Рішення
від 04.12.2018 по справі 120/3953/18-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

04 грудня 2018 р. Справа № 120/3953/18-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Дончика В.В.,

за участю:

секретаря судового засідання: Медвідь І.О.,

представника відповідача: Лукашук Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Тульчинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

в с т а н о в и в :

02.11.2018 року ОСОБА_2 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниця про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначила, що в 1979 році, працевлаштувалась на роботу в колгосп ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району. З липня 1979 року працювала телятницею в колгоспі ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району. Починаючи з січня 1984 по лютий 2000 рік працювала на посаді доярки (оператора машинного доїння) в цьому-ж колгоспі.

В лютому 2000 року колгосп ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району реформовано в СТОВ ім. Яценка, яке стало правонаступником колишнього колгоспу. З березня 2000 по 15 грудня 2003 року позивачка продовжила працювати дояркою в СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району.

Наказом директора СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району № 23 від 15 грудня 2003 року звільнена з роботи в зв'язку зі скороченням штату, на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України.

Із записів трудової книжки колгоспника, виданої на ім'я позивачки, вбачається, що вона з липня 1979 по грудень 2003 року безперервно пропрацювала в сільськогосподарських підприємствах спочатку на посаді телятниці, а потім доярки, тобто виконувала роботу, пов'язану з доглядом великої рогатої худоби, виконуючи встановлені норми обслуговування тварин.

Після того як позивачці виповнилось 55 років, в листопаді 2016 року звернулась до Управління Пенсійного фонду України у Немирівському районі про призначення пенсії на пільгових умовах, враховуючи тривалий стаж роботи на посаді телятниці та доярки спочатку в колгоспі, а потім СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району Вінницької області.

Однак, в грудні 2016 року Управління Пенсійного фонду України у Немирівському районі повідомило позивачку, що їй не може бути призначена пільгова пенсія, так як неможливо зарахувати весь період її роботи на посаді доярки до пільгового стажу через відсутність підтверджуючих документів про встановлення норм обслуговування тварин в колгоспі та СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району Вінницької області та їх виконання, тобто у позивачки відсутній необхідний пільговий стаж.

У зв'язку із викладеним, позивачка звернулась до суду з заявою про встановлення факту виконання встановлених норм обслуговування тварин.

Рішенням Немирівського районного суду від 24.05.2017 року встановлено юридичний факт, відповідно до якого довідка Архівного сектора Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області №01-18- 127 від 30.11.2016 року з інформацією про трудовий стаж ОСОБА_2 належить позивачці, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительці с. Ометинці Немирівського району Вінницької області, а також встановлено факт виконання встановлених норм обслуговування тварин - позивачкою, ІНФОРМАЦІЯ_1 на посаді доярки (оператора машинного доїння) в період часу:

- з липня 1979 року по лютий 2000 року в колгоспі ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району Вінницької області;

- з березня 2000 року по 15 грудня 2003 року в СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району Вінницької області.

Крім того, з 13.06.2017 року по 10.04.2018 року позивачка працювала оператором машинного доїння в ПП Деметра-2010 при нормі обслуговування 50 корів. 10.04.2018 року звільнена за власним бажанням згідно п.1 ст.38 КзпПУ.

В загальному позивачка має 25 років 2 місяці 27 днів загального стажу роботи, з яких понад 20 років стажу роботи дояркою, що дає їй право на призначення пенсії на пільгових умовах.

В квітні 2018 року ОСОБА_2 звернулась до відповідача із відповідною заявою про призначення пенсії на пільгових умовах, однак їй було відмовлено у призначені пенсії в зв'язку з недотриманням вимог ст.12 п. д Закону України Про пенсійне забезпечення , а саме при перевірці за період роботи з 13.06.2017 року по 10.04.2018 року в ПП Деметра-2010 , відсутні документи первинного обліку обслуговування тварин та їх виконання.

Позивачка вважає таку відмову протиправною та такою, що порушує її права, з огляду на що звернулася до суду з даним адміністративним позовом, у якому просила:

- визнати протиправною відмову Тульчинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області у призначенні позивачці пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ;

- зобов'язати Тульчинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області призначити, нарахувати та виплатити позивачці пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту підпункту 5 пункту 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з моменту подання заяви про призначення пенсії.

Ухвалою від 07.11.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній адміністративній справі, розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження. Судове засідання призначено на 04.12.2018 року.

29.11.2018 року представником відповідача подано відзив на позовну заяву (вх. №54844), у якому останній зазначив, що відповідно до підпункту 5 пункту 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пільгових умовах пенсія за віком призначається жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування. Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Під нормою обслуговування розуміється кількість голів корів, закріплених за робітницею, яких зобов'язана обслужити на протязі встановленого робочого дня (зміни) у визначених організаційно - технічних умовах. При призначенні зазначеним робітницям пенсії на пільгових умовах враховується виконання норм обслуговування, які встановлені на рівні не нижче технічно обґрунтованих норм.

Виходячи з положень зазначених норм, питання встановлення та виконання норм обслуговування відноситься до компетенції адміністрації колгоспу, радгоспу чи іншого підприємства, де виконується робота, які своїми довідками підтверджують факт виконання норм обслуговування, що дає право на пенсію, а у випадку відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.

Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а в разі відсутності її чи відповідних записів у ній наявність трудового стажу підтверджується в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Пунктом 1, 3 "Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637, передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документа, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно роз'яснення Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1999 року р. №7 Про порядок призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками - операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства , для підтвердження стажу роботи на пільгових умовах особа подає до Пенсійного фонду України трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, а також уточнюючу довідку про стаж роботи, яка дає право на пільгове пенсійне забезпечення, встановленого зразка.

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. Довідка видається підприємством, або його правонаступником.

В разі ліквідації підприємства без визначення правонаступника, періоди роботи, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах підтверджуються Комісією з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах при головному управлінні Пенсійного Фонду України у Вінницькій області діяльність якої врегульована на підставі Порядку, затвердженого постановою правління ПФУ №18-1 від 10.11.2016 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 року за №1231/13105 .

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року N 22-1, передбачено, що право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Відповідно до поданих позивачкою документів, підтвердження стажу роботи позивачки на посадах що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах з 1979 року по 2003 рік, вирішувала комісія при головному управлінні Пенсійного фонду України Вінницької області.

Рішенням комісії від 29.05.2018 року № 9 при головному управлінні Пенсійного фонду України в Вінницькій області про підтвердження періоду роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, дояркою в колгоспі ім. Яценка, с. Осетинці, Немирівського району, яке згідно витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань припинило свою діяльність у зв'язку з банкрутством, було підтверджено періоди роботи ОСОБА_2 з 01.01.1984 року по 30.04.2002 року, з 01.06.2002 року по 30.11.2003 року , що дають право на пільгове пенсійне забезпечення відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 114 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , та відмовлено в підтвердженні періодів роботи з 01.05.2002 року по 31.05.2002 року, з 01.12.2003 року по 15.12.2003 року, оскільки відсутні дані про заробітну плату, а також відмовлено в підтверджені періоду роботи з 15.01.1979 року по 31.12.1983 року, оскільки первинними документами не підтверджено роботу за пільговою професією.

Відповідно до наданої ОСОБА_2 пільгової довідки від 11.04.2018 року № 31 про підтвердження наявного трудового стажу роботи за період з 13.06.2017 року по 10.04.2018 року в ПП "Деметра - 2010", відповідач зауважив, що довідка видана на бланку не встановленого зразка, та відсутній підпис начальника відділу кадрів.

Довідка № 34 від 11.04.2018 року видана ПП "Деметра-2010", не містить підстави видачі довідки, та не зазначено скільки голів обслуговувала позивач при встановленій нормі 50 корів.

Тому, відповідачем направлено запит до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, щодо відповідності даних про стаж виданих, які містяться в довідках ПП Деметра-2010 з первинними документами.

Відповідно до довідки про відповідність даних про стаж та/або заробітну плату первинними документам, що надані для підтвердження факту роботи для призначення пенсії на загальних підставах від 13.08.2018 року № 789 Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, зазначається, що документи про встановлення норм обслуговування корів на підприємстві відсутні.

На момент звернення за призначенням пенсії згідно поданих документів загальний трудовий стаж позивачки складає 25 років 2 місяці 27 днів, пільговий стаж роботи 19 років, 5 місяців 17 днів, що не дає їй право на оформлення пенсії за віком на пільгових умовах.

На підставі викладеного, позивач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

У судове засідання позивачка не з'явилась, про дату, час та місце судового засідання повідомлялась завчасно та належним чином, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечив щодо задоволення заявлених позовних вимог, з мотивів викладених у письмовому відзиві на позовну заяву, просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Суд, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

Як вбачається із матеріалів справи, згідно відомостей трудової книжки №1250 від 11.02.1982 року, ОСОБА_2 в 1979 році, працевлаштувалась на роботу в колгосп ім. Яценка с. Ометинці Немирівського. З липня 1979 року я працювала телятницею в колгоспі ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району. З січня 1984 по лютий 2000 рік працювала на посаді доярки (оператора машинного доїння) в цьому ж колгоспі. В лютому 2000 року колгосп ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району реформовано в СТОВ ім. Яценка. З березня 2000 по 15 грудня 2003 року позивачка працювала дояркою в СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району. Наказом директора СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району № 23 від 15 грудня 2003 року звільнена з роботи в зв'язку зі скороченням штату, на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України.

В листопаді 2016 року позивачка звернулась до Управління Пенсійного фонду України у Немирівському районі із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах, враховуючи стаж роботи на посаді телятниці та доярки в колгоспі, а потім СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району Вінницької області.

У відповідь Управління Пенсійного фонду України у Немирівському районі повідомило позивачку, що їй не може бути призначена пільгова пенсія, так як неможливо зарахувати весь період її роботи на посаді доярки до пільгового стажу через відсутність підтверджуючих документів про встановлення норм обслуговування тварин в колгоспі та СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району Вінницької області та їх виконання, тобто у позивачки відсутній необхідний пільговий стаж.

У зв'язку із викладеним, позивачка звернулась до суду з заявою про встановлення факту виконання встановлених норм обслуговування тварин.

Рішенням Немирівського районного суду від 24.05.2017 року встановлено юридичний факт, відповідно до якого довідка Архівного сектора Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області №01-18- 127 від 30.11.2016 року з інформацією про трудовий стаж ОСОБА_2 належить позивачці, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительці с. Ометинці Немирівського району Вінницької області, а також встановлено факт виконання встановлених норм обслуговування тварин - позивачкою, ІНФОРМАЦІЯ_1 на посаді доярки (оператора машинного доїння) в період часу:

- з липня 1979 року по лютий 2000 року в колгоспі ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району Вінницької області;

- з березня 2000 року по 15 грудня 2003 року в СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району Вінницької області.

Судом з'ясовано, що з 13.06.2017 року по 10.04.2018 року позивачка працювала оператором машинного доїння в ПП Деметра-2010 при нормі обслуговування 50 корів. 10.04.2018 року звільнена за власним бажанням, згідно п.1 ст.38 КзпПУ.

В загальному позивачка має 25 років 2 місяці 27 днів загального стажу роботи.

Таким чином, маючи стаж роботи дояркою (операторами машинного доїння) понад 20 років, в квітні 2018 року ОСОБА_2 звернулась до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах, однак відповідачем відмовлено їй у призначені пенсії в зв'язку з недотриманням вимог п. д ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення , а саме при перевірці за період роботи з 13.06.2017 року по 10.04.2018 року в ПП Деметра-2010 відсутні документи первинного обліку обслуговування тварин та їх виконання.

Згідно довідок виданих ПП Деметра-2010 №31 від 11.04.2018 року, №60, №59 від 05.09.2018 року слідує, що з 13.06.2017 року по 10.04.2018 року позивачка працювала оператором машинного доїння в ПП Деметра-2010 при нормі обслуговування 50 корів і середньодобовому надої молока 9.0 цнт.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Так, відповідно до підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пільгових умовах пенсія за віком призначається жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

За правилами п.п. 1, 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок від 12.08.1993 №637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами (п.1). У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (п. 20).

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Як вбачається із матеріалів справи, на час звернення з заявою до відповідача позивачка мала достатній стаж (більше 20 років на роботах дояркою (оператором машинного доїння) в колгоспі та інших підприємствах сільського господарства), для призначення їй пенсії за віком на пільгових умовах згідно підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та який підтверджений трудовою книжкою, архівними довідками Комунальної установи "Немирівський районний трудовий архів" та довідками ПП Деметра-2010 .

Водночас, як слідує із відмови відповідача у призначені пільгової пенсії позивачці, єдиною підставою для не зарахування до пільгового стажу роботи позивачки періоду її роботи дояркою (оператором машинного доїння) з 13.06.2017 року по 10.04.2018 року в ПП Деметра-2010 , слугувала відсутність документів первинного обліку обслуговування тварин та їх виконання.

Разом з тим, відсутність документів первинного обліку обслуговування тварин, виконання яких повинно враховуватися при призначенні дояркам пенсії за віком на пільгових умовах, та не затвердження (та як наслідок відсутність відповідних підтвердних документів) норм обслуговування тварин для доярок господарства за вищевказані роки на відповідних підприємствах, де працювала позивачка, на думку суду, не може свідчити про невиконання нею таких норм та не спростовує факту виконання ОСОБА_2 робіт за посадою доярка (оператор машинного доїння).

При цьому, суд відмічає, що Порядок призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками - операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, на який посилається відповідач, було прийнято саме з метою створення юридичних механізмів підтвердження трудового стажу працівників з метою належної реалізації ними права на пенсійне забезпечення, в зв'язку з чим Порядком передбачено кілька альтернативних способів підтвердження трудового стажу, які можуть бути застосовані в різних ситуація (на підставі інших, ніж трудова книжка, документів або на підставі показань свідків).

Судом з'ясовано, що рішенням Немирівського районного суду від 24.05.2017 року встановлено юридичний факт, відповідно до якого довідка Архівного сектора Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області №01-18- 127 від 30.11.2016 року з інформацією про трудовий стаж ОСОБА_2 належить позивачці, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительці с. Ометинці Немирівського району Вінницької області, а також встановлено факт виконання встановлених норм обслуговування тварин - позивачкою, ІНФОРМАЦІЯ_1 на посаді доярки (оператора машинного доїння) в період часу:

- з липня 1979 року по лютий 2000 року в колгоспі ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району Вінницької області;

- з березня 2000 року по 15 грудня 2003 року в СТОВ ім. Яценка с. Ометинці Немирівського району Вінницької області.

Крім того, згідно довідок виданих ПП Деметра-2010 №31 від 11.04.2018 року, №60, №59 від 05.09.2018 року слідує, що з 13.06.2017 року по 10.04.2018 року позивачка працювала оператором машинного доїння в ПП Деметра-2010 при нормі обслуговування 50 корів і середньодобовому надої молока 9.0 цнт.

Таким чином, підтвердженням (доказом) того, що позивачка працювала повний робочий день дояркою (оператором машинного доїння) в колгоспі та інших підприємствах сільського господарства більше 20 років є записи в її трудовій книжці та наявні у матеріалах справи довідки, що відповідають вимогам законодавства і не потребує інших способів доведення цього факту.

Таким чином, усі вищенаведені обставини, на переконання суду, свідчать про наявність у позивачки права на пенсію згідно підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Позивачкою надано докази, які не спростовані відповідачем, про те, що вона має право на призначення пенсії з підстав, передбачених підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", однак, відповідачем протиправно не враховано пільговий стаж за період роботи з 13.06.2017 року по 10.04.2018 року в ПП Деметра-2010 , та відмовлено у призначенні такої пенсії, а тому такі дії не можуть відповідати ч. 2 ст. 2 КАС України.

При цьому, судом враховано, що відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV, пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:

1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. У разі якщо при відстрочці часу призначення пенсії за віком не здійснюється підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу, пенсія, обчислена відповідно до статті 29 цього Закону, призначається з дня, що настає за останнім днем повного місяця відстрочки часу виходу на пенсію, який враховано до страхового стажу;

2) пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності;

3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивачки в повному обсязі та визнати незаконними дії відповідача щодо відмови ОСОБА_2 у призначенні та нарахуванні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та зобов'язати відповідача призначити, нарахувати та виплатити їй пенсію за віком на пільгових умовах, з дня, коли ОСОБА_2 звернулась за цією пенсією.

Відповідно до ч. 1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи вказане, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивачки сплачений при зверненні до суду судовий збір, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

в и р і ш и в :

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправною відмову Тульчинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області у призначенні ОСОБА_2 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Зобов'язати Тульчинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_2 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з моменту подання заяви про призначення пенсії.

Стягнути на користь ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Тульчинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (вул. Миколи Леонтовича, м. Тульчин, Тульчинський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 24894976) сплачений при зверненні до суду судовий збір в розмірі 704,85 грн. (сімсот чотири гривні вісімдесят п'ять копійок).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення у повному обсязі виготовлене 14.12.2018 року.

Суддя Дончик Віталій Володимирович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.12.2018
Оприлюднено12.12.2018
Номер документу78452107
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —120/3953/18-а

Постанова від 27.03.2019

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Сушко О.О.

Ухвала від 05.02.2019

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Сушко О.О.

Ухвала від 21.01.2019

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Сушко О.О.

Ухвала від 29.12.2018

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Сушко О.О.

Рішення від 04.12.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дончик Віталій Володимирович

Ухвала від 07.11.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дончик Віталій Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні