ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 11-кп/803/1045/18 Справа № 191/2442/17 Суддя у 1-й інстанції - ОСОБА_1 Суддя у 2-й інстанції - ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2018 року м. Дніпро
Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ:
головуючого судді-доповідача ОСОБА_2
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_6 на вирок Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 12 жовтня 2018 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040000000568 стосовно
ОСОБА_6 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Синельникове Дніпропетровської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України,
за участю:
прокурора ОСОБА_7
обвинуваченого ОСОБА_6
захисника ОСОБА_8
потерплої ОСОБА_9
В С Т А Н О В И В:
Обставини, встановлені рішенням суду першої інстанції, короткий зміст оскарженого рішення.
Вироком Синельниківськогоміськрайонного судуДніпропетровської областівід 12жовтня 2018року ОСОБА_6 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.286КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 роки.
Звільнено ОСОБА_6 від відбування призначеного покарання на підставі п."в" ст.1 Закону України "Про амністію у 2016 році" від 22 грудня 2016 року.
Позовні вимоги ОСОБА_9 до ОСОБА_6 про відшкодуванняматеріальної іморальної шкоди,завданої злочином,задоволено уповному обсязіта стягнутоз ОСОБА_6 на користь ОСОБА_9 матеріальну шкоду,завдану злочином,в розмірі18906грн.88коп.,моральну шкоду,завдану злочином,в розмірі60000грн.00коп.
Згідно вироку суду, 14 березня 2017 року приблизно о 14-24 годин ОСОБА_6 , керуючи автомобілем «ВАЗ-2107», р/н НОМЕР_1 , рухався зі швидкістю 10 км/год., по вул. Козацька в м. Синельникове Дніпропетровської області, з боку вул. Тупа в напрямку вул.Гоголя. У ході руху водій ОСОБА_6 , проявляючи злочинну недбалість, перед початком виконання маневру розворот ліворуч, не переконався у тому, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, не надав дорогу мопеду «Lifan LF 50Q-2», без реєстраційного номеру, під керуванням водія ОСОБА_10 , що рухався позаду нього у попутному із ним напрямку та виконував маневр його обгону. В ході виконання маневру розвороту ліворуч ОСОБА_11 виїхав на зустрічну смугу для руху, де допустив зіткнення з вказаним мопедом, чим вимоги п.п. 1.3, 1.5, 2.3 б), 10.1 Правил дорожнього руху України.
Порушення вимог п.10.1 Правил дорожнього руху України з технічної точки зору знаходиться у причинному зв`язку з виникненням даної дорожньо-транспортної пригоди. Невиконання вищевказаного пункту Правил дорожнього руху України призвело до даної дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої, водій ОСОБА_10 отримав тяжкі тілесні ушкодження, за ознакою небезпеки для життя і перебувають у прямому причинному зв`язку з настанням смерті останнього.
Короткий зміст вимог апеляційних скарг і узагальненні доводи осіб, які їх подали.
В апеляційній скарзі обвинувачений просить вирок суду в частині вирішення цивільного позову змінити, стягнувши з нього на користь потерпілої 9453,44 грн. в рахунок відшкодування матеріальних збитків, в частині стягнення моральної відмовити. Вважає, що суд при вирішенні цивільного позову не врахував поведінку загиблого в діях якого також встановлено порушення вимог ПДР України, які знаходяться в причинному зв`язку з настанням ДТП, у зв`язку з чим вважає, що шкода підлягає стягнення з нього пропорційно вини кожного учасника ДТП, а саме у розмірі 50 %. Зазначає, що суд залишив поза увагою той факт, що позовні потерпілої також пред`явлені до страхової компанії Альфа-Гарант. Також, на його думку, суд без безпідставно прийняв до розгляду цивільний позов потерпілої, оскільки в матеріалах справи відсутні відомості про сплату нею судового збору.
Позиції учасників судового провадження.
В судовому засіданні обвинувачений та його захисник підтримали апеляційну скаргу обвинуваченого і з підстав, викладених в скарзі просили її задовольнити, а вирок суду в частині вирішення цивільного позову змінити, зменшивши розмір відшкодування майнової шкоди та відмовивши в позовних вимогах про стягнення моральної шкоди.
Прокурор в судовому засіданні просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а вирок суду першої інстанції без змін.
Потерпіла в судовому засіданні заперечувала проти задоволення апеляційної скарги обвинуваченого, вважала її необґрунтованою і просила залишити її без задоволення, а вирок суду без змін.
Мотиви апеляційного суду.
Відповідно до ст. 404 КПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Висновки суду першої інстанції про вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення за обставин, викладених у вироку суду та кваліфікація його дій в апеляційній скарзі не оспорюються, а тому відповідно до ст. 404 КПК України апеляційним судом не переглядаються.
Відповідно до ч. ч. 1-4 ст. 370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.
Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до статті 94 цього Кодексу.
Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення.
Відповідно до ч. 5 ст. 128 КПК України цивільний позову кримінальномупровадженні розглядаєтьсясудом заправилами,встановленими цимКодексом.Якщо процесуальнівідносини,що виниклиу зв`язкуз цивільнимпозовом,цим Кодексомне врегульовані,до нихзастосовуються нормиЦивільного процесуальногокодексу Україниза умови,що вонине суперечатьзасадам кримінальногосудочинства.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 368, п. 2 ч. 3, п. 2 ч. 4 ст. 374 КПК України ухвалюючи вирок, суд повинен вирішити такі питання чи підлягає задоволенню пред`явлений цивільний позов і, якщо так, на чию користь, в якому розмірі та в якому порядку. У разі визнання особи винуватою у мотивувальній частині вироку суду зазначаються підстави для задоволення цивільного позову або відмови у ньому, залишення його без розгляду. У разі визнання особи винуватою у резолютивній частині вироку зазначається рішення про цивільний позов.
Перевіривши доводи апеляційної скарги обвинуваченого щодо незаконності та необґрунтованості вироку суду в частині вирішення цивільного позову, апеляційний суд дійшов висновку, що вони є частково обґрунтованими, а суд першої інстанції не в повному обсязі виконав вказані вимоги закону.
Як вбачається з матеріалів справи цивільний позов потерпілої ОСОБА_9 про відшкодування майнової та моральної шкоди пред`явлений до обвинуваченого ОСОБА_6 та до Страхової компанії ТДВ СК Альфа-Гарант /т. 1 а.п. 57-59, 97-99/. Також, згідно ухвали підготовчого засідання від 30 серпня 2018 року /т. 1 а.п. 105/, суд залучив до участі у кримінальному провадженні ТДВ СК Альфа-Гарант.
Разом з тим, згідно вироку, суд першої інстанції навів мотиви прийнятого рішення щодо задоволення позову в повному обсязі і стягнув з ОСОБА_6 на користь ОСОБА_9 матеріальну шкоду, завдану злочином, в розмірі 18 906 грн. 88 коп., моральну шкоду, завдану злочином, в розмірі 60 000 грн. 00 коп., але не звернув увагу, що цивільно-правова відповідальність ОСОБА_6 застрахована і в матеріалах кримінально провадження є страховий поліс /т. 2 а.п. 22/.
Також, суд, ухвалюючи вирок, взагалі не навів мотивів і не прийняв рішення, відповідно до ч. 1 ст. 129 КПК України, в частині позовних вимог пред`явлених до Страхової компанії ТДВ СК Альфа-Гарант.
Таким чином, вирок суду в частині вирішення цивільного позову не відповідає вимогам ст. ст. 129, 374 КПК України, що в даному випадку є підставою для його часткового скасування, а цивільний позов слід направити на новий судовий розгляд в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 404, 405, 407 КПК України, апеляційний суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_6 задовольнити частково.
Вирок Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 12 жовтня 2018 року стосовно ОСОБА_6 за ч. 2 ст. 286 КК України скасувати в частині вирішення цивільного позову.
Рішення в частині вирішення цивільного позову ОСОБА_9 до ОСОБА_6 , Страхової компанії ТДВ СК Альфа-Гарант про відшкодування майнової та моральної шкоди скасувати, а провадження в цій частині направити на новий судовий розгляд в порядку цивільного судочинства.
В решті вирок суду залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Дніпровський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78633375 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський апеляційний суд
Піскун О. П.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Гречко Ю. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Гречко Ю. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Гречко Ю. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Гречко Ю. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Гречко Ю. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Прижигалінська Т. В.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Прижигалінська Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні