Ухвала
від 17.12.2018 по справі 480/797/18
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Справа № 480/797/18

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

17 грудня 2018 року Миколаївський районний суд Миколаївської області у складі головуючого судді Войнарівського М.М., за участю секретаря судового засідання Трифонової І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ковалівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області про визнання права власності на житловий будинок та земельні ділянки в порядку спадкування за законом , -

встановив:

У провадженні Миколаївського районного суду Миколаївської області перебуває цивільна справа № 480/797/18 за позовом ОСОБА_1 до Ковалівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області про визнання права власності на житловий будинок та земельні ділянки в порядку спадкування за законом .

В судовому засіданні, з метою дотримання положень п. 1 ч. 1 ст. 251 ЦПК України , поставлено на обговорення питання про зупинення провадження у справі у зв'язку зі смертю позивача ОСОБА_1, яка була стороною у справі, оскільки спірні правовідносини допускають правонаступництво, до залучення до участі у справі правонаступника.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання .

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого.

Як слідує з матеріалів вказаної цивільної справи 13 жовтня 2018 року позивач ОСОБА_1 померла у віці 59 років у м.Миколаєві, що підтверджується повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть № 00021554466 від 28 листопада 2018 року .

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 25 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) цивільна правоздатність особи припиняється у день її смерті.

Відповідно до п. 1) ч. 1 ст. 251 Цивільного процесуального кодексу України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.

Вимоги позивача ОСОБА_1 про визнання права власності на житловий будинок та земельні ділянки в порядку спадкування за законом допускають правонаступництво.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Згідно ч. 1 ст. 48 ЦПК України , сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Системний аналіз зазначених положень закону дає підстави для висновку, про прямий обов'язок, а не право суду зупинити провадження у справі у зв'язку зі смертю позивача або відповідача до залучення до участі у справі правонаступника, таким чином суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у цивільній справі до вступу в справу або притягнення до неї правонаступника.

Враховуючи вищевикладене, провадження у справі підлягає зупиненню до 13 квітня 2019 року.

Керуючись п. 1) ч. 1 ст. 251, ч. 1 ст. 260 Цивільного процесуального кодексу України , суд,-

ухвалив:

Провадження у цивільній справі № 480/797/18 за позовом ОСОБА_1 до Ковалівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області про визнання права власності на житловий будинок та земельні ділянки в порядку спадкування за законом , - зупинити до 13 квітня 2019 року.

Відповідно до ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Згідно з ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Згідно з положеннями ст. 355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя М.М.Войнарівський

17.12.2018

СудМиколаївський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення17.12.2018
Оприлюднено19.12.2018
Номер документу78640178
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —480/797/18

Рішення від 06.12.2019

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

Ухвала від 10.09.2019

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

Ухвала від 17.04.2019

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

Ухвала від 17.12.2018

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

Ухвала від 07.06.2018

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

Ухвала від 15.05.2018

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні