Справа № 353/1179/18
Провадження № 2/353/565/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2018 року м.Тлумач
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого - судді Лущак Н.І.
з участю секретаря судового засідання Круховської С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Європошта до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
ТОВ Фінансова компанія Європошта звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1, про стягнення заборгованості в розмірі 42084 грн. 22 коп. за договором про надання фінансового кредиту № 53 від 17.05.2017 року. Свої вимоги обґрунтовувало тим, що згідно зазначеного кредитного договору, укладеного 17.05.2017 року між ТОВ Фінансова компанія Європошта та відповідачем ОСОБА_1, остання отримала кредит в розмірі 70000 грн. у безготівковій формі зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 0,1096 % в день від розміру кредиту, річний розмір процентів за Кредитним договором складає 40% від розміру кредиту, з кінцевим терміном повернення кредиту 17.11.2017 року. Нарахування процентів здійснюється за кожен календарний день фактичного користування кредитом (за основу береться 365 днів у році) від залишку заборгованості по кредиту.
Однак, відповідач взяті на себе зобов'язання за кредитним договором не виконував, у зв'язку з чим станом на 05.11.2018 року допустила виникнення заборгованості по кредиту в сумі 42084,22 грн., з яких: 31489,83 грн. - прострочена заборгованість; 10594,39 грн. - прострочена заборгованість по відсотках за користування кредитом.
Відповідно до частин 2-6 статті 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, серед іншого, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). З огляду на предмет та ціну позову дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.
Ухвалою судді Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І. від 19.11.2018 року вирішено розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження. Також даною ухвалою було встановлено відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання ним відзиву на позовну заяву.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 23) відповідач ОСОБА_1 отримала вищевказану ухвалу суду та копію позовної заяви з доданими до неї документами 24.11.2018 року, однак, станом на 12.12.2018 року, відзиву на позовну заяву суду не надала, а тому у відповідності до ч. 8 ст. 178 ЦПК України суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У відповідності до ч. 1 ст. 279 ЦПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
У зв'язку з тим, що розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, суд розглядає справу у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Судом встановлено, що спір між сторонами виник з приводу порушеного права на належне виконання умов кредитного договору шляхом стягнення заборгованості за кредитним договором.
Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Статтею 1054 Цивільного Кодексу України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Судом встановлено, що 17.05.2017 року між ТОВ Фінансова компанія Європошта та відповідачем ОСОБА_1 було укладено кредитний договір про надання фінансового кредиту № 53 (а.с. 4-6), відповідно до умов якого ОСОБА_1 було надано кредитні кошти в сумі 70000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 301 від 17.05.2017 року (а.с. 7). Відповідно до п. 1.1. Кредитного договору кредитор надає, а позичальник отримує фінансовий кредит на засадах строковості, зворотності та платності в розмірі та на умовах, передбачених даним Договором. Позичальник зобов'язується повернути кредит, сплатити проценти за користування ним, інші витрати та супутні послуги, пов'язані з виконанням договору, виконати свої зобов'язання у повному обсязі у порядку та стоки, передбачені Договором. Згідно п. 2.2. Кредитного договору щоденний розмір процентів за цим Договором складає 0,1096% від розміру кредиту. Річний розмір процентів за цим Договором складає 40% від розміру кредиту. Процентна ставка є фіксованою та незмінною протягом усього строку дії кредитного договору та не може бути збільшена кредитором в односторонньому порядку. Відповідно до п. 2.3 Кредитного договору нарахування процентів, визначених п.2.2. цього договору здійснюється за кожен календарний день, фактичного користування кредитом (за основу береться 365 днів у році) від залишку заборгованості по кредиту. Дата видачі кредиту позичальнику 17.05.2017 року (п. 3.1 Кредитного договору). Строк повернення кредиту 17.11.2017 року (п. 3.2. Кредитного договору).
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Із змісту ч. 1 ст. 1054 ЦК України випливає, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Згідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: 1) припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; 2) зміна умов зобов'язання; 3) сплата неустойки; 4) відшкодування збитків та моральної шкоди. Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього Кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Ст. 549 ЦК України передбачено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Нормами частини 2 статті 1050 ЦК України передбачено, що якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Відповідач одержав та використав за цільовим призначенням кредитні кошти, однак взяті на себе зобов'язання належним чином не виконувала, у зв'язку з чим станом на 05.11.018 року допустила виникнення заборгованості по кредиту в сумі 42084 грн. 22 коп., з яких: 31489,83 грн. - заборгованості по тілу кредиту; 10594,39 грн. - заборгованості по відсотках (а.с. 11).
Будь-яких доказів, які б спростовували проведений позивачем розрахунок заборгованості ОСОБА_1 за вказаним Кредитним договором, відповідачем по справі суду не представлено.
22.06.2018 року на адресу відповідача ОСОБА_1 було надіслано вимогу про погашення заборгованості по Кредитному договору № 155/018, якою вимагалося в найкоротший термін сплатити прострочені платежі та пеню загальною сумою 37390,94 грн., та попереджено, що у випадку непогашення заборгованості по Кредитному договорі до 27.06.2018 року ТОВ Фінансова компанія Європошта використає право на примусове стягнення суми заборгованості (а.с. 10).
Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
У відповідності до ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Згідно ч. 1 ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
З огляду на викладене, з врахуванням того, що позивач подав достатньо матеріалів, які свідчать про взаємовідносини сторін та наявність заборгованості за договором про надання фінансового кредиту № 53 від 17.05.2017 року, та те, що відповідач не подала суду відзиву на позовну заяву та жодних письмових чи електронних доказів, які би спростували позовні вимоги, суд дійшов висновку, що позовна вимога про стягнення з відповідача заборгованості за вищевказаним кредитним договором є обгрунтованою та підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Тому з відповідача також слід стягнути на користь позивача понесені ним судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1762,00 грн. (платіжне доручення № 241 від 06.11.2018 року, а.с. 1).
На підставі викладеного, відповідно 261, 526, 549, 611, 612, 631, 634, 1050, 1054 ЦК України, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 89, 141, 247, 263-265, 268, 273, 274-279, 354-355 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованої ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Європошта , місце знаходження: вул. Вовчинецька, 9, м. Івано-Франківськ, ЄДРПОУ 40214866, п/р 26508700444909 вАТ Правекс Банк , МФО 380838, заборгованість за договором про надання фінансового кредиту № 53 від 17.05.2017 року, яка станом на 05.11.2018 року становить 42084 (Сорок дві тисячі вісімдесят чотири) грн. 22 коп., з яких 31489 (Тридцять одна тисяча чотириста вісімдесят дев'ять) грн. 83 коп. - заборгованості за тілом кредиту; 10594 (Десять тисяч п'ятсот дев'яносто чотири) грн. 39 коп. - заборгованості по відсотках.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованої ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Європошта , місце знаходження: вул. Вовчинецька, 9, м. Івано-Франківськ, ЄДРПОУ 40214866, п/р 26508700444909 вАТ Правекс Банк , МФО 380838, - 1762 (Одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. понесених позивачем судових витрат.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Головуючий Н.І. Лущак
Суд | Тлумацький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2018 |
Оприлюднено | 13.12.2018 |
Номер документу | 78505351 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
Лущак Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні