Справа № 766/22979/18
н/п 2/766/9906/18
УХВАЛА
про відкриття провадження та
розгляд справи в порядку загального позовного провадження
10 грудня 2018 року Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Прохоренко В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення нікчемності правочину та скасування рішення про державну реєстрацію права власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із вказаним вище позовом, в якому просить визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, недієздатною з 08.10.2018 року та призначити її опікуном ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2; встановити нікчемність договору дарування від 08.10.2018 року житлового будинку, що знаходиться за адресою: м. Херсон, вул. Т.Левицького, 30-Б та земельної ділянки кадастровий номер 6510136900:01:001:0041 за тією ж адресою, укладеного між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, посвідченого приватним нотаріусом Херсонського міського нотаріального округу ОСОБА_4; скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 43405969 від 08.10.2018р., винесене приватним нотаріусом Херсонського міського нотаріального округу ОСОБА_4 про державну реєстрацію права приватної власності на житловий будинок № 30-Б по вул. Т.Левицького м. Херсона та земельну ділянку кадастровий номер 6510136900:01:001:0041 за тією ж адресою за ОСОБА_2 .
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви відсутні.
Однак, позивач звернулась до суду із вимогами, які підлягають розгляду в порядку окремого та загального позовного провадження.
Так, відповідно до положень ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Пунктом 1 частини 2 статті 293 ЦПК України визначено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Главою 2 розділу IV Цивільного-процесуального кодексу України визначено спеціальний порядок розгляду заяв про визнання особи недієздатною та встановлення над нею опіки.
Згідно ч. 4 ст. 19 ЦПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
З огляду на викладене вище, суд приходить до висновку, що в прийнятті вимог щодо визнання особи недієздатною необхідно відмовити, оскільки їх розгляд підлягає в порядку окремого провадження.
Щодо позовних вимог про встановити нікчемність договору дарування та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, то суд приходить до висновку, що вони підлягають розгляду в порядку загального позовного провадження.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 274, 277, 293 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
В прийнятті позовних вимог про визнання ОСОБА_3 недієздатною та встановлення над нею опіки відмовити.
Прийняти до розгляду позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення нікчемності правочину та скасування рішення про державну реєстрацію права власності, та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання на 23 квітня 2019 року о 14-00 год., яке провести у залі судових засідань в приміщенні Херсонського міського суду Херсонської області, який розташований за адресою: м. Херсон, вул. Маяковського, 6/29, каб.302, з викликом сторін.
Встановити відповідачу строк - п'ятнадцять днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, протягом якого відповідач має право подати відзив на позовну заяву, з урахуванням вимог статті 178 ЦПК України. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) позивачеві одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідачі мають право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу строк - п'ять днів із дня отримання відзиву, протягом якого позивач має право подати відповідь на відзив, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п'ятою ст. 178 ЦПК України. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) відповідачу одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Встановити відповідачу строк - п'ять днів із дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п'ятою ст.178 ЦПК України. Копія заперечення на відповідь на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) позивачеві одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь на відзив до суду.
Роз'яснити сторонам, що відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/ .
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати позивачеві.
Копію ухвали про відкриття провадження разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Херсонської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Відповідно до Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області.
Суддя В.В.Прохоренко
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2018 |
Оприлюднено | 12.12.2018 |
Номер документу | 78479950 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Прохоренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні