Справа № 750/11548/18
Провадження № 2/750/2855/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2018 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова
у складі судді Логвіної Т.В.,
при секретарі Примак Т.В.,
розглянувши в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чернігівської загальноосвітньої школи №30 Чернігівської міської ради про визнання незаконними та скасування наказів ,
в с т а н о в и в :
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача та просить визнати незаконним та скасувати наказ директора Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ №30 Чернігівської міської ради №59 від 29.05.2018 року Про попередній розподіл педагогічного навантаження на 2018-19 навчальні роки в частині щодо розподілу позивачу педагогічного навантаження на 2018-19 навчальні роки - десять годин та наказ директора Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ №30 Чернігівської міської ради №70 від 31.08.2018 року Про розподіл педагогічного навантаження на 2018-19 навчальні роки в частині щодо розподілу позивачу педагогічного навантаження на 2018-19 навчальні роки - шість годин.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що оскаржувані накази фактично змінюють істотні умови праці позивача та не були їй доведені до відома відповідно до положень ст. 32 КЗпП України.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 була прийнята на посаду вчителя фізики Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 30 Чернігівської міської ради Чернігівської області 01.09.1980 року у порядку переведення з Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27 Чернігівської міської ради Чернігівської області згідно наказу від 25.06.1980 року №48.
Відповідно до затверджених тарифікаційних списків на 2017-2018 навчальні роки, Позивач мала тижневе навантаження 8 годин (7 годин фізики у 7-В, 9-А, 11-Б; 0,5 годин астрономії у 11-Б), що у розумінні ст.25 Закону України Про загальну середню освіту є неповним педагогічним навантаженням.
Згідно навчального плану з вивчення предмету Фізика на 2018-2019 навчальні роки, на вивчення предмету у 7-11-х класах виділено 29 навчальних годин.
Відповідно до ст.25 Закону України Про загальну середню освіту педагогічне навантаження вчителя закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності - це час, призначений для здійснення освітнього процесу.
Педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становлять тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності.
Розподіл педагогічного навантаження у закладі загальної середньої освіти затверджується його керівником.
Педагогічне навантаження вчителя закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, передбаченої частиною першою цієї статті, встановлюється тільки за його згодою.
Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю.
Згідно з приписами п. 4 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти , затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993 р. № 102 (зі змінами) визначення ставок (окладів) працівників за розрядами тарифної сітки провадиться з урахуванням їхніх кваліфікаційних вимог.
Посадові оклади встановлюються керівниками на основі діючих кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації з наступною атестацією або тарифікацією згідно з чинним законодавством.
Ставки заробітної плати й посадові оклади педагогічних працівників встановлюються керівниками закладів та установ освіти при тарифікації за наслідками атестації.
Тарифікаційні списки встановленої форми затверджуються за погодженням із профспілковим комітетом не пізніше 5 вересня і подаються вищестоящому органу управління.
Схема ставок, посадових окладів, що запроваджуються з 1 січня 1993 року, визначена за розрядами Єдиної тарифної сітки, тарифними коефіцієнтами і коефіцієнтами підвищення.
Пунктом 63 Інструкції передбачено, що оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти провадиться виходячи із встановлених ставок заробітної плати (посадових окладів) з урахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок.
Навчальне навантаження між вчителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляється керівником установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі, з дотриманням Кодексу законів про працю України.
На виконання Закону України Про загальну середню освіту , Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, підпункту е пункту 20 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 20.12.1993 року № 455 (зі змінами), з метою доведення до відома педагогічних працівників педагогічне навантаження у 2018-2019 навчальному році, Відповідачем було видано наказ від 29.05.2018 року №59 Про попередній розподіл навчального навантаження вчителів .
Відповідно до наказу від 29.05.2018 року, 29 навчальних годин з вивчення предмету Фізика було розподілено між двома вчителями ОСОБА_1 (10 навчальних годин у 8-В, 10-А, 10-Б, 11-А, 11-Б) та ОСОБА_2 (19 навчальних годин у 7-А, 7-Б, 7-В, 8-А, 8-Б, 9-А, 9-Б, 9-В).
Всіх педагогічних працівників, які працюють у Чернігівській загальноосвітній школі І-І1І ступенів №30 Чернігівської міської ради Чернігівської області було ознайомлено з наказом від 29.05.2018 року та попереднім розподілом педагогічного навантаження на 2018-2019 навчальний рік, Позивач відмовилася ставити свій підпис про ознайомлення, що засвідчено працівниками закладу у відповідному акті.
30.08.2018 року на засіданні педагогічної ради Чернігівської загальноосвітньої школи І-III ступенів №30 Чернігівської міської ради Чернігівської області були присутні 77 педагогічних працівників закладу загальної середньої освіти, у тому числі й Позивач.
Під час розгляду першого питання порядку денного Педагогічний аналіз результативності навчально-виховного процесу в школі у 2017-2018 н.р. директор закладу освіти ОСОБА_3 доповіла про конфліктну ситуацію, яка слалася з ОСОБА_1 Директор зазначила, що перед початком 2017-2018 навчального року батьки учнів 7-х класів звернулися із зверненням до адміністрації закладу освіти щодо зміни вчителя ОСОБА_1 на іншого, у зв'язку з конфліктними відносинами, які склалися між дітьми та педагогом. Зазначила, що перед початком нового 2018-2019 навчального року вказана ситуація має своє неприємне продовження. 26.06.2018 року до Відповідача з письмовим зверненням звернулись батьки учнів майбутніх 10 класів з проханням не надавати ОСОБА_1 години викладання фізики у цих класах, мотивуючи це можливим погіршенням навчальних досягнень дітей. Свою позицію щодо цієї ситуації також висловили й інші педагогічні працівники закладу освіти, які зафіксовано у протоколі засідання.
31.08.2018 року у приміщенні закладу освіти було проведено батьківські збори за участі адміністрації закладу загальної середньої освіти, класних керівників 10-А та 10-Б класів, ОСОБА_1 та представників батьків на яких було оговорено проблемні питання, викладені у зверненні батьків від 26.06.2018 року.
У відповідь на скаргу Позивача від 27.08.2018 року, Відповідачем було надіслано лист №175 від 31.08.2018 року в якому повідомлено, що за результатами проведених батьківських зборів, адміністрацією закладу загальної середньої освіти було прийнято рішення про зміну педагогічного навантаження Позивача з 10 годин до 6 годин.
У відповідності до Закону України Про загальну середню освіту , Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, встановлення педагогічного навантаження працівників відбувається щороку перед початком нового навчального року та відповідно може змінюватися у залежності від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі.
Відповідно до ст.26 Закону України Про загальну середню освіту трудові відносини в системі загальної середньої освіти регулюються законодавством України про працю, законом України Про освіту , цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Частиною третьою ст.32 КЗпП України передбачено, що у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Згідно з вимогами ст. 103 КЗпП України про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 6 листопада 1992 року Про практику розгляду судами трудових спорів згідно з ч.З ст.32 КЗпП у межах спеціальності, кваліфікації і посади, обумовленої трудовим договором, зміна істотних умов праці: систем і розмірів оплати, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміни розрядів і найменування посад та інших - допускається за умови, що це викликано змінами в організації виробництва і праці та що про ці зміни працівник був повідомлений не пізніше ніж за 2 місяці. Якщо при розгляді трудового спору буде встановлено, що зміна істотних умов трудового договору проведена не у зв'язку зі зміною в організації виробництва і праці на підприємстві, в установі, організації, то така зміна з урахуванням конкретних обставин може бути визнана судом неправомірною з покладенням на власника або уповноважений ним орган обов'язку поновити працівникові попередні умови праці.
Змінюючи розмір педагогічного навантаження Відповідач керувався Законом України Про загальну середню освіту , зважаючи на наступне.
Положеннями абзацу першого частини 2 статті 25 Закону України Про загальну середню освіту передбачено, що педагогічне навантаження вчителя закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, передбаченої частиною першою цієї статті, встановлюється тільки за його згодою.
Однак, Закон України Про загальну середню освіту не встановлює яким саме чином оформлюється зазначена згода , оскільки абзацом 2 частини 2 статті 25 Закону чітко передбачено письмову згоду працівника щодо перерозподілу педагогічного навантаження виключно протягом навчального року, у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом.
На виконання вимог Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, тарифікаційною комісією Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30 Чернігівської міської ради Чернігівської областідо 05.09.2018 року до централізованої бухгалтерії управління освіти Чернігівської міської ради було передано тарифікаційні списки закладу освіти для здійснення подальшого нарахування заробітної плати педагогічним працівникам закладу.
Таким чином, враховуючи те, що Відповідачем процедура встановлення педагогічного навантаження Позивачу не порушувалася, ОСОБА_1 вчасно було доведено попередній розподіл педагогічного навантаження на 2018-2019 навчальні роки, позов необґрунтований та задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. ст.ст. 12, 13, 81, 141, 258, 259, 265, 273, 354 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
У задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Чернігівської загальноосвітньої школи №30 Чернігівської міської ради (м. Чернігів, вул. Всіхсвятська, буд. 14, код ЄДРПОУ 25955680) про визнання незаконними та скасування наказів відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня проголошення рішення.
Суддя:
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2018 |
Оприлюднено | 21.12.2018 |
Номер документу | 78672319 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Логвіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні