Ухвала
від 14.12.2018 по справі 328/3383/18
ТОКМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

328/3383/18

14.12.2018

2 /328/1315/18

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

14 грудня 2018 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Коваленко П.Л., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу №5 Веселка м.Токмак Запорізької області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до житлово-будівельного кооператива №5 Веселка м.Токмак Запорізької області про визнання права власності на квартирц АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов'язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.

Як вбачається зі змісту п.3.1 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №24-753/0/4-13 від 16.05.2013 року Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст.392ЦК України). За змістом ст.392 ЦК України належним відповідачем є особа - учасник цивільних правовідносин, яка не визнає або оспорює право власності спадкоємця на спадкове майно, зокрема, житловий будинок, земельну ділянку.

Позивач у своїй позовній заяві за змістом позовних вимог про визнання права власності в порядку спадкування відповідачем вказує Житлово-будівельний кооператив №5 Веселка м.Токмак Запорізької області. При цьому, необхідність залучення до участі у розгляді справи в якості відповідача зазначеної особи в позові ніяким чином не обґрунтована.

Тому, позивачу необхідно навести правове обґрунтування статусу відповідача, зазначивши при цьому, які права та законні інтереси позивача ним були порушені.

Також згідно з п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Відповідно п.9 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.

Згідно з п.а ст.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22 грудня 1995 року Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності , вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.

З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що відсутній документ на підтвердження дійсної вартості спірного нерухомого майна на момент розгляду справи, оцінку якого згідно з Законом України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в України може здійснюватися виключно суб'єктами оціночної діяльності, визнаними статтею 5 цього Закону, а ціна позову вказана у розмірі 80000,00 гривень, що вочевидь не відповідає дійсній вартості вказаного нерухомого майна.

Посилання позивача на відсутність правовстановлюючих документів на зазначену квартиру, як на підставу неможливості замовити незалежну оцінку спірного нерухомого майна, не можуть бути прийняті, оскільки ніяких доказів щодо свого звернення до уповноваженого суб'єкта оціночної діяльності з цього питання та відмови здійсненні оцінки у зв'язку з ненаданням правовстановлюючих документів квартиру позивачем не зазначено та не додано до позовної заяви.

Отже, позивачу слід зазначити ціну позову, яка відповідала б дійсній вартості спірного майна, оскільки відповідно до вимог ЦПК України, це є обов'язковою умовою, а крім того сплатити судовий збір, враховуючи вимоги ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір та надати суду оригінал відповідного документу, підтверджуючого оплату або зазначити підстави звільнення позивача від сплати судового збору, що передбачено ч. 4 ст. 175 ЦПК України.

Позивачу також пропонується надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачі понесли і які очікують понести у зв'язку із розглядом справи (п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України).

До відома позивача, - за положеннями статей 133, 134 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов'язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду. Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору. Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.

Тому позивачу на обґрунтування зазначеної у позові розміру судових витрат, - 80000,00 гривень, пропонується надати розрахунок цих судових витрат, визначених відповідно до ст.ст.133,134 ЦПК України.

Крім того, у відповідності до пункту 2 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти сторін та інших учасників справи.

З метою економії процесуального часу в наступному, позивачу пропонується, крім зазначенні своєї адрес для листування поштою, також зазначити номери засобів зв'язку, а саме - номери мобільних та (або) домашнього, робочого телефонів, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти (за наявності).

Також, звертаю увагу на те, що позивач має право висловити свою позицію (заперечити або ні) щодо проведення заочного розгляду справи у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 280 ЦПК України.

Позивачу слід взяти до уваги, що якісна підготовка справи до судового розгляду спрямована, в першу чергу, на захист прав самого позивача та має на меті забезпечення розгляду справи без зволікань, з додержанням розумних строків, наслідком чого є економія не тільки процесуального часу сторін і суду, а й зменшення судових витрат, пов'язаних із безпосереднім розглядом справи.

Частиною першою статті 187 ЦПК України встановлено, що суд відкриває провадження у справі в разі відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.

Враховуючи виявлені недоліки при оформлені позовної заяви у відповідності до частини першої статті 185 ЦПК України позовна заява залишається без руху із встановленням позивачеві строку усунення недоліків.

Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись статями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу №5 Веселка м.Токмак Запорізької області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом - залишити без руху.

Надати позивачам строк сім днів, з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, а саме: позивачу необхідно уточнити зміст позовних вимог, а саме зазначити, які права та законні інтереси позивача були порушені відповідачем та яким чином; зазначити ціну позову, яка відповідала б дійсній вартості спірного майна та надати документи її підтвердження; надати обґрунтований розрахунок судових витрат у розмірі 80000,00 гривень; зазначити свої номери засобів зв'язку, а саме - номери мобільних та (або) домашнього, робочого телефонів, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти (за наявності).

Роз'яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудТокмацький районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення14.12.2018
Оприлюднено18.12.2018
Номер документу78586147
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —328/3383/18

Рішення від 05.03.2019

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Коваленко П. Л.

Ухвала від 05.02.2019

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Коваленко П. Л.

Ухвала від 08.01.2019

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Коваленко П. Л.

Ухвала від 14.12.2018

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Коваленко П. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні