Справа № 219/13043/18
Провадження № 2-з/219/35/2018
У Х В А Л А
про забезпечення позову
15 листопада 2018 року суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Медінцева Н.М., розглянула заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Наталі Турс , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: фізична особа-підприємець ОСОБА_2, про захист прав споживачів, стягнення грошових коштів, матеріальних та моральних збитків за невиконання договору № 1/1906 на туристичне обслуговування від 19 червня 2018 року,
ВСТАНОВИВ:
14 листопада 2018 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Наталі Тур (код ЄДРПОУ 39009201, юридична адреса: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, буд. 18/7, оф. 105) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1) відшкодування матеріальних збитків на суму 157160,22 грн. та відшкодування моральної шкоди на суму 30000 грн. за частково невиконання умов договору № 1/1906 на туристичне обслуговування від 19 червня 2018 року.
Ухвалою судді від 15 листопада 2018 року провадження у справі було відкрито та призначено підготовче засідання.
Одночасно з подачею позову позивач звернувся до суду з заявою, в якій просить: накласти арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю Наталі Турс (код ЄДРПОУ 39009201, юридична адреса: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, буд. 18/7, оф. 105) в межах суми заявлених в позовній заяві в розмірі 187160,22 грн., що знаходяться на банківському рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю Наталі Турс , ЄДРПОУ 39009201, р/р 26004620583318, Банк: ПАТ Промінвестбанк МФО 300012.
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Суд, проаналізувавши матеріали заяви, вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п. 1, п. 2 та п. 3 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов'язку вчинити певні дії.
Одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв'язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконанню рішення суду.
Пленум Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року у п. 4 роз'яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має врахувати наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов'язаний з предметом позову, наскільки він співрозмірний позовній вимозі, і яким чином цей захід фактично реалізує мету його вжиття.
Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму ВСУ № 9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.
Заходи до забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, вартості майна, на яке він заявляє клопотання накласти арешт, чи майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.
Постановляючи ухвалу про забезпечення позову, необхідно враховувати, що прийняття такого рішення доцільне лише в разі достатньо обґрунтованого припущення, що невжиття заходів забезпечення може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Відповідно до п. 27 Постанови Пленуму ВСУ № 14 від 18 грудня 2009 року Про судове рішення у цивільній справі під час судового розгляду предметом доказування є факти, якими обґрунтовують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше юридичне значення для вирішення справи і підлягають встановленню при ухваленні рішення.
Згідно ч.ч. 1-4 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків,встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
У відповідності до ч.ч.1-3 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судому передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Дослідивши заяву про забезпечення позову, дотримуючись принципів здійснення цивільного судочинства, а також враховуючи співмірність заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами, суд приходить до висновку про задоволення заяви, оскільки вбачаються достатні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим у подальшому виконання рішення суду, а відтак заява позивача про забезпечення позову підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 76, 77, 81, 84, 149-154, 157, 353 ЦПК України суддя,
УХВАЛИВ:
Заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Наталі Турс , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: фізична особа-підприємець ОСОБА_2, про захист прав споживачів, стягнення грошових коштів, матеріальних та моральних збитків за невиконання договору № 1/1906 на туристичне обслуговування від 19 червня 2018 року - задовольнити.
Вжити по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Наталі Турс , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: фізична особа-підприємець ОСОБА_2, про захист прав споживачів, стягнення грошових коштів, матеріальних та моральних збитків за невиконання договору № 1/1906 на туристичне обслуговування від 19 червня 2018 року - заходи забезпечення позову.
Накласти арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю Наталі Турс (код ЄДРПОУ 39009201, юридична адреса: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, буд. 18/7, оф. 105) в межах суми заявлених в позовній заяві в розмірі 187160,22 грн., що знаходяться на банківському рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю Наталі Турс , ЄДРПОУ 39009201, р/р 26004620583318, Банк: ПАТ Промінвестбанк МФО 300012.
Направити ухвалу про забезпечення до відповідного відділу державної виконавчої служби (приватному виконавцю) для примусового виконання шляхом винесення постанови про опис та арешт майна боржника; та інших державних органів - для виконання.
Зазначити в якості стягувача при здійсненні виконання ухвали про забезпечення позову - ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1), адреса проживання: 84506, Донецька область, м. Бахмут, вул. Ювілейна, 20/15.
Обов'язок пред'явлення цієї ухвали до виконання покласти на позивача, або його представника за довіреністю (ордером).
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, зокрема до Артемівського міськрайонного суду Донецької області.
Суддя Н. М.Медінцева
Суд | Артемівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2018 |
Оприлюднено | 19.12.2018 |
Номер документу | 78635211 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Медінцева Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні