1/88
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про відкриття спрощеного провадження у справі
18 грудня 2018 року м. Київ№ 640/21060/18 Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клочкової Н.В., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
товариства з обмеженою відповідальністю АК ПОЛІССЯ
до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
публічного акціонерного товариства Європейський газовий банк
про визнання протиправними дій, скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю АК ПОЛІССЯ (надалі - позивач), адреса: 34000, Рівненська обл., Зарічненський район, смт Заріччя, вул. Центральна, буд. 3, із позовною заявою до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (надалі - відповідач-1), адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 17, публічного акціонерного товариства Європейський газовий банк (надалі - відповідач-2), адреса: 04073, м. Київ, проспект Степана Бандери, 16, у якій просить суд:
- визнати протиправними дії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та публічного акціонерного товариства Європейський газовий банк щодо реалізації (продажу) права вимоги публічного акціонерного товариства ЄВРОГАЗБАНК за кредитними договорами №565-26042012 від 26.04.2012 з ТОВ ТРИСТА АВТО ЕЛІТ , №581-070612 від 07.06.12 з ТОВ КУКСИНЕЛЬ , №633-181212 від 18.12.12 з ТОВ ПРЯДКО ;
- визнати протиправним дії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та скасувати рішення Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 14.11.2018 року №3057 щодо реалізації активів (майна) публічного акціонерного товариства ЄВРОГАЗБАНК за кредитними договорами №565-26042012 від 26.04.2012 з ТОВ ТРИСТА АВТО ЕЛІТ , №581-070612 від 07.06.12 з ТОВ КУКСИНЕЛЬ , №633-181212 від 18.12.12 з ТОВ ПРЯДКО .
Підставою позову вказано порушення прав та інтересів позивача, внаслідок протиправних дій відповідачів та прийняття необґрунтованого оскаржуваного рішення.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) на стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі не встановлено.
При ознайомленні з позовною заявою судом встановлено, що спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідач є суб'єктом владних повноважень. Зазначений спір, згідно з вимогами ст. 19 КАС України, належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 9 ст. 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, відповідно до п. 6 ч. 9 ст. 171 КАС України, зазначаються, крім іншого, дата, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті, якщо справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з ч. 2 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч. 3 ст. 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Судом враховано в даній справі її значення для сторони, обраний та чітко сформульований спосіб захисту, незначну складність справи, незначний обсяг доказів, відсутність необхідності на цій стадії допиту свідків або призначення експертизи, незначну кількість сторін (один позивач та два відповідача), відсутність суспільного інтересу та відсутність заперечень позивача щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Пунктом 10 частини 6 статті 12 КАС України встановлено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є також справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком переліку справ, визначених ч. 4 ст. 257 КАС України, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
При цьому, судом встановлено, що даний позов до цього переліку винятків не відноситься.
Відтак, враховуючи, що дана справа не підпадає під обмеження, встановлені чинним КАС України, а також незначну складність справи, судом вирішено розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.
Згідно ч. 2 ст. 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Як вбачається з позовної заяви, рішення по справі №640/21060/18 може вплинути на права та обов'язки таких підприємств: ТОВ КУКСИНЕЛЬ , ТОВ ТРИСТА АВТО ЕЛІТ та ТОВ ПРЯДКО , оскільки такі є сторонами кредитних договорів.
З урахуванням чого, а також з метою з'ясування ступеню впливу даної справи на їх права та обов'язки, суд приходить до висновку про наявність підстав для залучення останніх до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 19, 49, 160, 161, 171, 241, 243, 248, 255, 257-262 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю АК ПОЛІССЯ до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, публічного акціонерного товариства Європейський газовий банк про визнання протиправними дій, скасування рішення.
2. Здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.
3. Залучити в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору - товариство з обмеженою відповідальністю КУКСИНЕЛЬ (код ЄДРПОУ 37818882, адреса: 82300, Львівська обл., м. Борислав, вул. Шевченка, 1).
4. Залучити в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору - товариство з обмеженою відповідальністю ТРИСТА АВТО ЕЛІТ (код ЄДРПОУ 31248329, адреса: 80383, Львівська обл., Жовківський район, с. Малехів, вул. Коновальця, 31Б).
5. Залучити в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору - товариство з обмеженою відповідальністю ПРЯДКО (код ЄДРПОУ 37818898, адреса: 82300, Львівська обл., м. Борислав, вул. Шевченка, 1).
6. Повідомити позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
7. Зобов'язати позивача не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі направити третім особам копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду у п'ятиденний строк з дня вручення йому даної ухвали.
8. Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний термін із дня отримання копії даного судового рішення для подання до суду відзиву на позовну заяву (відзиву) у порядку, визначеному в ст. 162 КАС України.
9. Встановити позивачу триденний термін із дня отримання відзиву відповідача для подання до суду відповіді на відзив у порядку, встановленому в ст. 163 КАС України.
10. Встановити відповідачу триденний термін із дня отримання відповіді на відзив позивача для подання до суду заперечень проти відповіді на відзив у порядку, встановленому в ст. 164 КАС України.
11. Запропонувати третім особам надати до суду пояснення щодо позову у триденний строк з дня отримання позову, а також надати докази надіслання (надання) пояснень і доданих до них доказів іншим учасникам справи.
12. Повідомити сторін про необхідність подання разом із відзивом/відповіддю на відзив/запереченнями:
- доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються такий (а, і) відзив/відповідь на відзив/заперечення, якщо такі докази не надано раніше;
- документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву/відповіді на відзив/заперечень і доданих до нього (неї, них) доказів іншим учасникам справи.
13. Також повідомити, що відповідно до ч. 5 ст. 77 КАС України, якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
14. Повідомити, що відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач у визначений судом строк без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору.
15. Інформацію щодо справи можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала в частині порушення правил підсудності відповідно до частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена в апеляційному за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Апеляційна скарга на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.В. Клочкова
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2018 |
Оприлюднено | 21.12.2018 |
Номер документу | 78660913 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Клочкова Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні