Ухвала
від 12.12.2018 по справі 357/13294/18
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/13294/18

1-кс/357/5453/18

У Х В А Л А

12 грудня 2018 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018110030003758 від 19.09.2018 р., за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

11.12.2018 р. до Білоцерківського міськрайонного суду надійшло клопотання ст. слідчого СВ Білоцерківського ВП ГУНП в Київській обл. ст.лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018110030003758 від 19.09.2018 р. за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.272 КК України, мотивоване наступним.

В провадженні СВ Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області перебувають матеріали кримінального провадження №12018110030003758 від 19.09.2018 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 272 КК України.

До Білоцерківської місцевої прокуратури Київської обл. надійшли матеріали ГУ ДФС в Київській області в яких, отримана інформація щодо функціонування на території Білоцерківського району Київської області: в с.Шкарівка, вул.Радгоспна,9, автомобільної заправної станції із продажу дизельного палива, що належить за попередніми даними органу дізнання, ТОВ «Сулако» (ЄРДПОУ 41159204) і здійснює свою діяльність нелегально, без передбаченої відповідними нормативними актами дозвільної документації.

В ході виконання слідчих (розшукових) дій у порядку ст.40 КПК України, працівниками ГУ ДФС в Київській області встановлено, що переважна більшість заправних пунктів на території міста Біла Церква та Білоцерківського району здійснює свою діяльність нелегально, без передбаченої відповідними нормативними актами дозвільної документації. До кола зазначених суб`єктів господарювання по реалізації бензину, дизельного пального та скрапленого газу також відноситься ТОВ «Сулако» (код ЄДРПОУ 41159204).

При цьому ТОВ «Сулако» здійснює господарську діяльність щодо реалізації пального через АЗС, розташовану на території Білоцерківського району Київської області за адресою: Київська область, Білоцерківський р-н, с. Шкарівка, вул. Радгоспна, 9.

07.12.2018 р., в ході проведення санкціонованого обшуку на підставі ухвали слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської обл. від 07.12.2018 р. на території АЗС за адресою: Київська область, Білоцерківський район, с. Шкарівка, вул. Радгоспна, 9, старшим слідчим у провадженні за участю працівників ГУ ДФС в Київській області та працівників ГУ ДСНС України в Київській області було виявлено та в подальшому вилучено ряд матеріальних об`єктів, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди, містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом:

= дизельне паливо у кількості 1800 л, міні резервуар «SWIMER» для дизельного палива із вузлом топливороздавача;

= чорнові записи в пошкодженому стані із елементами рукописного тексту, виконаного кульковою ручкою синього та чорного кольору, копію договору оренди, будинку, споруди (іншого об`єкта нерухомості) на 3 аркушах, копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, копію дозволу №23-38.18-32, копію паспорта №778, копію сертифікату відповідності 3 шт., копію головного управління регіональної статистики, товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафта) №340, товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів №296, акт прийому передачі ДТ 8 шт. (18.10.2018; 22.10.2018; 22.10.2018; 13.11.2018; 14.11.2018; 17.11.2018; 23.11.2018; 28.11.2018).

07.12.2018 р. старшим слідчим у провадженні ОСОБА_3 вказані матеріальні об`єкти, вилучені в ході обшуку постановою визнано речовими доказами.

Слідчий зазначає, що пальне та обладнання для його зберігання та реалізації, документи, що стосуються діяльності ТОВ «Сулако», що виявлені та вилучені в ході обшуку території ТОВ «Сулако» від 07.12.2018 р. відповідають критеріям (ознакам) ст. 98 КПК України, тобто які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій…., з метою запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення та подальшого огляду, експертних досліджень і використання як доказів, існує обґрунтована необхідність у накладенні арешту на вказане вище майно.

Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явилися, направили заяви про розгляд клопотання у їх відсутності, клопотання підтримали.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст.131 КПК України з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження, зокрема арешт майна.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України - арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до ч.2 даної статті арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У відповідності до ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4. ст.170 КПК України - у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України. Арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за вищу або нижчу ринкової вартості і знала чи повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій із ознак, зазначених у пунктах 1-4 частини першої статті 96-2 Кримінального кодексу України.

Згідно до ст. 170 ч. 10 КПК України - арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч.1,2 ст.171 КПК України - з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач. У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Статтею 98 КПК України визначеною, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.

Як вбачається з витягу з кримінального провадження №12018110030003758 до ЄРДР 19.09.2018 р. внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.272 ч.1 КК України.

Дані матеріалів клопотання свідчать про те, що зазначені у клопотанні слідчого предмети, гроші, цінності та інше майно відповідають критеріям, визначеним ч.1 ст.98 КПК України.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що наявні правові підстави для накладення арешту на згадане вище майно, оскільки потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна на цьому етапі кримінального провадження, з метою забезпечення кримінального провадження.

При цьому слідчий суддя вважає, що наявні правові підстави для заборони володільцю майна ТОВ «Сулако» в особі директора або іншого представника вказаного товариства, а також іншим власникам майна, які в ході досудового розслідування заявлять про право вимоги на нього, розпоряджатися та використовувати пальне, обладнанням для його зберігання та реалізації, документи, вилучені у ході обшуку території ТОВ «Сулако» (код ЄДРПОУ 41159204) від 07.12.2018 р., що знаходиться за адресою: Київська область, Білоцерківський район, с. Шкарівка, вул. Радгоспна, 9.

З огляду на наведене дане клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого задовольнити.

Накласти арешт шляхом заборони володільцю майна ТОВ «Сулако» в особі директора або іншого представника вказаного товариства, а також іншим власникам майна, які в ході досудового розслідування заявлять про право вимоги на нього, розпоряджатися та використовувати пальне, обладнанням для його зберігання та реалізації, документи, вилучені у ході обшуку території ТОВ «Сулако» (код ЄДРПОУ 41159204) від 07.12.2018 р., що знаходиться за адресою: Київська область, Білоцерківський район, с. Шкарівка, вул. Радгоспна, 9:

= дизельне паливо у кількості 1800 літрів, міні резервуар «SWIMER» для дизельного палива із вузлом топливороздавача;

= чорнові записи в пошкодженому стані із елементами рукописного тексту виконаного кульковою ручкою синього та чорного кольору, копію договору оренди, будинку, споруди (іншого об`єкта нерухомості) на 3 аркушах, копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, копію дозволу №23-38.18-32, копію паспорта №778, копію сертифікату відповідності 3 шт., копію головного управління регіональної статистики, товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафта) №340, товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів №296, акт прийому передачі ДТ 8 шт. (18.10.2018; 22.10.2018; 22.10.2018; 13.11.2018; 14.11.2018; 17.11.2018; 23.11.2018; 28.11.2018).

Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого СВ Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 .

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з моменту її отримання.

Арешт може бути скасовано відповідно до ст. 174 КПК України.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення12.12.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78488442
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —357/13294/18

Ухвала від 30.03.2020

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бобкова Н. В.

Ухвала від 30.03.2020

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бобкова Н. В.

Ухвала від 16.05.2019

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бобкова Н. В.

Ухвала від 16.05.2019

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бобкова Н. В.

Ухвала від 12.12.2018

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бобкова Н. В.

Ухвала від 12.12.2018

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бобкова Н. В.

Ухвала від 07.12.2018

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бобкова Н. В.

Ухвала від 07.12.2018

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бобкова Н. В.

Ухвала від 30.11.2018

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бобкова Н. В.

Ухвала від 30.11.2018

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бобкова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні