. 40 коп.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 14 листопада 2018 року розгляд заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" про визнання поточних кредиторських вимог призначено в судовому засіданні на 10 грудня 2018 року.
Представник товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Про дату, час і місце проведення судового засідання підприємство було належним чином повідомлене, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області.
Ліквідатор в судовому засіданні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" визнав частково.
В своїй письмовій заяві ліквідатор поточні вимоги визнавав повністю.
Письмових заперечень від голови комітету кредиторів та інших учасників судового провадження щодо заявлених поточних вимог до суду не надходило.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника голови комітету кредиторів та ліквідатора, суд вважає за необхідне заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" про визнання поточним кредитором задовольнити частково з наступних підстав:
Під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Рішенням зборів комітету кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча компанія" від 06 лютого 2017 року (оформлене протоколом №1) головою комітету кредиторів обрано публічне акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України" в особі філії публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" в м. Черкасах.
Згідно ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно абз. 9 ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 6 ст.23 вищевказаного Закону за наслідками розгляду кредиторських заяв господарський суд ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги кредиторів.
Черговість задоволення вимог кредиторів встановлено ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З матеріалів справи вбачається, що оголошення про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча компанія" та відкриття ліквідаційної процедури було опубліковано в газеті "Голос України" на офіційному веб сайті Вищого господарського суду України від 02 квітня 2018 року за №50373.
Із заявою про визнання поточним кредитором товариство з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" звернулося до суду 13 липня 2018 року (а.с. 73 т. 78).
Тобто, кредиторські вимоги заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання.
Також судом встановлено, що 14 грудня 2017 року між товариством з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" (постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча компанія" (покупець) було укладено договір за №1367.
Згідно умов договору постачальник зобов'язався в строки та на умовах, викладених у цьому договорі, поставляти та передавати у власність покупця - вакуумні пакети, а покупець - своєчасно приймати та оплачувати вартість товару протягом 14 календарних днів з дати поставки, якщо інший порядок оплати не узгоджений додатково сторонами.
На виконання умов вищевказаного договору з 21 лютого по 18 квітня 2018 року кредитором було поставлено боржнику товар на загальну 97 680 грн. 00 коп., що підтверджується копіями видаткових накладних.
Водночас боржник обов'язок щодо оплати вартості поставленого товару виконав частково.
Кредитор у своїй заяві вказував, що заборгованість за товар існує лише за вищенаведений період поставки і його розмір становить 93 925 грн. 40 коп.
У частині 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, зазначено, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута. Вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Як зазначалося вище, 28 березня 2018 року постановою господарського суду Черкаської області товариство з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча компанія" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
З дня визнання боржника банкрутом господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав.
Тобто, на весь товар, що поставлявся до моменту визнання боржника банкрутом строк виконання грошового зобов'язання настав.
Водночас судом встановлено, що заявлені вимоги за поставлений товар 16-18 квітня 2018 року на загальну суму 9 792 грн. 00 коп., фактично виникли за період після визнання боржника банкрутом.
Поставка вакуумних пакетів після визнання боржника банкрутом не пов'язана із здійсненням ліквідаційної процедури, оскільки з моменту визнання боржника банкрутом господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу.
Тобто, лише товар, що станом на 28 березня 2018 року вже був поставлений товариству з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча компанія" міг бути (із врахуванням технологічного циклу) використаний під час виготовлення м'ясної продукції.
Під час розгляду кредиторських вимог товариство даного висновку суду належними та допустимими доказами (зокрема, розрахунками необхідності використання вакуумних пакетів для виготовлення готової продукції після визнання боржника банкрутом із врахуванням технологічного циклу з посиланням на відповідні технологічні умови, державні стандарти, а також із врахуванням залишку м'ясної сировини на складі банкрута, що підлягала переробці) не спростувало.
Отже, заявлені товариством з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" вимоги за поставлений товар на суму 9 792 грн. 00 коп. товариству з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча компанія" не є поточними вимогами в розумінні ст. 23 Закону про банкрутство та не можуть сплачуватись банкрутом в силу імперативних приписів Закону про банкрутство, оскільки такі зобов'язання виникли після визнання підприємства банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
При цьому судом враховано аналогічні правові висновки щодо застосування положень вказаних норм права, які викладено в постанові Верховного Суду від 14 червня 2018 року справа №918/169/18.
Судом було також враховано, що у разі коли заявнику станом на 28 березня 2018 року не було відомо про прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом, то після опублікування 02 квітня 2018 року відповідного оголошення про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська продовольча компанія" товариство з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" не було позбавлене можливості відмовитися від договору поставки, або розірвати договір та вимагати повернення свого майна в натурі, а у разі неможливості його повернення заявити вимоги про відшкодування понесених збитків.
Крім того, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає можливість погашення в шосту чергу в ліквідаційній процедурі вимог, які заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлених взагалі.
Оскільки товариство з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" з відповідною заявою звернулося до суду з пропуском двохмісячного строку з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, то з урахуванням норм абз. 9 ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги товариства підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів у шосту чергу.
За таких обставин заява товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до підпункту 10 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після повідомлення про визнання боржника банкрутом судовий збір справляється в подвійному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 1 762 грн. 00 коп.
При зверненні до суду з відповідною заявою товариством з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" було сплачено лише 1 762 грн. 00 коп., що підтверджується платіжним дорученням №15070 від 14 червня 2018 року.
Оскільки кредитором при зверненні до суду не було повністю сплачено судовий збір, суд вважає за необхідне стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" в доход Державного бюджету України решту судового збору в розмірі 1 762 грн. 00 коп.
На підставі вищевказаного, та керуючись ст. ст. 38, 45 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 234 ГПК України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" про визнання поточних кредиторських вимог задовольнити частково.
2. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" на суму 3 524 грн. 00 коп. витрати на оплату судового збору, як вимоги першої черги та на суму 84 133 грн. 40 коп. основного боргу, як вимоги шостої черги.
3. Решту поточних кредиторських вимог товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" - відхилити.
4. Внести визнані поточні кредиторські вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" до реєстру вимог кредиторів.
5. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра", вул. Кіквідзе,5,оф. 8, м. Київ, ідентифікаційний код 20067704 в доход Державного бюджету України через Державну судову адміністрацію України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, ідентифікаційний код 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 - 1 762 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні 00 коп.) судового збору.
Видати наказ.
6. Копію ухвали надіслати голові комітету кредиторів публічному акціонерному товариству "Державний експортно-імпортний банк України", товариству з обмеженою відповідальністю "Дизайн Інжінірінг Інтерпрайс Інтра" та ліквідатору Іванюку Олександру Миколайовичу.
Суддя А.В. Васянович
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2018 |
Оприлюднено | 11.12.2018 |
Номер документу | 78450425 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні