Ухвала
від 14.12.2018 по справі 923/1033/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

14 грудня 2018 року м.Херсон Справа № 923/1033/18

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. , розглянувши справу за позовом: Керівника Каховської місцевої прокуратури Херсонської області (74800, Херсонська область, м. Каховка, вул. Соборності, 18, код ЄДРПОУ: 04851120) в інтересах держави в особі

Позивача-1 : Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області ( 73036, м. Херсон вул. Університетська 136-а, код ЄДРПОУ 38697542)

Позивача-2: Іванівського професійного аграрного ліцею ( 75401 ,Херсонської області, смт. Іванівка , вул. Соборна (Щорса) 4-6 , код ЄДРПОУ 02548274)

до Відповідача : Фізичної особи-підприємця Дебела Тетяна Іванівна (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1, засоби зв'язку не відомі)

про визнання недійсним договору про спільну діяльність № 1, укладеного 02.01.2018р. між Іванівським професійним аграрним ліцеєм та фізичною особою - підприємцем ДебелоюТ.І. та зобов'язання відповідача звільнити на користь Іванівського професійного аграрного ліцею займану земельну ділянку державної форми власності площею 130 га. вартістю 3168158,5 грн.

в с т а н о в и в:

Прокурор звернувся до Господарського суду з позовом в інтересах держави в особі Позивача-1 : Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області ( 73036, м. Херсон вул. Університетська 136-а, код ЄДРПОУ 38697542) , Позивача-2: Іванівського професійного аграрного ліцею ( 75401 ,Херсонської області, смт. Іванівка , вул. Соборна (Щорса) 4-6 , код ЄДРПОУ 02548274) до Відповідача : фізичної особи-підприємця Дебела Т.І. (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1, засоби зв'язку не відомі).

За результатами розгляду справи прокурор просить визнати недійсним договір про спільну діяльність № 1 укладений 02.01.2018 між Іванівським професійним аграрним ліцеєм та фізичною особою - підприємцем Дебела Т.І., зобов'язати фізичну особу-підприємця Дебелу Тетяну Іванівну звільнити на користь Іванівського професійного аграрного ліцею займану нею земельну ділянку державної форми власності площею 130 га. вартістю 3168158,5 грн.

Прокурор обгрунтовує та доводить, що у даному випадку порушення інтересів держави полягає в незаконному використанні землі, що належить до державної власності, чим порушуються інтереси Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області.

Невжиття відповідних заходів представницького характеру, спрямованих на захист державних інтересів в особі Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області та Іванівського професійного аграрного ліцею, обумовлює необхідність звернення Каховською місцевою прокуратурою з даним позовом на підставі ст. 23 Закону України Про прокуратуру , ст. 53 Господарського процесуального кодексу України.

Беручи до уваги, що Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області та Іванівським професійним аграрним ліцеєм заходи цивільно-правового реагування щодо визнання недійсним договору не вживалися, відповідно до вимог ст. 23 Закону України Про прокуратуру , ст.53 Господарського процесуального кодексу України наявні правові підстави для звернення прокурора до суду з позовом з метою захисту інтересів держави.

Місцевою прокуратурою, відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону України Про прокуратуру повідомлено Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області, про намір звернутися до Господарського суду Херсонської області з вказаним позовом в інтересах держави.

Відповідно до ч. 2 ст. 171 Господарського процесуального кодексу України позивач має право в позовній заяві заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. З ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Оскільки кількість сторін в зазначеній справі незначна, необхідність у призначенні експертиз, виклику свідків у справі відсутня, прокурор заявив клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Суд зазначає, що відповідно до статті 249 ГПК України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позову або може міститися у ній. Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.

За приписами ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обгрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про залишення заяви відповідача без задоволення; розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.

Якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Статтею 251 ГПК України встановлено особливості подання заяв по суті справи у спрощеному позовному провадженні. Відзив подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Статтею 252 ГПК України встановлено особливості розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження

Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання.

Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.

Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.

Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:

1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.

При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

При розгляді справи у порядку спрощеного провадження свідки не викликаються. У випадку, якщо обставини, викладені свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх достовірності, суд не бере до уваги показання свідка.

Розглянувши клопотання прокурора про розгляд справи в порядку спрощеного провадження, суд задовольняє дане клопотання, справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання по справі на 09 січня 2019 року о 12:00 за адресою: м.Херсон, вул.Театральна, 18, зал судових засідань № 211 (другий поверх) .

4 . Викликати Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області ( 73036, м. Херсон вул. Університетська 136-а, код ЄДРПОУ 38697542) у якості позивача, у судове засідання по зазначеній судовій справі, яке відбудеться 09.01.2019 року о 12 год. 00 хв., у приміщенні Господарського суду Херсонської області за адресою: м. Херсон, вулиця Театральна, 18, зал судових засідань № 211.

5. Викликати Іванівський професійний аграрний ліцей ( 75401 ,Херсонської області, смт. Іванівка , вул. Соборна (Щорса) 4-6 , код ЄДРПОУ 02548274) у якості позивача, у судове засідання по зазначеній судовій справі, яке відбудеться 09.01.2019 року о 12 год. 00 хв., у приміщенні Господарського суду Херсонської області за адресою: м. Херсон, вулиця Театральна, 18, зал судових засідань № 211.

6. Викликати фізичну особу-приватного підприємця Дебела Тетяна Іванівна (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1, засоби зв'язку не відомі).у якості відповідача, у судове засідання по зазначеній судовій справі, яке відбудеться 09.01.2019 року о 12 год. 00 хв., у приміщенні Господарського суду Херсонської області за адресою: м. Херсон, вулиця Театральна, 18, зал судових засідань № 211.

7. Відповідачу , відповідно до ст. ст. 251, 252 ГПК України, протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше 08.01.2019 року надати суду відзив на позовну заяву з документальним обґрунтуванням викладених в ньому обставин, та заперечення (у разі отримання відповіді на відзив). Докази надіслання Позивачу копії відзиву, заперечення та доданих до них документів надати суду до 08.01.2019 року;

- копії статутних та реєстраційних документів.

8. Позивачам , прокурору відповідно до ст. ст.251, 252 ГПК України, протягом п'яти днів з дня отримання відзиву, але не пізніше 08.01.2019 року надати суду відповідь на відзив (у разі отримання відзиву) з доказами надіслання Відповідачу відповіді на відзив та доданих до неї документів.

9 . У разі направлення учасниками справи у судове засідання уповноважених представників, останнім необхідно мати при собі, відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують їх повноваження та особу.

10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Роз'яснити учасникам справи , що відповідно до ст. 42 та 46 ГПК України:

Учасники справи мають право:

ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;

подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;

подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;

оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;

користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Учасники справи зобов'язані:

виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;

сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи;

з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою;

подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;

надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;

виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;

виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.

У випадку невиконання учасником справи його обов'язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.

Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Якщо цим Кодексом передбачено обов'язок учасника справи надсилати копії документів іншим учасникам справи, такі документи можуть направлятися вказаним особам з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в електронній формі, крім випадків, коли інший учасник не має офіційної електронної адреси.

Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.

Сторони користуються рівними процесуальними правами.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 42 цього Кодексу:

позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу;

позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження;

відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.

До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі.

У разі направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції зміна предмета, підстав позову не допускаються, крім випадків, визначених цією статтею.

Зміна предмета або підстав позову при новому розгляді справи допускається в строки, встановлені частиною третьою цієї статті, лише у випадку, якщо це необхідно для захисту прав позивача у зв'язку із зміною фактичних обставин справи, що сталася після закінчення підготовчого засідання, або якщо справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання при первісному розгляді справи.

У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.

Суд не приймає відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Роз'яснити учасникам справи про обов'язок, у випадку невиконання зазначених вимог, повідомити суд про причини.

Роз'яснити учасникам справи , що відповідно до ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами;

Звернути увагу учасників справи на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд, в порядку застосування заходів процесуального примусу, може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Дата підписання (складання) повного тексту ухвали: 17.12.18р.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

Суддя Т.Г. Пінтеліна

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення14.12.2018
Оприлюднено18.12.2018
Номер документу78585907
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/1033/18

Рішення від 05.02.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 09.01.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 14.12.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні