ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про повернення заяви про забезпечення позову
10 грудня 2018 року м. Київ № 640/20566/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Васильченко І.П., розглянувши заяву про вжиття заходів забезпечення позову в адміністративній справі
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельні мережі-2000" до треті особиМіністерства юстиції України Товариство з обмеженою відповідальністю "Аскент-Нафта", Підприємство об'єднання громадян "Редакція журналу "Вісник МПА", ОСОБА_1 провизнання протиправним та скасування рішення
В С Т А Н О В ИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельні мережі-2000" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства юстиції України, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Аскент-нафта", Підприємство об'єднання громадян "Редакція журналу "Вісник МПА", ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києві від 10.12.2018 року позовну заяву повернуто позивачеві.
Разом з позовом до суду подано заяву про вжиття заходів забезпечення позову, в якій позивач просить вжити заходи забезпечення позову, шляхом: зупинення дії оскаржуваного наказу Міністерства юстиції України від 16.11.2018 р. №3604/5 "Про скасування реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".
Частиною першою, третьою та четвертою ст. 152 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
У заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів.
До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Водночас, за змістом норм ч. 2 і 3 ст. ст. 166, ч. 1 ст. 167 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Суд встановив, що заяву про забезпечення позову, а також позовну заяву від імені позивача підписано представником Валенко А.С. До заяви про забезпечення позову на підтвердження повноважень останнього, як представника позивача не додано оригінал довіреності чи належним чином завірену її копію.
Ознайомившись із такою довіреністю, суд зазначає наступне.
Частиною першою статті 57 цього Кодексу передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.
Таким чином, сторона у справі має право на звернення до суду самостійно або через свого представника лише на підставі документу, що посвідчує його повноваження у визначеному законом порядку.
У свою чергу в силу приписів ч. 2 ст. 59 КАС України довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Відповідно до ч. 6 статті 59 КАС України оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Аналізуючи наведені вище норми права суд дійшов висновку, що повноваження представника сторони мають бути підтверджені оригіналом довіреності або її копією, засвідченою у визначеному законом порядку, а саме: особою, яка має повноваження на засвідчення копії довіреності.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що заяву про забезпечення позову та безпосередньо такий позов підписано особою, право якої на вчинення таких дій від імені Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельні мережі-2000" не підтверджено у встановленому законом порядку.
Таким чином, суд не вбачає підстав для прийняття до розгляду вказаної заяви про забезпечення позову, оскільки її підписано особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено.
Частиною сьомою ст. 154 КАС України передбачено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Також, ч. 2 ст. 167 цього Кодексу визначено, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Оскільки судом встановлено, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог п. 5 ч. 1 ст. 152, п. 7 ч. 1 ст. 167 цього Кодексу, тому така заява підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись ст.ст. 152, 154, 166, 167, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
УХВАЛИВ:
1.Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельні мережі-2000" про забезпечення адміністративного позову повернути без розгляду.
2. Копію ухвали про повернення клопотання про забезпечення позову в адміністративній справі та клопотання про забезпечення позову надіслати позивачу негайно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, передбаченими ст. ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.П. Васильченко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2018 |
Оприлюднено | 14.12.2018 |
Номер документу | 78526563 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Васильченко І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні