Справа № 591/6486/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2018 року Сумський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Черних О.М.
за участю секретаря судового засідання Скрипка-Соіна О.О. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 (м. Суми, вул. Харківська, 7/238) до Хотінської селищної ради Сумського району (смт. Хотінь, вул. Соборна, 45, Сумського району, Сумської області), третя особа: приватний нотаріус Сумського районного нотаріального округу ОСОБА_2 (м. Суми, вул. садова, 33), про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач свої вимоги мотивує тим, що 01.11.2016 року помер ОСОБА_3 Після його смерті відкрилася спадщина на земельну ділянку, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Кіндратівської сільської ради. Спадкоємцем за заповітом на дану земельну ділянку після смерті ОСОБА_3 є позивачка, але в установлений законом строк ОСОБА_1 не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки не знала про факт смерті спадкодавця. На даний час позивачка просить визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, оскільки строк вона пропустила з поважних причин.
В судове засідання позивач та її представник не з'явилися, від представника надійшла заява про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник Хотінської селищної ради Сумського району до суду також не з'явився, направивши заяву про розгляд справи без його участі, проти позову не заперечував.
Приватний нотаріус Сумського районного нотаріального округу ОСОБА_4 до суду також не з'явилася, направивши до суду заяву про розгляд справи без її участі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 01 листопада 2016 року помер ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 7). Після його смерті залишилось спадкове майно, в тому числі й земельна ділянка, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташовані на території Кіндратівської сільської ради сумського району, кадастровий номер 5924783400:08:001:0020 (державний акт на право приватної власності на землю серії IV-СМ № 027730 від 19.07.2000 року (а.с. 38).
Відповідно до заповіту, складеного 23.06.2016 року та посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_5, ОСОБА_3 заповідав зазначену земельну ділянку ОСОБА_1, позивачці по справі. (а.с. 8).
Позивач пояснює причину пропуску строку для звернення з заявою тим, що вона не знала про факт смерті ОСОБА_3
Відповідно до ч. 3 ст.1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму ВСУ №7 від 30.05.2008 Про судову практику у справах про спадкування особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
За наведених обставин суд вважає, що позивачем строк для прийняття спадщини був пропущений з поважних причин, а тому відповідно до ст. 1272 ЦК України їй необхідно визначити додатковий строк в два місяці, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1268, 1272 ЦК України, та ст. ст. 89, 259, 263, 264, 265 ЦПК України суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 (м. Суми, вул. Харківська, 7/238) до Хотінської селищної ради Сумського району (смт. Хотінь, вул. Соборна, 45, Сумського району, Сумської області), третя особа: приватний нотаріус Сумського районного нотаріального округу ОСОБА_2 (м. Суми, вул. садова, 33), про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини- задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання нею заяви для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, який помер 01 листопада 2016 року, в два місяці після вступу даного рішення в законну силу.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити рішення суду повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Сумської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М.Черних
Суд | Сумський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2018 |
Оприлюднено | 13.12.2018 |
Номер документу | 78513932 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сумський районний суд Сумської області
Черних О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні